A ty będziesz dumna

Okładka książki A ty będziesz dumna Monika Sygo
Okładka książki A ty będziesz dumna
Monika Sygo Wydawnictwo: Szósty Zmysł Cykl: Listami pisane (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Listami pisane (tom 1)
Szósty Zmysł
2021-09-29
2021-09-29
strata tajemnica rodzina przyjaźń jesień tajemnica

Książka wzruszająca do łez. Pieknie opisana miłość syna do matki. Tak jak pisze autorka proszę przygotować przynajmniej paczkę chusteczek. Poelcam

Sięgając po książkę "A Ty będziesz dumna"@monika.sygo wiedziałam, że czeka mnie coś wyjątkowego,bo moja koleżanka zazwyczaj takie książki podsyła mi na listę "koniecznie"😉
Ale ja nie spodziewałam się czegoś takiego, nie byłam przygotowana na taką dawkę emocji. Od pierwszej strony czytałam książkę ze łzami w oczach 🥹
Co to była za historia!
Historia choć bardzo bolesna, bo o stracie kogoś najbliższego to tak pięknie napisana.
Historia o największej i bezwarunkowej miłości jaką jest miłość matki do dziecka i dziecka do matki ❤️
Choć czytam sporo różnych powieści to szczerze mówiąc jest to druga książka, która rozwaliła mnie emocjonalnie i wyczerpała trochę psychicznie. Książka, która na zawsze zostanie w mojej głowie 😊
Dla mnie bardzo piękna i wzruszająca historia i bardzo zachęcam Was do przeczytania,bo wiadomo każdy musi sobie wyrobić swoją opinię 😉
A ja lecę po drugą część i mam nadzieję, że wydawnictwo się jednak zdecyduje na wydanie części trzeciej 📖

Co to była za historia!
Historia choć bardzo bolesna, bo o...

Co to była za historia. Tyle emocji, tyle łez , tyle współczucia i tyle potrzeby przytulenia się po jej przeczytaniu. Tak się bardzo cieszę, że trafił na Kamilę, czekałam czy się spełni jego sen o ciężarnej, nadal czekam.

Do książki Moniki Sygo przymierzałam się już dawno ,aż wreszcie przyszedł odpowiedni czas.
Mowa oczywiście o "A ty będziesz dumna".

Przepiękna i bolesna historia straty.
Tej największej .Śmierć nigdy nie przychodzi w odpowiednim momencie,nigdy nie bedziemy gotowi by stawic jej czoła.
Autorka w bardzo wzruszający sposób próbuje pokazać życie po stracie. Przechodzenia przez kolejne etapy żałoby.
Pokazuje,jak trudno jest zacząć żyć w tej innej rzeczywistości.

Ale nie tylko to zawiera ta wzruszająca historia.
Pokazuje ogromną siłę miłości.
Historię ludzi,których ścieżki splotły się ze sobą na chwilę,a zostawiły trwały ślad.

Byłam bardzo zaskoczona,że jest to debiut. Gratuluję autorce.

Z przyjemnością zaczytuję się już w kolejnej części.

Mowa oczywiście o "A ty będziesz dumna".

Przepiękna i bolesna historia straty.

Rozwaliła mnie emocjonalnie debiutancka powieść Moniki Sygo. Uprzedzam przydadzą się Wam chusteczki.

Najpierw autorka roztrzaskała moje serce na drobne kawałeczki, a później powoli zaczęła je składać.
Bardzo emocjonująca książka.

Za dużo Wam nie powiem o fabule aby niczego nie zdradzić. Powiem tak żałoba po stracie bliskiej osoby jest jednym z głównych tematów tej powieści, a cała historia dotyczy Kuby, Igi i Kamili.

Bardzo emocjonująca książka.

Książka, którą przeczytałam niesamowicie szybko. Poruszająca opowieść o stracie bliskiej osoby i o radzeniu sobie po jej śmierci. Była to chyba jedyna książka przy której czytaniu wielokrotnie polały mi się łzy… Piękna ale zarazem niezwykle smutna….

Czy można pięknie napisać o żałobie? Czy da się tak trudne emocje ubrać w słowa?
Monika Sygo to potrafi.

Historia, która mnie poruszyła, która dotknęła najczulszych strun duszy. Jedna z tych, które czytasz i dziękujesz, że to nie ty, że nie o tobie. Doceniasz to co masz, choć nic nie jest dane na zawsze, ale masz, więc szanuj.

