Selekcja

Wydawnictwo: Amber
Survival of the Fittest
wycieczka szkolna
amparo

Podczas szkolnej wycieczki do rezerwatu przyrody w pobliżu Los Angeles zostaje zamordowana upośledzona dziewczynka, córka izraelskiego dyplomaty. Po kilku miesiącach bezowocnego śledztwa detektyw Milo Sturgis prosi o pomoc swego przyjaciela, psychologa dziecięcego. Rozpoczynając prywatne dochodzenie, Alex Delaware nie podejrzewa, że śmierć piętnastoletniej Irit to początek serii maniakalnych morderstw dzieci...

źródło opisu: [Amber, 2000]

sibidilla | 2015-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2015

Temat na kryminał ciekawy, bohaterowie ciekawi choć dużo ich i można się pogubić, akcja zagmatwana i w konsekwencji oceniam książkę tak nisko. Osobiście spodziewałam się czegoś lepszego.

ataga | 2014-09-18
Przeczytana: 18 września 2014

Powieść trochę za długa bardzo wolne tempo. Akcja rozwija się powoli wiele sytuacji i dialogów jest powtarzanych przy każdym kolejnym morderstwie. Niektóre wydarzenia pisarz rozwleka jak choćby opis wizyty Delaware w podejrzanej księgarni.
A samo zakończenie pisarza jak to zwykle w jego wypadku bywa przekombinowane. Odnosi się wrażenie że pisarz tyle czasu poświęcił na pisanie powieści i w pewnym momencie postanawia zakończyć - wymyślając mało przekonywające zakończenie.

Anna Godyń | 2012-07-04
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 04 lipca 2012

Przyjemna to może nie była, ale ciekawa i wciągająca to tak. Można dowiedzieć się interesujących wiadomości na temat eugeniki i jej stosowania w USA i na świecie podczas dwóch ubiegłych stuleci - o czym nie wiedziałam. Lektura w sam raz na wakacje.

Monika Grzmielewicz | 2014-06-16

Przerażająca opowieść o tym, który nie akceptuje że na tym świecie są osoby mniej zdolne, ułomne, z chorobami. Selekcja nie dotyczy tylko nazizmu, można się zdziwić jak ten temat jest aktualny

girlonthebridge | 2012-12-30
Przeczytana: 10 lipca 1998

Jeden z moich ulubionych thrillerów poruszający temat eugeniki. Bardzo wciągająca pozycja

Iza | 2015-03-31

Kellermana bardzo lubię, ale ta powieść jest trochę rozwlekla. Mimo wszystko polecam.

AlexDelaware | 2013-03-07

Bardzo ciekawa. Polecam!