Świat człowieka

Okładka książki Świat człowieka Mike Jolley, Amanda Wood
Okładka książki Świat człowieka
Mike JolleyAmanda Wood Wydawnictwo: Nasza Księgarnia interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Human World: A visual history of humankind
Nasza Księgarnia
2021-10-13
2021-10-13
Hanna Pasierska

Wiedzeni ciekawością, podbijamy świat

Uwielbiam encyklopedyczne książki dla dzieci. Lubię, gdy zawierają różne ciekawostki i poruszają nietuzinkowe tematy. Cenię, że pobudzają wyobraźnię i apetyt na wiedzę.

"Świat człowieka. Kompendium cudów z dziejów ludzkości" to właśnie taka pozycja ❤️

Książka zbudowana jest wokół człowieka. Traktuje o jego początkach, ewolucji i rozwoju, przez wszystkie epoki po czasy współczesne.

Obok opowieści o człowieku znajdziemy w niej różne smaczki, które miały wpływ na rozwój świata. Dowiemy się jak powstawały mapy nieba czy świątynie. W co wierzono, jak wyglądały początki pisma, jak tworzono biżuterię i sztukę. Prześledzimy przełomy w myśleniu i ewolucję dyscyplin sportowych. Dowiemy się jak odbywał się handel, kiedy rozwinęła się medycyna i jakie spustoszenie przyniosła czarna śmierć.

To genialna książka, nawiązująca do wielu tematów, ale w sposób uporządkowany i związany przyczynowo-skutkowo. Fascynuje, podajac na tacy wiedzę i ciekawostki. Czyta się ją z ogromną przyjemnością i z szeroko otwartymi oczami.

Bardzo polecam!

Serio - jeśli chcecie kupić dziecku jakąś fajną, dobrze zrobioną encyklopedię to wybierzcie "Świat człowieka", "Świat przyrody" (tych samych autorów) i dorzućcie coś o geografii.

Nie dość, że piękne i przejrzyste ilustracje i infografiki to opisy uporządkowane a wiedza uszeregowana wzorcowo.

Nie wiem jak wy, ale ja jako dziecko najczęściej zaglądałam właśnie do encyklopedii dla dzieci. Myślę, że nadal mnóstwo rodziców chciałoby dla dzieciaków czegoś, co ogólnikowo przybliży mu historię ludzkości.

I, o ile o konkretnych okresach i postaciach czy wydarzeniach mamy spory wybór lektur w różnych formach, tak o kompendium jest dość trudno.

Wojny, wojownicy, powstanie medycyny, życie sportowe, zwierzęta, polityka, biżuteria, rolnictwo. Tu naprawdę jest ogrom wiedzy.

To potężna książka wypełniona ciekawostkami i faktami. Nie oderwiecie się. I, swoją drogą, polecam tę metodę na opornego młodego czytacza - zatopić się w lekturze samemu i czytać ciekawsze fragmenty na głos - efekt murowany!

Gorąco polecam Waszej uwadze!

Nie wiem jak wy, ale ja jako dziecko najczęściej zaglądałam właśnie do...

• (2) - Do kupienia
  • Dziecięce - (2) dla starszaków
  • Samodzielne
  • Wydawnictwo Media Rodzina
  • Do biblioteki
  • Oficjalne recenzje
  • Dziecięce i młodzieżowe

Dodaj cytat z książki Świat człowieka