Dopóki żyję

Okładka książki Dopóki żyję
Terri Blackstock Wydawnictwo: Dreams Cykl: Dopóki biegnę (tom 3) Seria: If I run kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2019-02-12
Data 1. wydania:
2018-03-06
Joanna Konefał

Tak jak poprzednie części ta również wciąga od samego początku, autorka w perfekcyjny sposób potrafi zaciekawić czytelnika. Książkę czyta się bardzo szybko, nawet się nie obejrzałam a byłam już na końcu przygód Casey i Dylana. Zawsze jest żal odkładać książkę gdy jest bardzo ciekawa i niestety szybko się kończy. Trzecia zamykająca całą historię książka jest bardzo ciekawa, czasami zdarza się że kontynuacje powieści są nudne i małostkowe, w tym przypadku autorka stanęła na wysokości zadania i każda część jest dopracowana i bardzo wciągająca. Książka jest zaplątanym kryminałem z nutka romansu, każdy przeczytany rozdział wbija w fotel i nie daje odetchnąć. Autorka potrafi zafundować czytelnikowi nadmiar adrenaliny, dla mnie wszystkie trzy części są sensacyjnym hitem. Czytając za każdym razem trafiamy na sceny, które wzbudzają w czytelniku wiele emocji, w tej historii może stać się wszystko jest bardzo nieprzewidywalna. Autorka porusza wiele tematów takich jak korupcja, wiara w Boga. Dzięki historii przedstawionej w powieści poznajemy jak można na nowo odkryć swoją wiarę, jak trudno jest walczyć o swoje dobre imię i uczciwość. Autorka ma świetny styl, fantastycznie pisze swoją historię, przekazuje w bardzo ciekawy sposób postrzeganie przez bohaterkę wiary w Boga i sprawia, że od książki ciężko się oderwać. Dużym plusem są krótkie rozdziały, dzięki temu książkę czyta się w zawrotnym tempie. Fabuła jest wielowątkowa, dzięki czemu te trzy tomy nie są nudne, ciągle coś się dzieje, co wciąga, nawet jeśli czasem nie ma wielkiego napięcia, to sama treść jest bardzo interesująca. Autorka w świetny sposób tworzy napięcie, a także odpowiednio przedstawia wszystkie fakty. Całą seria jest bardzo dobrze dopracowana, nie ma zbędnych opisów, bohaterowie bardzo dobrze wykreowani. Terri Blackstock emocjami zawartymi w powieści, pokazuje jak silna może być miłość w kryzysie, jak wiele może przetrwać oraz to, ile człowiek może wytrwać dzięki ukochanej osobie i wierze. Bardzo dobre zakończenie serii. Książki wydawnictwa Dreams będę polecać każdemu, są ciekawie pisane przeczytałam już ich sporo i na żadnej się nie zawiodłam.

Ta seria mnie wyssała z sił. Wykończyła jak gorączka i skopała dupe jak trener na sparingu. Pierwszy tom był nudny dopiero końcówka była interesująca. Druga część to kopiuj wklej schemat wydarzeń z pierwszego tomu. A trzeci i zarazem ostatni tom wydaje się być oderwany od całej reszty, jakby pisał to ktoś inny.

Jestem osobą wierzącą, ale podzielam opinie jednego recenzenta, który słusznie zauważył, że autorka jakby usilnie próbuje wcisnąć motyw wiary w fabułę. Jakby spełniała niespełnione ambicje. Szczerze mnie to wkurza, lepiej by mi się to czytało gdyby wszystko pozostało na poziomie neutralnym. Bo wygląda to komicznie; w tych najgorszych i najbardziej emocjonujących chwilach bohaterowie przypominają sobie o chrześcijaństwie. Szkoda, że tego nie robią, kiedy myślą o uduszeniu innej osoby. No trochę pogmatwane.

