Głodna Puszcza

Okładka książki Głodna Puszcza Marcin Mortka
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Głodna Puszcza
Marcin Mortka Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Drużyna do zadań specjalnych (tom 2) Seria: Imaginatio [SQN] fantasy, science fiction
Drużyna do zadań specjalnych (tom 2)
Imaginatio [SQN]
Sine Qua Non
2021-09-29
2021-09-29

Wyróżniona opinia i

Głodna Puszcza

przeczytanych książek 7140 napisanych opinii 206

Prosta i miejscami wulgarna idealna lektura na zastój czytelniczy lub po długiej i trudniejszej do przyswojenia lekturze

Ta seria sprawia mi wrażenie takiego fantasy dla nastolatków ale dla dorosłych, gdy tych nabiera ochota na coś lekkiego, kojarzącego się z przygodówkami z dzieciństwa, ale nie romansowego ani infantylnego. Bardzo fajny relaks.

A co gdyby bohater fantasy był głową rodziny i żonkosiem. Głodna Puszcza to drugi tom cyklu, który eksploruje ten nietypowy dla gatunku rodzaj bohatera. W dalszym ciągu jest dość śmiesznie, trwa walka ze Złym. Rozwijają się postaci znane nam z pierwszego tomu. Ale trochę tu mniej lekkości czy zaskakującej fabuły. Można przeczytać.

Odrobinę gorsza od pierwszej części. Akcja już nie taka wartka, miejscami wiało nudą. Brakowało mi barda Głuszca. Jak dla mnie niepotrzebnie wprowadzono postać kapłana Goderusa (jestem na nich uczulona zarówno w książkach jak i w życiu). Sytuację ratował Gramm ze swoimi zabawnymi tekstami. Mam nadzieję, że następny tom będzie lepszy.

Drugi tom historii o drużynie do zadań specjalnych. Książka zawiera zabawne dialogi i niesamowite podróże. Jest to moje kolejne spotkanie z tą zabawną drużyną Kociołka. Autor genialnie stworzył bohaterów i ich świat. Drużyna składająca się z sześciu różnych stworzeń ma w sobie aurę fantastycznych przygód. Tym razem Bohaterowie wyruszają jako ochrona pewnego starcza który idzie do innej doliny. A jeśli spotkają wysłannika Złego? Czy uda im się przeżyć. Bardzo polecam tą książkę.

Nie jest to zła książka. Ma wartką akcje, humor, dobre dialogi lecz czegoś mi w niej brakuje. I to czegoś ważnego, ponieważ czyta się ją niezmiernie wolno i bez większego zaciekawienia. Po trzecią część w najbliższym czasie nie sięgnę.

Kolejne spotkanie z Kociołkiem i jego kamratami dostarczyło mi przyjemnej rozrywki. Wciągnęłam całość niemal na jedno posiedzenie i choć bez trudu mogę wskazać wszystkie inspiracje autora, w niczym mi one nie przeszkadzają. Po prostu, fajne to.

Druga odsłona przygód Kociołka i jego drużyny zabiera nas ponownie do pełnej budzących się tajemnic Doliny, przy czym tym razem szczególny nacisk został postawiony na tytułową Głodną Puszczę, w której bohaterowie zagoszczą najdłużej i dokonają wiele szlachetnych, godnych podziwu czynów... noo... może z tym ostatnim trochę się zagalopowałem. Bo faktycznie zdarzy się i to, ale w międzyczasie będzie dużo rozrób, bijatyk i zupełnie nie cukierkowych sytuacji, czyli dokładnie to czego od tej pozycji każdy oczekuje, prawda?
I jeszcze humor, który wydaje mi się w porównaniu z "Nie ma tego Złego" odrobinę lepszy - mocniejszy i bardziej wyrafinowany.

No to tak na szybko: "Głodna Puszcza" to w sumie więcej tego samego po "Nie ma tego złego". Fabuła jest dość chaotyczna, ma się wrażenie, że nie była szczegółowo planowana, tylko Marcin Mortka dryfował na falach weny i pisał jak leci. Poziom humoru utrzymany: jest tyleż śmiesznie, co rynsztokowo. Z całej ekipy nadal najmniej lubię marudzącego i płaczącego Kociołka. W dalszym ciągu mam problem z ustaleniem grupy docelowej tej serii: ciepła, rodzinna atmosfera, baśniowe realia, brak brutalności skłaniałby w stronę treści dla nastolatków, jednakże wszystko to jest okraszone dużą ilością przekleństw i dostajemy na to jeszcze trochę seksu. Dobre jako mało wymagające czytadło do zabicia czasu, ale ostatecznie jednak (za co zostanę zlinczowany) nic specjalnego.

Zamierzam dograć jeszcze wideorecenzję, wrzucę jak to zrobię.

Kolejna odsłona przygód Kociołka i drużyny i według mnie to dotychczas najlepsza część, zabawa była przednia! Kocham bohaterów i sposób pisania Mortki! No i kłobuki… haha kłobuki wygrały w tej książce wszystko 😂