Lipcowy dusiciel

Okładka książki Lipcowy dusiciel Agnieszka Pruska
Okładka książki Lipcowy dusiciel
Agnieszka Pruska Wydawnictwo: Oficynka Cykl: Sezon na zbrodnie (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Sezon na zbrodnie (tom 1)
Oficynka
2021-07-05
2021-01-01

Nie dla mnie, z krótko, nie mogłam się wciągnąć. rozwiązanie zbyt przypadkowe, przeczytałam a za dwa dni nie pamiętałam nic z fabuły.

Ciekawy serial audio. Sama zagadka dość typowa, prosta, jednak w sam raz jak na godzinne nagranie. Słucha si miło, jestem ciekawa co będzie w kolejnych częściach

Strasznie to jest krótkie. Zanim sie zorientowałam kto jest kim i wciągnęłam w klimat - opowieść sie skończyła.

Słuchałam audiobooka, którego włączyłam sobie do sprzątania -nie spodziewałam się że on się skończy tak całkiem, zanim sie w ogóle rozkręci. Kryminał zwykle mi starcza na kilka sprzątań. A teraz zostałam w środku zmywania naczyń z mokrymi rękami i musiałam szukać telefonu, żeby włączyć cos innego.

Lepiej byłoby gdyby kilka takich opowieści dać razem -jako jeden audiobook, jeśli już musza być takie krótkie.

Główny bohater jest jakiś taki niesympatyczny, pyszałkowaty-chociaż on się tak nie ocenia, a cała akcja jest opisana z jego punktu widzenia.
Przybywa przypadkiem, odkrywa natychmiast i zwłoki i rozwiązanie zagadki, niczym Pan Samochodzik, ale brakuje mu uroku i lekkości.
Kryminały dla małych dzieci są takie krótkie i takie uproszczone.

Krótka forma, ciekawa zagadka, miły główny bohater. Rozwiązanie trochę przypadkowe, ale mało skomplikowane. Zabieram się za kolejny miesiąc:)

Szału nie ma, choć źle nie jest. Intryga jest poprawna, główny bohater to przeciętny bohater kryminału, bohaterowie drugoplanowi tak nijacy, że chwilę po skończeniu lektury ulatują z pamięci.
Słuchało się miło, ale to głównie zasługa lektora.

Słuchało się miło, ale to głównie zasługa lektora.

Postanowiłam się zapoznać z twórczością Pani Pruskiej słuchając jej audiobooka, który mi się pojawił jako propozycja na lato. Okazało się, że zarówno styl pisarki, intryga i sposób rozwiązania wątku kryminalnego przypadły mi do gustu. Niemałą rolę odgrywa również lektor czyli niezrównany Filip Kosior.

Szału nie ma.

Szału nie ma.

Krótkie i takie sobie jak dla mnie. Można przeczytać.

Krótkie i takie sobie jak dla mnie. Można przeczytać.

Proste, nieźle napisane opowiadanie kryminalne. Sympatyczny bohater, ale rozwiązanie bardziej wynika z przypadku niż śledztwa.

66/52

66/52

• Audiobooki
  • Kryminały
  • Thriller/sensacja/kryminał

Dodaj cytat z książki Lipcowy dusiciel