Zgadzam się także z innymi opiniami sugerującymi, że książka jest przewidywalna. Autorka darzy tak wielką sympatią swoich bohaterów, że nie ma mowy o uśmierceniu któregoś z nich. Na koniec Casey oczywiście zwycięża. I nie uznaje tego za spoiler, bo jest to tak oczywiste, że aż boli.

Kusi mnie wystawić 8 gwiazdek, ale nie chce, nie mogę, bo cała seria jest tak cholernie nierówna, że mnie aż skręca. Ostatni tom czytałam około miesiąc i niech mnie piorun pierdołnie tyle razy ile myślałam o porzuceniu tej części.
Nie polecam.

Jestem osobą wierzącą, ale podzielam opinie jednego...

Bohaterowie 8/10

Akcja 8/10
Sposób pisania autorki: 8/10
okładka: 8/10
kreatywność: 8/10

Skończyłem i muszę powiedzieć, że ostatni tom miał kilka momentów, które mnie całkowicie zaskoczyły. Efekt tego jest taki, że całą serię polecam z zamkniętymi oczami.
Być może to nie jest literatura górnych lotów, ale uważam, że jest warta uwagi.

Być może to nie jest literatura górnych lotów, ale uważam, że jest warta uwagi.

cała trylogia ok, dobrze się czytało

cała trylogia ok, dobrze się czytało

Wspaniałe zakończenie serii o pościgu za prawdą i Casey. Ogromnie wciągająca i świetnie napisana książka - z resztą jak i cała seria. Wyjątkowo polubiłam głównych bohaterów, co na pewno w dużej mierze przyczyniło się do takiego pozytywnego podsumowania. Polecam!

Wow, nigdy bym nie podejrzewała, że do thrillera da się jakoś wpleść wątek religijny, który jednocześnie nie będzie nachalny. A tutaj się to udało. Dodatkowo wartka akcja, niezbyt długie rozdziały, przyjemna narracja - doskonale spędziłam czas i szkoda, że to już koniec. Plus także za to, że autorka nie dodała wątków erotycznych, bo akurat niespecjalnie miałam na nie ochotę. Jak tak dalej pójdzie, to przeczytam wszystkie książki z tego wydawnictwa :D

Co mogę powiedzieć o całej serii? Fantastyczna! Trafia w mój gust. Seria kryminalna, która od początku trzyma w napięciu i z zapartym tchem czyta się ją do samego końca. Nie sposób odłożyć książek, dopóki nie poznamy zakończenia, które może trochę jest przewidywalne, ale na szczęście nie przeszkadza to w czytaniu. Jedyne co troszeczkę mi nie pasowało to te nieustanne nawiązania do Boga i religii. Rozumiem, że bohaterów re wiele wycierpieli i odnajdywali pomoc i ukojenie w wierze, ale moim zdaniem było to zbędne... Mimo wszystko pochłonęłam te książki w tak szybkim tempie, że sama jestem w szoku.

Żenujące zwieńczenie trylogii.
Główna bohaterka jest głupiutką naiwniaczką, którą autorka, bardzo nieporadnie, chciała wypromować na wzór cnót. A wyszło marnie.
Na dodatek, jak by tego było mało, usilnie starała się umoralniać religijnie.
Ewidentnie widać niespełnione ambicje w zakresie wiary.
Strata czasu

Żenujące zwieńczenie trylogii.
Na dodatek, jak by tego było mało, usilnie starała się umoralniać religijnie.
Ewidentnie widać niespełnione ambicje w zakresie wiary.
Strata czasu

Bardzo dobre zakończenie serii. Oczywiście gówna bohaterka wraz z Dylanem są niezniszczalni, ale i tak akcja jest wciągająca. Mamy tu kryminał i romans w jednym. Dodatkowe watki wiary nie były dla mnie jako dla osoby wierzącej potrzebne. Było w nich dla mnie coś takiego zbyt przesłodzonego. Ogółem zaliczam tę serie do udanych.

Dodaj cytat z książki Dopóki żyję