Kłamstwa splamione prawdą

Dreams
2021-10-14
2021-10-14
Joanna Olejarczyk

Ciekawa fabuła, zaczyna się emocjonalnie już od pierwszej strony. Mąż zostaje oskarżony o zabicie żony. Ale ma siostry, które robią wszystko aby znaleźć prawdziwego zabójcę. Sprawca jest tuż obok, ale śkldzwo prowadzone jest w innym kierunku. Dobrze się czyta, ale nie potrzebne wstawki o Bogu, religii i modlitwach. Nie wiem czemu służą.

Drugie spotkanie z autorką.
Też dziwna książka. Generalnie, może być, zwłaszcza jako przerywnik mocniejszych pozycji.
To bardziej taki romanso-kryminał w wersji light. Trochę wstawek o Bogu, modlitwie. Sympatycznie napisane, szczęśliwe zakończenie.
Nie jest to poziom z TOP listy- ale można sięgnąć... 😉 No i fabuła ciekawsza niż w "Spustoszeniu" ;)

Drugie spotkanie z autorką.

💪🏻 Jak zwykle Terri Blackstock nie zawodzi.

🤔 Powieść jest ciekawa i trzyma w napięciu.

😇 Główna bohaterka, Cathy, której narzeczony, policjant, zginął kilka lat wcześniej na służbie, stara się pomóc swojemu bratu, Jayowi, który zostaje oskarżony o zabójstwo swojej byłej żony.

😬 Prawda choć nią jest, wygląda kompletnie nieprzekonywająco, co sprawia duże wyzwanie.

🕵🏻 Wielką pomocą dla Cathy jest Michael, brat jej śp. narzeczonego, który jako prywatny detektyw angażuje się w sprawę.

👩🏻‍🦰👩🏼‍🦱 Do pomocy rusza cała rodzina - poznajemy także dwie siostry Cathy - Holly i Juliet.

❓ Czy znajdą prawdziwego sprawcę? Czy prawda wyjdzie na jaw?

📖 Zachęcam serdecznie do przeczytania tej powieści!

💪🏻 Jak zwykle Terri Blackstock nie zawodzi.

🤔 Powieść jest ciekawa i trzyma w napięciu.

🕵🏻...

Świetnie skonstruowany kryminał. Nie przeszkadzało mi nawet to, że książka jest kolejną częścią serii (a zazwyczaj unikam książek ze środka, aby nie musieć domyślać się fabuły). Mamy tutaj kompletną historię. Jest mocny początek, dochodzenie, absurdy rzeczywistości, przeciwności losu, dużo emocji i trzymających w napięciu sytuacji. W pewnym momencie książka tak mnie wciągnęła, że z nadzieją wyczekiwałam przełomu. Momentami sama osobiście odczuwałam emocje bohaterów. Ale żeby nie było zbyt cukrowo to jedna rzecz mi trochę przeszkadzała - wtręty o modlitwie, odniesienia do Boga i cała ta duchowość. Nie jestem szczególnie religijna, ale wsadzanie tego wszędzie na siłę było sztuczne i irytujące. Niemniej książkę polecam.

W powieści “Kłamstwa splamione prawdą” poznajemy Cathy, kobietę prowadzącą popularnego bloga śledczego, na którym stara się udowodnić winę sprawców zbrodni. Jej zawziętość spowodowana jest tym, że jej narzeczony został zamordowany, a sprawca nie został skazany. Pewnego dnia dziewczyna znajduje list z ostrzeżeniem, że niedługo pozna smak osądu. Szybko jednak uznaje to za głupi żart. Wkrótce zamordowana zostaje bratowa Cathy, a wina spada na męża ofiary. Kobieta wraz z dwoma siostrami i bratem narzeczonego, za wszelką cenę starają się udowodnić niewinność brata... Czy uda się tego dokonać? 🤔

Długo zastanawiałam się co napisać o tej książce. Wiele od niej oczekiwałam i spodziewałam się naprawdę świetnej, trzymającej w napięciu lektury. Czy to właśnie otrzymałam? Nie do końca niestety...

