Pod przykrywką #1

Okładka książki Pod przykrywką #1 Niyama
Okładka książki Pod przykrywką #1
Niyama Wydawnictwo: Dango Cykl: Pod przykrywką (Niyama) (tom 1) Seria: mochiko by DANGO komiksy
komiksy
Pod przykrywką (Niyama) (tom 1)
mochiko by DANGO
Sonna ni Iu Nara Daiteyaru
Dango
2021-06-18
2021-06-18
Kinga Zielińska
romans komedia boys love yaoi manga

Z całym szacunkiem dla innych opinii, dla mnie "Pod przykrywka" było bardzo mocno średnią mangą.
Przede wszystkim strasznie irytowali mnie bohaterowie. Żadnego z nich nie polubiłam. Dwa narcystyczne bubki myślące tylko o sobie. I chcące zaspokoić swoje rządze. Może taki był zamysł, nie wiem, ale jeżeli tak, to wyszedł idealnie. Jeszcze gorzej z postaciami epizodycznymi, bo drugoplanowych nie stwierdziłam, nieletnie bliźniaki pracujące w barze dla gejów... Ja rozumiem, Japonia, ale to podchodziło pod pedofilię.
Choć muszę przyznać, że tylko dzięki ich przebraniu za Holmesa i Poirot się uśmiechnęłam.
Tak, manga reklamowana jest jako komedia, ale ja tam humoru za dużo nie znalazłam. Jak mówiłam, uśmiechnęłam się raz czy dwa, i na tym koniec. Większość czasu czułam raczej irytację, niż rozbawienie. Ale może po prostu jestem drętwa? Nie wykluczam tego.
Kreska była poprawna, niezła anatomicznie i podobało mi się, że bohaterowie, poza tymi nieszczęsnymi bliźniakami, wyglądali na dorosłych, silnych facetów. To zawsze u mnie plusuje. Niestety, nie podobał mi się sposób rysowania twarzy, zwłaszcza u blondyna (wybaczcie, nie zapamiętałam nawet jego imienia),wyglądał na bardzo przeciętnego i dziwnego. Nijak nie mogłam uwierzyć, w jego niezwykłą urodę.
A momenty były? Były - odpowiedział tłum. Momenty były i, matko nie wierzę, że to piszę, naprawdę czuć w nich było namiętność i były najlepszym elementem komiksu. Niestety, widziałam w nich tylko namiętność, chemii nie bardzo. To znaczy, nie wierzę że się zakochali. Po prostu miłości tam za bardzo nie widziała, ale spoko, jestem krótkowidzem.
Dużym plusem natomiast jest wydanie. Uwielbiam ten chropowaty papier na okładkach. Cudownie trzyma się dłoni. Tłumaczenie dobre, miejscami bardzo dobre. Druk jak żyleta, farby odpowiednia ilość - nic nie prześwituje, nic nie szarzeje gdy powinno być czarne. A więc dobra robota DANGO, tylko sama treść nie do końca mi leżała.
Mimo to polecam sprawdzić samemu. Może to ja się mylę?

Cholernie miłe zaskoczenie! W końcu BL nie będące toksyczne, które jest równocześnie pikantne i urocze. Do tego kreska autorki jest bardzo miła dla oka <3

Jedna z najlepszych BL jakie ostatnio czytałam! Znałam już panią Nijamę z jej innych mang, więc wcale nie dziwi mnie dobrze rozplanowana fabuła, porządnie skonstruowani bohaterowie i całość, która naturalnie się łączy. Godne polecenia każdemu czytelnikowi gatunku.

2084

Dobrze, ze obylo sie bez cenzury bo to by psulo klimat w intymnych scenach bohaterow zdecydowanie ^.^ Bardzo ladna kreska i poniekad urocza fabula...... Shinobu i Hikaru to ciekawe postacie i da sie ich polubic jako pare. Nie obylo sie tez bez wstawek komediowych z blizniakami ;) Jak na gatunek BL to manga jest swietna i warta polecenia ;>

1931

Sceny ero bez cenzury.
Manga bardzo fajna, przypomina mi to trochę supermana wersja japońska.

Sceny ero bez cenzury.
Manga bardzo fajna, przypomina mi to trochę supermana wersja japońska.

Całkiem ciekawa manga, ładna kreska. Na pewno przeczytam kolejny tom.

Całkiem ciekawa manga, ładna kreska. Na pewno przeczytam kolejny tom.

Pozytywne zaskoczenie, bardzo podobała mi się fabuła no i ten brak cenzury w końcu gdzieś!

• Manga
  • Mangi