Gdy nikt nie patrzy

Okładka książki Gdy nikt nie patrzy M.M. Perr
Okładka książki Gdy nikt nie patrzy
M.M. Perr Wydawnictwo: Prozami Cykl: Podkomisarz Robert Lew (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Podkomisarz Robert Lew (tom 2)
Prozami
2021-04-14
2021-04-14

Po przeczytaniu pierwszej części od razu wiedziałam, że szybko zabiorę się za następną. Robert Lew przypadł mi do gustu. Jest trochę na wzór mojego ulubieńca Roberta Huntera. Tak mi się skojarzyło 😜

Po ogromnym pożarze w domu Lwa, jak już się można było domyśleć zginęła jego żona i dzieci. Komisarz musiał odejść z pracy, nie jest w stanie zająć się pozostałą dwójka, pracując w policji. Jedno mu nie daje spokoju. Jest przekonany, że to Kalita był sprawcą tych morderstw i podpalenia jego domu.

Sania Czech zostaje zaangażowana w kolejną sprawę. W lesie znaleziono ludzkie kości. Pocięte, pochodzące od różnych osób, z różną datą zgonu i w specyficznych workach. Czyżby Kalita był sprytniejszy od nich? Przecież dopiero co go wypuścili. Policjanci na etapie śledztwa, zauważają dziwne anomalie. Ktoś morduje osoby, które miały coś na sumieniu. Tak jakby sam wymierzał im sprawiedliwość.

Emocje brały górę. Jak giną dzieci to zawsze jest jakoś bardziej smutno, przykro. Trzyma w napięciu do ostatniej strony. Fajnie pokazane powiązania polityczne, kto rządzi i dlaczego. Tu nie liczyły się fakty, tu liczy się władza.

Opisy znalezionych ciał jak najbardziej w moim strasznym guście. Było obrzydliwie, że aż fajnie. 🤣🤣.

Tak mi się spodobało, że z chęcią sięgnę po więcej. Samo zakończenie oczywiście do tego zachęca... a więc wypatrujcie kolejnej opinii.

Polecam 💪💪💪

Drugi tom zdecydowane lepszy niż pierwszy. Kryminał kryminałem, ale dużo wniosła tu też postać Nicoli i wygląda na to, że nie zniknie w kolejnych tomach. Kilka zabawnych opisów nadało smaczek całości.

Kontynuacja 629 kości nie zawiodła moich oczekiwań. Życie prywatne głównym postaci się pogmatwało, widzimy jak starają się toi wszystko trzymać w pionie. Niemal do końca nie jest pewne jak akcja się zakończy. Trzeba przyznać, że zakończenie jest takie " krótko, zwięźle i na temat" co kontrastuje z cała opowieścią.

Nie podoba mi się zakończenie, jest jakies takie nijakie. dalej nie czuję, by to była oddzielna książka. ocenie całośc po trzeciej książce

obrzydliwe. Przeczytałam z 10%, przekartkowałam dalsze 10% i cały czas nie ma śledztwa, jest za to dużo o brudzeniu butów w maziach oraz o wymiotach.
Za resztę podziękuję.

Za resztę podziękuję.

Książka "Gdy nikt nie patrzy" autorstwa M.M. Perr to kolejny fascynujący rozdział w kryminalnej serii, który pochłania czytelnika od pierwszych stron. Akcja toczy się w otoczeniu aspirantki Sonii Czech, utalentowanej i oddanej pracy policjantki, która stawia swoje życie na ostrzu noża, aby rozwiązać mroczną zagadkę kryminalną.

Największym atutem tej powieści jest umiejętność autorki do ukazania złożoności postaci i ich relacji. Sonia Czech to bohaterka, z którą czytelnik łatwo się utożsamia, doceniając jej zaangażowanie i determinację w prowadzeniu śledztwa. W miarę jak odnajdywane są kolejne makabryczne dowody w postaci poćwiartowanych ciał w workach, napięcie w powieści rośnie, a każdy z nas wciągany jest w wir tajemnic i intryg.

Jednym z głównych wątków książki jest powrót do sprawy Bruna Kality, podejrzanego o seryjne morderstwa. Autorka zręcznie splata wątki przeszłości i teraźniejszości, co prowadzi do rozważań na temat ewentualnych zaniedbań w śledztwie z poprzedniego roku.

M.M. Perr buduje napięcie w sposób mistrzowski, ukazując skomplikowane relacje między bohaterami i stopniowo odsłaniając tajemnice, które trzymają w nieustającym napięciu. "Gdy nikt nie patrzy" to doskonała druga część serii, która pozostawia nas z wieloma pytaniami i apetytem na kolejne części. Dla miłośników literatury kryminalnej ta książka stanowi znakomitą rozrywkę z dawką emocji i intryg.

W "Gdy nikt nie patrzy," M.M. Perr udowadnia swoje umiejętności jako mistrzyni kryminału. Książka wciąga od pierwszej strony, a trzymający w napięciu styl autorki sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Oprócz śledztwa, którego główną bohaterką jest aspirantka Sonia Czech, czytelnik odkrywa też złożone relacje między postaciami. Ich wewnętrzne konflikty i tajemnice dodają tej historii głębi i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Perr potrafi kreować mroczny klimat, a opisy znalezionych ciał i miejsc zbrodni wzbudzają dreszcz emocji. Sprytnie skonstruowane zwroty akcji i nieoczekiwane zakończenie sprawiają, że lektura "Gdy nikt nie patrzy" jest wciągająca od początku do końca.

M.M. Perr umiejętnie eksploruje również temat zaniedbań w pracy policyjnej oraz wpływu przeszłości na teraźniejszość. To nie tylko kryminał, ale także studium psychologiczne postaci, które próbują rozwiązać trudną zagadkę i zmierzyć się z własnymi demonami.

Dla miłośników gatunku "Gdy nikt nie patrzy" to pozycja obowiązkowa na półce. M.M. Perr dostarcza nam emocji, napięcia i zaskakujących zwrotów akcji. Ta druga część serii to doskonałe kontynuowanie historii, a jednocześnie nowe wyzwanie dla głównej bohaterki i jej zespołu. Nie mogę się doczekać, co przyniesie kolejny tom tej serii kryminalnej.

Największym atutem tej powieści jest...

Super. Mały minusik za sposób rozwiązania sprawy Brunona, ale to szczegół. Ogólnie brawo.

Świetna książka, trzymająca do końca w napięciu.

Świetna książka, trzymająca do końca w napięciu.

Godna kontynuacja części pierwszej. Tajemnicze zbrodnie trwają, bohaterzy zmagają się z pracą i swoimi prywatnymi sprawami, a całość wciąga i zmusza, żeby czytać dalej.

Drugi tom zmagań Lwa z seryjnym mordercą. O ile w pierwszy tomie mordował z litości-jak sam to sobie tłumaczył, to tym razem postanowił wymierzyć sprawiedliwość oprawcom.
Kolejny raz ciała zostają znalezione przypadkiem, w workach na śmieci, bo za nic więcej morderca nie ma swoich ofiar.
Lew już nie jest w czynnej służbie, dlatego złapanie odpowiedzialnego za pożar jego domu staje się jego obsesją...
W sprawę angażuje się również młoda Pani prokurator, która również chce dociec prawdy.
Wartka akcja, ciekawy koniec, pozostaje sięgnąć po kolejny tom.

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Gdy nikt nie patrzy