Są osoby w naszym życiu na odejście, których nigdy nie będziemy gotowi. Wydarzenia, które wiadomo, że nastąpią, ale nijak nie ma się jak do nich przygotować. W książce, tak jak i życiu, jest płacz na podłodze w pozycji embrionalnej i jest wspólne milczenie przyjaciół, które wyraża więcej niż tysiąc słów, bo zwyczajnie jest.

Ogromnie ciężki ładunek emocjonalny podany w oprawie lekkiego pióra autorki to propozycja ode mnie dla Was na przedwiosenne wieczory.

Niesztampowa fabuła czyni tą historię ciekawą. Opis uczuć, emocji i wrażeń jest bardzo sugestywny. Wszystko to sprawia, że chcemy przytulić naszych najbliższych, bo przypominamy sobie co jest w życiu najważniejsze. Uczucia, którymi jesteśmy obdarowywani są cenniejsze niż złoto choć, gdy są ich zazwyczaj nie doceniamy, uznając za oczywiste. Z kolei, gdy ktoś wciska nam fałsz, substytut miłości to wszystko w nas krzyczy, że to nie to. Warto posłuchać tego krzyku duszy zamiast potem wyrzucać sobie, że okłamywaliśmy siebie tak długo.

Polecam Wam historię Kuby, Igi i Kamili, polubicie się z pewnością.

Monika Sygo to potrafi.

Są osoby w naszym życiu na odejście, których...

Śmierć najbliższej osoby zawsze jest bardzo trudnym tematem, bowiem nigdy nie jesteśmy na nią gotowi. Mimo toczącej się choroby, każdy chciałby wydłużyć czas i wygrać ponownie życie, zatrzymać odchodzącego choćby jeszcze na kilka miesięcy, dni, godzin... Ale nikt nie ma takiej mocy. Modlitwy, umowy z Bogiem, zaklęcia czy prośby nie działają i przychodzi moment najtrudniejszy - nauczyć się żyć bez tej osoby...

Tak dzieje się w życiu Kuby - traci matkę, bez której nie potrafi normalnie funkcjonować. Jego przeżycia są niesamowicie prawdziwe, a jednocześnie pokazują ogromną miłość syna do matki.

Równolegle do jego historii poznajemy historię dwóch innych osób - Igi oraz Kamili, które początkowo nie mają ze sobą nic wspólnego. Dopiero pudełko z tajemnicami rodzinnymi oraz stare zdjęcie, będące stałym elementem pokoju matki Kuby, umożliwiają połączenie wszystkich wątków w jedną przejmującą i jakże smutną całość, choć jednocześnie niosącą nadzieję.

Jeśli jesteście gotowi na zmierzenie się z bólem mężczyzny po stracie matki, jeśli chcecie doświadczyć siły przyjaźni i jej życiodajnej mocy, jeśli nie przytłoczy Was opowieść o szczęśliwej rodzinie, która nagle traci swoją cząstkę, a ta z kolei musi zmierzyć się z brakiem miłości, weźcie tę książkę do ręki. Napisana pięknym językiem, przedstawiająca życie takim, jakim ono jest, bez udziwnień i upiększeń, zapewni Wam nie tylko mnóstwo wzruszeń, ale pozwoli także docenić obecność najbliższych oraz ich miłość.

Jestem tym debiutem urzeczona.

Historia opowiada losy trojga ludzi:Kuby,który nie potrafi poradzić sobie ze stratą matki,Kamili,która czuje się dzieckiem niekochanym,oraz Igi która opowiada o swoim partnerze,który ją bardzo kochał.Co może łączyć tych troje ludzi?
Tego nie zdradzę jedynie co mogę powiedzieć,że to jest element pewnej układanki do której wiedzie pudełko pełne tajemnic i tajemnicza fotografia.

Uprzedzam przygotujcie się na łzy,bo ja nie zlicze ile razy płakałam.Książka jest napisana prostym językiem,jednak podczas czytania autorka rozrywa serce by je w końcu scalić.Autorka porusza temat straty bliskiej osoby, niekochanego dziecka,które pragnie tylko być kochane i Igi, która jest cudowną kobietą,spełniona w związku z ukochanym mężczyzną.
Co łączy tą trójkę dowiedzcie się sami sięgając po tą książkę 🥺

Klimat tej książki i opisane w niej wątki trochę kojarzą mi się z rozwiązaniami fabularnymi stosowanymi w telenowelach. Styl całkiem okej, ale miejscami ziała nuda.