Ikony męskiego stylu

Alma-Press
2021-01-01
2021-01-01
9788370208240
moda styl stroje historia mody historia ubioru

Kolejna ciekawa książka w mojej kolekcji. Ładnie wydana, choć mogłaby być w twardej oprawie, wiele kolorowych ilustracji, rycin itp. Porusza ciekawą tematykę koncentrując się na elementach garderoby jako ikonach stylu, a nie na osobach, co wg mnie jest nieoczywiste i stanowi ogromny plus publikacji. Wiele ponadczasowych elementów odzieży, obuwia i akcesoriów w jednej książce, na każdą poświęcone minimum dwie strony - duże zdjęcie prezentujące przedmiot plus krótki opis, w tym historia. W mojej opinii nie wszystkie zostały tu zaprezentowane, brak na przykład wspominki o oksfordach, muszce, czy scyzoryku. Nie mniej pełno tu informacji o ponadczasowych klasykach, książka może stanowić przewodnik po nich i listę rzeczy do skompletowania we własnej garderobie.

Świetna książka przybliżająca nam historię klasycznej mody męskiej. Można z niej wynieść wiele przydatnych informacji na temat klasycznych męskich kurtek, spodni, garniturów itp. Dowiemy się z niej skąd wzięła się moda na kurtki harringtonki lub czemu w dawnych latach nie nosiło się brązowych butów w mieście. Książka ta pokazuje jak gwiazdy kina i branży muzycznej wpływały na modę, postacie takie jak Steve McQueen, Elvis Presley lub Paul Newman są często wspominane. Polecam ten tytuł dla osób które chcą się zagłębić w tajniki męskiego stylu, mi osobiście bardzo pomogła rozwinąć swój styl codziennego ubierania.

Można powiedzieć, że daję niską ocenę tylko dlatego, że moda męska mnie nie interesuje, a więc zły target, gdyby wyszedł odpowiednik takiej książki dla kobiet, byłabym pierwszą, która by się na niego rzuciła. Myślałam, że ta treść będzie bardziej współczesna i dotycząca konkretnych postaci, a tu niespodzianka, mamy przegląd mody od lat dawnych (western i takie tam),a samych ikon stylu w postaci konkretnych mężczyzn niemalże wcale. Znów zawiodła, a raczej zwiodła mnie moja wyobraźnia, bo spodziewałam się przeglądu współczesnych trendów i celebrytów, wszak książka wyszła w tym roku.
Papier taki twardy, matowy, mnie osobiście on pasuje, ale myślę, że fani albumów (bo to jednak bardziej album niż książka) mogą być zawiedzeni. Treści jest sporo, dotyczy ona historii poszczególnych elementów garderoby, są kurtki, spodnie, buty (zanudziły mnie),są też akcesoria, np. zegarki (też mnie zanudziły).
Piękne zdjęcia i grafiki, takie bardzo stare niektóre. Książka dla koneserów, dla laików będzie zbyt szczegółowa.

Wyzwanie czytelnicze LC czerwiec 2021: Przeczytam książkę z ilustracjami lub zdjęciami (4).

• Teatr/kino/moda/fotografia/muzyka
  • Science
  • Moda, styl i savoir-vivre
  • Moda

Dodaj cytat z książki Ikony męskiego stylu