Książka była dobra i tak naprawdę to chyba nie ma konkretnej rzeczy, do której można by się było przyczepić, ale... no właśnie... czegoś mi tu brakowało 😕

Niemal od początku wiedziałam kto stoi za tymi wszystkimi wydarzeniami, więc rozwiązanie nie było dla mnie żadnym zaskoczeniem. Ponadto, w pewnym momencie akcja rozwinęła się tak, że nie wiedziałam kto, kogo, co i jak 🤷‍♀️

No i tytuł. Nie mam pojęcia, jak go odnieść do fabuły, więc jeśli ktoś z Was ma pomysł to chętnie przygarnę wytłumaczenie 😁

Jeśli chodzi o postacie, to uważam, że zostały one dobrze wykreowane. Każdy bohater jest inny i wnosi coś ciekawego, a wspólnie tworzą dobrze zgraną drużynę 💪

W sumie to nie mam nic więcej to powiedzenia na jej temat. Książka przyjemna, więc nie zniechęcam Was absolutnie. Spędziłam przy niej miło czas, ale szału nie było i szybko o niej zapomniałam 😕

„Kłamstwa splamione prawdą” to historia rodzeństwa, która ukazuje rodzinę jako najwyższą z wartości w życiu człowieka. Wydawać by się mogło, że tragedia nie może dotknąć szczęśliwych i kochających się ludzi. Jednak życie pisze przeróżne scenariusze, a raczej jak sama autorka określa prawdziwym pisarzem jest Bóg. To On każdemu z osobna przypisuje cel życia i patrzy w spokoju jak Jego dziecko zapełnia karty książki.

Cathy to kobieta, która w przeszłości bardzo dużo straciła. Na skutek pewnego niefortunnego zbiegu okoliczności jej narzeczony umiera. Joe zostaje postrzelony jako funkcjonariusz pełniący czynną służbę. Dla kobiety, która na tamten czas jeszcze prowadziła praktykę adwokacką to zdarzenie okazuje się kroplą przelewającą czarę goryczy. Cierpienie jakie Cathy doznaje wydaje się nie do zniesienia. Trauma jaką zafundował jej los w przeszłości kolejny raz dochodzi do głosu. Obie tragedie, odejście ojca oraz śmierć narzeczonego nagle nakładają się na siebie w jednym czasie.

Na domiar złego kobieta nagle dostaje telefon od policji, która informuje ją o przestępstwie jakie miało miejsce w domu jej brata. W miejscu, gdzie jej mały bratanek dorastał, gdzie niegdyś jej brat mieszkał i był szczęśliwy ze swoją żoną. Nagle ten piękny obrazek, który Cathy wykreowała sobie na temat rodziny Jaya rozpada się w nicość. Przybywając na miejsce szybko dowiaduje się, że bratowa została zamordowana, a pierwszym podejrzanym jest niestety jej młodszy braciszek.

Miejsce zbrodni wygląda okropnie, niegdyś piękny dom, teraz jawi się jako nieczyste miejsce, grobowiec dla matki małego dziecka. Jednak najgorsze w tym wszystkim jest to, że zeznania Jaya wcale nie wypadają wiarygodnie. Mężczyzna z całym przekonaniem twierdzi, iż w momencie w którym postawił nogę na trawniku posesji frontowe drzwi nagle się otworzyły i wyszedł z nich klaun. Peruka, biały makijaż i ubranie w czerwone kropki to atrybuty prawie każdego klauna. Policja nie wierzy zeznaniom mężczyzny, a przypieczętowuje to niestety fakt odcisków palców Jaya na broni, z której zginęła kobieta.

Sprawa wygląda krytycznie, dlatego też Cathy podejmuje się śledztwa na własną rękę wraz z zaprzyjaźnionym detektywem. Jednak nie sprzyja im czas, ponieważ Jay zostaje zatrzymany w areszcie, a mały Jackson trafia pod opiekę niedołężnej babci, która niestety choruje na raka i wątpliwe jest czy poradzi sobie z opieką nad pięciolatkiem.

