Klinika

Cykl: Alex Delaware (tom 11) | Seria: Srebrna Seria
Wydawnictwo: Amber
The Clinic
Aha K

Alex Delaware prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa Hope Devane - profesor psychologii, zagorzałej feministki i autorki kontrowersyjnych publikacji. Początkowo głównym podejrzanym jest mąż ofiary, a motywem - zdrada małżeńska. Stopniowo jednak Alex odkrywa, że zamordowana kobieta miała wiele sekretów i wielu wrogów. Zaczyna podejrzewać, że morderca przygotowuje kolejne uderzenie...

źródło opisu: [Amber, 1999]

Paco | 2015-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2015

Bogate słownictwo.
Gdy bierze się do ręki książkę tego autora , trzeba być na to przygotowanym :)
Tym razem barwne opisy postaci, intrygująca fabuła i dość zawiłe ludzkie historie, zgrabnie splatają się w ciekawą całość.
Może nas speszyć fakt, ze Kellerman, posługując się typowo bałkańskim imieniem jednego z bohaterów, sugeruje,że może on być polakiem... Lecz takie luźne podejście do tematu i wrzucanie do jednego wora wszystkich nacji wschodniej Europy jest niestety bolączką wielu amerykańskich autorów.
Ogólnie jednak rzecz ujmując, obcowanie z prozą tego autora, daje nam więcej korzyści niż można się spodziewać po doktorze psychologii :)

Roland | 2013-05-05
Przeczytana: 03 maja 2013

Zawiła intryga, łączące się ze sobą pozornie niezwiązane sprawy, każda osoba skrywająca tajemnicę, tak jednym zdaniem można określić kolejną książkę Kellermana. Tym razem nasz psycholog wraz ze swoim przyjacielem próbują rozwiązać zagadkę morderstwa znanej profesor psychologii. Początkowo sprawa wydaje się łatwa, lecz z każdą kolejną kartą książki poszerza się grono podejrzanych, a jednocześnie nikt nie może być wykluczony. Z czasem odkrywamy drugą twarz głównej ofiary morderstwa. Kellerman zręcznie kieruje czytelnikiem od jednej poszlaki do drugiej i wówczas, gdy wydawałoby się, że już jesteśmy pewni tożsamości zabójcy, okazuje się , że nasze domysły były błędne.
Podsumowując najlepsze w tej książce jest to , że dosyć szybko spotykamy zabójce, nawet nie wiedząc o tym, lecz jak zawsze jego personalia będą dla nas zaskoczeniem

Poleciła mi ja Pani z biblioteki, powiedziała, ze ksiązki Kellermana sa dobre i nie myliła się. Ksiazke czyta sie moim zdaniem bardzo szybko i jest na jeden dzień, wieczór jak kto woli. ja pochłonełam ja w ciagu dnia i wiem, ze to nie jest napewno ostatnia książka tego autora jaka bede miała okazje przeczytac.

killersteward | 2014-11-18

Całkiem, całkiem. Szybko przeczytałem ponieważ jest dość dobrze napisana, ma ciekawą intrygę i przede wszystkim nie jest długa.

Dziub | 2015-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2015

Nieopatrznie przejrzałam koniec powieści, więc pod koniec podyśliłam się treści jednego rozdziału, jednak to nie psuje całego efektu sprawnej konstrukcji, jaką raczy czytelników Kellerman. Co prawda, nie udaje mi się czytać chronologicznie cyklu o Delaware, jednak sposób wtrąceń o życiu bohatera jest subtelny i nie irytują mnie te przypominajki, tylko pomagają zorientować się, w jakim punkcie znajduje się psycholog. Chyba zdecyduję się na kolejną część, chociaż jak zawsze powala mnie moc autora, z jaką tworzy portrety zabójców, którzy są naprawdę wykolejeni. Nie mniej, jak zawsze, polecam.

AlexDelaware | 2014-05-09
Przeczytana: 09 maja 2014

Kolejna dobra część przygód Alexa Delaware'a i Milo Sturgisa.

panopos | 2017-03-06
Przeczytana: 11 marca 2017