Zanim mnie znajdą

Okładka książki Zanim mnie znajdą
Terri Blackstock Wydawnictwo: Dreams Cykl: Dopóki biegnę (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Dopóki biegnę (tom 2)
Dreams
2018-09-01
2018-09-01
Data 1. wydania:
2017-03-21
Jarosław Mrugała

Bardzo dobra książka wciągająca nie można się oderwać polecam przeczytać .

Bardzo dobra książka wciągająca nie można się oderwać polecam przeczytać .

Byłam podekscytowana. Końcówka pierwszego tomu przekonała mnie, że kolejne części będą lepsze a ich wysokie oceny są uzasadnione. Łapczywie wzięłam drugi tom ze ślepym przekonaniem, że ‘teraz będzie się działo’.
Powiedzieć, że się zawiodłam to nic nie powiedzieć.

Nie rozumiem gdzie jest ta wartka akcja, o której czytałam w opiniach. Schemat, w jakim ułożone są wydarzenia układają się praktycznie 1: 1 jak w pierwszej części. I właśnie ta przewidywalność boli, boli mnie jak cholera. Piecze i wku**ia jak zdarty naskórek na ręce, którą muszę iść umyć gary.

Nie ma tu grubszej intrygi poza wątkiem skorumpowanych policjantów, zatajania zabójstw i praniem brudnych pieniędzy. Nic specjalnego. Chociaż nie, każdy wątek, nie ważne jak powszechny będzie dobry, jeśli autor dobrze się do tego zabierze. Gdybym była fanką tego gatunku literackiego czułabym się szczerze obrażona, bo Pani Blackstock pomyliła sobie kryminał z obyczajówką.
Ale komedią to jest gł. bohaterka i jej logika.

Casey to po mojemu Matka Teresa, która interesuje się problemami wszystkich innych tylko nie swoimi. Jej siostra Hannah jako jedyna próbuje wbić jej do głowy zdrowy rozsądek i będzie to chyba musiała zrobić młotem, takim pneumatycznym. Laska ucieka za morderstwo, którego nie popełniła i zamiast skupić się na zbieraniu mocniejszych dowodów broniących jej niewinności to jedynym, co robi w tej sprawie jest obserwowanie domu kochanki potencjalnego mordercy.
Powiedzcie mi, co ma jej to dać. No, co? Jakim dowodem jest kochanka z willą. Co jej dadzą zdjęcia tego domu, których de facto nie ma, czym robić, bo nie uwierzę, że zdjęcia robione telefonem na kartę będą miały tak zajebistą jakość, że nadadzą się na materiał dowodowy. Sama mówi, że nie ma wiele pieniędzy, więc nikt mi nie wciśnie kitu, że za każdym razem kupuje sobie zajebistego iPhone z równie zajebistym aparatem.
Nie odkrywa nic nowego, czego już byśmy nie wiedzieli. Jedyną osobą, która robi cokolwiek w jej sprawie jest Dylan. Facet kuerwa flaki sobie wypruwa żeby jej pomóc, a nasza głupiutka bohaterka pakuje się tylko w jeszcze większe kłopoty. No i ten romans, który po pierwszym pocałunku został ogłoszony miłością. Albo wstawki Keegana, których w całej książce jest tylko dwie, co nie daje czytelnikowi nawet okazji na poznanie oprawcy od środka. Jak można wypuścić na rynek coś tak pomylonego.

Ta książka opowiada o nadziei, wierze, miłości. Ucieczka głównej bohaterki i wkopanie jej w morderstwo nie czyni z tej pozycji sensacyjnego cuda. W skrócie „Zanim mnie znajdą” jest o wszystkim tylko nie o tym, o czym powinno być.

Powiedzieć, że się zawiodłam to nic nie powiedzieć.

Bohaterowie 8/10

Akcja 8/10
Sposób pisania autorki: 8/10
okładka: 8/10
kreatywność: 8/10

Nie radzę czytać tej książki przed snem, bo ja przez nią miałem kilka mocno skróconych nocy. Akcja niezwykle ciekawa, wartka.
Dobry pomysł to dodanie kolejnej postaci którą poznajemy bliżej (Keegana).
Nie rozumiem czemu Casey pakuje się ciągle w nowe kłopoty. Ja gdybym był oskarżony o morderstwo na bank bym się ukrywał, a nie pomagał innym. Ona jednak ma lepsze serce niż ja.
Już nie mogę się doczekać trzeciego tomu.