„Kłamstwa splamione prawdą” to niezwykle wstrząsająca historia, która na pierwszym planie przedstawia rodzinę jako nadrzędną wartość w życiu. Pomimo, iż jest to kryminał i wyznaczniki tego gatunku literackiego są bardzo widoczne w fabule, autorka pomiędzy wierszami zawarła bardzo mądrą naukę. Ta książka to nie tylko opowieść, gdzie są dobrzy i źli bohaterzy. Na końcu czytelnik otrzymuje pewnego rodzaju list, w którym zostaje przedstawiona wartość wiary w Boga jaką powinien posiadać człowiek. Ostatnie strony książki to bardzo przejmujący przekaz, który myślę, że trafi dogłębnie do każdego. Każde kłamstwo zawsze nosi znamiona prawdy.
Polecamy: Dobre Recenzje

Nie dajcie się zwieść, że to romans, bo to świetne połączenie thrillera z wątkiem kryminalnym. Bardzo dobrze się "bawiłam" czytając tę książkę, bo bardzo szybko się ją czytało i to była świetna uczta emocjonalna. Główna bohaterka Cathy prowadzi bloga , na którym zajmuje się komentowaniem spraw kryminalnych. Chce tylko, aby winni zostali słusznie skazani , ponieważ do dzisiejszego dnia zabójca jej narzeczonego nie usłyszał wyroku. Z czasem dostaje pogróżki, które stara się ignorować. Gdy jej brat zostaje oskarżony o morderstwo swojej żony , Cathy robi wszystko, aby wydostać brata i prowadzi śledztwo na własną ręke. Czy odkrycie prawdy może okazać się niebezpieczne ? Jak wspomniałam wcześniej to było moje pierwsze spotkanie z autorką, ale myślę, że nie ostatnie. Chętnie dla porównania przeczytać coś innego spod jej pióra. Fabuła "kłamstwa splamione prawdą" jest bardzo dobrze dopracowana. Zakończenie zaskakujące i takie pozycje lubię. To piękna książka o sile rodziny, która pomimo takich okoliczności trzyma się razem. Pomimo zbrodni doskonałej pojawiają się luki. Jeżeli nie mieliście okazji sięgnąć po tę książkę to polecam !

Kłamstwa splamione prawdą to niezbyt skomplikowana, ale bardzo wciągająca historia o poszukiwaniu sprawiedliwości i autentyczności tam, gdzie system sądowniczy zawodzi. Cathy Cramer od dwóch lat mierzy się z faktem, iż zabójca jej narzeczonego nie poniósł zasłużonej kary. Amerykański wymiar sądowniczy opiera się na tzw. ławie przysięgłych, a ta nie zawsze potrafi dojść do porozumienia. Nie ma tu mowy o poszukiwaniu prawdy, to swoista gra między adwokatem a prokuratorem. W tamtym wypadku morderca wygrał. Kobieta zakłada bloga śledczego, na którym komentuje toczące się aktualnie procesy sądowe. Wiele z nich odwiedza jako obserwatorka, by doszukiwać się niuansów, których nie widzą sędziowie przysięgli. Jakich? Mrugnięcia okiem na przykład. Gest sam w sobie mało znaczący, ale jeśli towarzyszy mu uśmiech osoby oskarżonej o dzieciobójstwo, rzecz ma prawo wydawać się podejrzana. Cathy szuka takich właśnie smaczków, po czym szczegółowo opisuje je na blogu. Czasem z tego powodu spotykają ją nieprzyjemności, ale ogólnie jest lubiana i często zapraszana przez różne stacje telewizyjne. Wydaje jej się, że robi dobrze, nawet jeśli wskazuje winnego, zanim zrobi to sąd. Do czasu…

pełna recenzja → https://wrolimamy.pl/ksiazka/klamstwa-splamione-prawda-terri-blackstock/

Książka jest całkiem fajna. Podobał mi się pomysł i historia, lekko się czyta, są lekkie nie dociągnięcia ale nie niszczą książki. Całkiem miła lektura

Świetny język i fabuła, podobna do innych powieści tej autorki. Czytałam nawet w autobusie (często na stojąco, w Warszawie trudno o miejsca, a ja nie umiem posiadać 😊)

• Romans
  • Literatura obyczajowa romans
  • Brak Legimi A
  • W planach ebook

Dodaj cytat z książki Kłamstwa splamione prawdą