Gdy nikt nie patrzy

Okładka książki Gdy nikt nie patrzy
M.M. Perr Wydawnictwo: Prozami Cykl: Podkomisarz Robert Lew (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Podkomisarz Robert Lew (tom 2)
Prozami
2021-04-14
2021-04-14

Czytając książkę spodziewałam się jakiegoś spektakularnego zakończenia a tu zwykłe bum i koniec......

Świetna książka! Emocje dawkowane na każdej stronie, napięcie momentami wręcz kipi. Pytanie "który z szaleńców wygra" krzyżuje się z "ile jeszcze osób na tym ucierpi" w sposób, przez który nie da się przejść obok "Gdy nikt nie patrzy" obojętnie.

Czytało się bardzo przyjemnie, dobrze spędzony czas. Ciekawe postacie. Polecam.

Czytało się bardzo przyjemnie, dobrze spędzony czas. Ciekawe postacie. Polecam.

Druga część serii o komisarzu Lwie. Może trochę bardziej dynamiczna i chyba bardziej wciągająca, niż pierwsza. Generalnie nie jest to arcydzieło literatury tego gatunku. Można. Nie trzeba.

Fajna

Fajna

Bardzo przyjemnie spędzony czas, polecam.

Bardzo przyjemnie spędzony czas, polecam.

Wow, pierwsza była niezła, lektor też, ale ta lepsza!

Wow, pierwsza była niezła, lektor też, ale ta lepsza!

Moim zdaniem druga część jest lepsza niż pierwsza. Wiemy już wiele o bohaterach, za co duży plus. Znamy ich zachowania, powiązania, relacje rodzinne przez co lektura staje się bardziej wnikliwa, ciekawa i emocjonująca.
Autorka potrafiła mnie zaskoczyć w kilku momentach i sprawić, że poczułam smutek z uwagi na to, co się przydarzyło bohaterom.
Nie brakowało też elementów humorystycznych, które po części rozładowywały napięcie.
Jestem ciekawa 3 części.

Nie brakowało też elementów...

Na półkach: , , , ,

Kryminał "629 kości" autorstwa piszącej pod pseudonimem M.M. Perr wkroczył do mojego życia intrygując i nie pozwalając zasnąć. Sprawca, któremu nie można udowodnić zbrodni, nietypowy podkomisarz Lew i tragedia jaka go dotknęła... Choć końcówka tej książki wcale nie mówiła o tym co się stało, dość jasno. Czy pożar jego domu był formą zemsty?
Co wydarzy się w tomie drugim - "Gdy nikt nie patrzy"? Ja już wiem...

Podczas postoju w lesie w drodze na wakacje, pewna rodzina a dokładniej ich pies Pająk, odnajduje worki z pociętymi ludzkimi szczątkami. Sprawę prowadzi aspirant Sonia Czech, wrażliwa i ambitna policjantka, która nadal czuje się zagrożona po śledztwie dotyczącym Brunona Kality. Choć sprawa została wtedy szybko zamknięta z przyczyn politycznych, to Sonia (po pracy) wraz z dawnym przełożonym Robertem Lwem nadal próbują badać kolejne tropy. Choć Lew nie pracuje już w policji to ma wręcz obsesję na punkcie Kality. Czy Soni i Robertowi będzie dane rozwikłanie tamtej sprawy?

W toku śledztwa okazuje się, że worki odnalezione w lesie mogą być wynikiem działalności Brunona... Bo przecież zabijał przez dwie dekady... Można tak po prostu przestać?

Policja dociera do rodzin zidentyfikowanych ofiar, których ciała odnaleziono - zostali określeni przez jednego z bohaterów jako pasożyty społeczne. Dlaczego?

Anna Barcicka ma wrażenie, że jest obserwowana. Czyżby to był Kalita? Wszak była jedyną osobą, o której myślał że go rozumie. Co wydarzy się między tą dwójką? Czy pomoże to w toku śledztwa? Ależ to były emocje...

Z czasem w prokuraturze zaczyna robić coraz goręcej a pani prokurator uważa, że tylko Lew może dokonać niemożliwego i zakończyć sprawę Kality, jest bowiem nieobliczalny i pozbawiony skrupułów. Co się wydarzy? Jak bardzo skomplikują się sprawy? Kto będzie zagrożony?

Fabuła zmierza w zaskakującym kierunku. Nie sposób jej przewidzieć, bowiem elementy układanki nie jest łatwo poskładać w całość. Trudno jest odgadnąć kto jeszcze zginie w trakcie tego śledztwa, jaką rolę odegra w nim mały chłopiec czy w jakim celu pojawi się dziewczyna, która uciekła od swojego życia.

Podobał mi się sposób opisania tej historii, prowadzenia śledztwa i fakt, że autorka informuje o tropach, nowościach, telefonach, co pozwala czytelnikowi na samodzielne kombinowanie.

Finałowe sceny poniosły mi ciśnienie, martwiłam się o los i życie bohaterów, zupełnie nie spodziewając się takich wydarzeń. Zakończenie pozwala przypuszczać, że będzie kolejny tom z tej serii, tylko na jakich zasadach? Kto pojawi się w miejsce nieżyjących?

Podsumowując - "Gdy nikt nie patrzy" to kryminał, który wciąga, podnosi napięcie, wywołuje złość, strach i chwilami grozę. Historia, która pokazuje różne oblicza ludzkie, opisuje poczucie własnej wartości i utratę bliskich a co za tym idzie radzenie sobie z żałobą. Autorka opowiedziała nie tylko o pracy policji czy działaniach Lwa, ale również o postaciach drugoplanowych, których życie wielokrotnie porażało! Polecam!

Co wydarzy się w tomie drugim -...

Nieco lepsza niż pierwsza część ale tylko trochę i pytanie z czego finansował swoją "działalność" Brunon Kalita przez tak długo lat jeśli pracował głównie dorywczo.

Dodaj cytat z książki Gdy nikt nie patrzy