Dobry pomysł to dodanie kolejnej postaci którą poznajemy bliżej (Keegana).

Wow, nigdy bym nie podejrzewała, że do thrillera da się jakoś wpleść wątek religijny, który jednocześnie nie będzie nachalny. A tutaj się to udało. Dodatkowo wartka akcja, niezbyt długie rozdziały, przyjemna narracja - doskonale spędziłam czas i z chęcią sięgnę po ostatnią część. Plus także za to, że autorka nie dodała wątków erotycznych, bo akurat niespecjalnie miałam na nie ochotę. Jak tak dalej pójdzie, to przeczytam wszystkie książki z tego wydawnictwa :D

Nie ma takiego efektu jak tom pierwszy, ale nadal chętnie sięgnęłam po dalszy ciąg

Casey nadal ucieka przed policją, a śmierć jej ojca i przyjaciela nieustannie ją prześladują w snach. Niesłuszne oskarżenia i wydarzenia, które mają miejsce, sprzyjają tylko na niekorzyść dziewczyny. Jednak Casey się nie poddaje i próbuje znaleźć jak najwięcej dowodów, by wskazać prawdziwych sprawców morderstw. Nie jest już sama w poszukiwaniu prawdy. Dylan, człowiek wynajęty by ją odnaleźć, znajduje również poszlaki wskazujące na to, że w zbrodnie zamieszany jest ktoś inny. Wierzy dziewczynie i zaczyna jej pomagać. Wspólne poszukiwanie sprawiedliwości zbliża dwójkę bohaterów do siebie coraz bardziej.

Jeszcze raz muszę się powtórzyć. Książka wprost wciąga. Czyta się szybko, z zapartym tchem, akcja nie zatrzymuje się ani na chwilę. Bohaterowie o silnych charakterach, szczególnie postać głównej bohaterki, mądra, uparta, dążącą do celu. Kryminał, obok którego nie da się przejść obojętnie. Sięgając po tą serię nie spodziewałam się, że historia aż tak mnie pochłonie. Przebieram nogami z niecierpliwości, by dowiedzieć się jak się to wszystko zakończy. Czas na ostatni tom!

Kawał dobrej akcji w kolejnym tomie tej serii. Czy Casey dobrnie do celu i ujawni prawdę ? Czy zawiążą pakt z Dylanem? Wiele pytań, a my gonimy za odpowiedzią, dzielnie kibicując naszej bohaterce. W końcu każdy marzy o sprawiedliwości i zakończeniu takim jakie powinno ono być. Oczywiście nasza bohaterka nie byłaby sobą gdyby po drodze nie uwikła się jeszcze w inne sprawy. Ale o tym sza.. Zachęcam do czytania. Czyta się szybko i lekko. Świetny kryminał.

Im dalej w las, tym książka bardziej naiwna. Główna bohaterka jakaś, taka głupiutka.
Dość nachalnie odczuwalna misja szerzenia Słowa Bożego przez autorkę.
Ogólnie, seria łatwa, lekka i ... trochę szkoda czasu.
Gdyby nie fakt, że dostałam cały komplet, z pewnością poprzestałabym na pierwszym tomie.

Dość nachalnie odczuwalna misja szerzenia Słowa Bożego przez autorkę.
Ogólnie, seria łatwa, lekka i ... trochę szkoda czasu.

"Zanim mnie znajdą" autrostwa Terri Blackstock to drugi tom trylogii. (Uwaga w recenzji znajdują się spoilery do 1 części!)
Casey Cox nadal ucieka. Próbuje przeżyć, przy czym pomaga innym. Stara się zacierać ślady swojego pobytu w danych miejscach. Próbuje utrzymać kontakt z rodziną, co jest bardzo ciężkie ze względu na łatwe namierzenie komórek. Do miejsca zamieszekania nie może powrócić, bo tylko na to czekają... Zmienia tożsamość i prywatny detektyw nawiązuje z nią kontakt. Czy dziewczyna mu zaufa? Czy uda jej się zdobyć wystarczająco dowodów na kryminalistów, czy sama zostanie wzięta za zabójcę? .
Jest to pozycja, która zostawia w napięciu do samego końca. Piękna, emocjonująca, wciągająca. Bardzo polecam fanom wartkiej akcji i ciekawie wykreowanych bohaterów.
Moja ocena: 9/10

Dodaj cytat z książki Zanim mnie znajdą