Detektyw Sasaki

Okładka książki Detektyw Sasaki Matsuoka Keisuke, Hiro Kiyohara
Okładka książki Detektyw Sasaki
Matsuoka KeisukeHiro Kiyohara Wydawnictwo: Waneko Seria: Jednotomówki Waneko komiksy
komiksy
Jednotomówki Waneko
Tantei no Tantei
Waneko
2021-08-27
2021-08-27
2017-04-06
Anna Karpiuk
akcja dramat tajemnica psychologiczny kryminał seinen

Okładka książki Słyszę twój głos Hiro Kiyohara, Otsuichi
Słyszę twój głos Hiro Kiyohara, Otsu...
Okładka książki Another t. 4 Yukito Ayatsuji, Hiro Kiyohara
Another t. 4 Yukito Ayatsuji, Hi...

Proste tła i rastry. Dobra "dojrzała" kreska, nadająca klimat tajemniczości. Lekko mroczny klimat, historia dość prosta i bardzo przewidywalna, więc mało wymagająca ale całkiem przyjemna jak ktoś lubi klimaty detektywistyczne :)

Ciekawa historia i naprawdę fajnie narysowana. Wszystko toczy się wokół detektyw z wydziału wewnętrznego która tropi nieuczciwych detektywów. Wątek prywatnej tragedii bardzo mi się spodobał. Polecam.

1931

A taka sobie detektywistyczna manga.

A taka sobie detektywistyczna manga.

2021

Przedstawiona w mandze historia rozpoczyna się od przyjęcia w szeregi agencji wywiadowczej Suma Research nowego pracownika. Jest nim młoda Kotoha Minemori, która zostaje przydzielona do Biura Spraw Wewnętrznych. Będzie ona tam współpracować z doświadczoną, tajemniczą i małomówną detektyw Rene Sasaki. Zadaniem biura, jak sama nazwa wskazuje, jest rozprawianie się nieuczciwymi detektywami, którzy sprzeniewierzają się pewnym przyjętym zasadom. Nie jest to jednak główny cel przyświecający urodziwej Sasaki. Tak naprawdę dołączyła ona do agencji z o wiele bardziej osobistych powódek. W przeszłości jej siostra stała się ofiarą szaleńca. W całą sprawę był zamieszany tajemniczy detektyw, który doprowadził do tragedii. Rene postanowiła poświęcić więc całe swoje życie, aby go odnaleźć.

Manga jest mieszanką elementów kryminału, dramatu i thrillera. Keisuke Matsuoka zabiera tutaj czytelnika w mroczny świat pełen kłamstw, półprawd i sekretów. Ukazuje on historię, w której główna bohaterka pełni zarówno rolę „łowczyni”, jak i zwierzyny. Jej genialny umysł i wielka motywacja do działania sprawia, że z wielką skutecznością wyeliminowuje ona „czarne owce” ze środowiska detektywów. To właśnie jej efektywność sprawia, że staje się ona „celem”. W takiej rzeczywistości musi się szybko odnaleźć jej nowa partnerka, która nieprzygotowana była na czekające ją wyzwania i masę różnorakich niebezpieczeństw. Prowadzone przez nich sprawy są ciekawe, potrafią być momentami zaskakujące, ale nie należy też oczekiwać zbyt obszernego ich rozbudowania. Ze względu na pewne ograniczenia stron każde z prowadzonych śledztw dość szybko przechodzi do kluczowego punktu kulminacyjnego (co nie oznacza, że nie potrafią one być mocno angażujące).

Główną i najważniejszą częścią historii jest tutaj jednak wspomniana „zemsta”. Każda nowa sprawa to mniejsze lub większe poszlaki, prowadzące Sasaki w stronę odkrycia prawdy. Czytelnik obserwuje jak przeszłość mocno wpływa na jej teraźniejszość i jak jej umysł coraz mocniej pogrąża się w odmętach upragnionej vendetty. Jej działania nie tylko często balansują na granicy „prawa”, ale wkraczają w szarą strefę, gdzie trudno jest odróżnić dobro od zła.

Zupełnie przyjemna lektura, gdzie główna bohaterka motywowana jest chęcią zemsty. Trzeba jednak wiedzieć, że jest to bardziej akcja, niż kryminał.

Pokaż mimo tovideo - opinia

ZAJĄĆ SIĘ KONKURENCJĄ

Dziś na warsztat biorę kolejną jednotomówkę od Waneko, a mianowicie „Detektyw Sasaki”, mangę ciekawą, przyjemnie nastrojową i dobrze wykonaną opowieść kryminalną. Coś, co spodoba się miłośnikom dreszczowców i mroczniejszych fabuł. Lubicie takie fabuły? To rzecz, która przypadnie Wam do gustu.

Witajcie w agencji wywiadowczej Suma Research. Wkroczcie wraz z Kotohą Minemori do Biura Wewnętrznego i poznajcie Renę Sasaki, panią detektyw. I, razem z nimi, weźcie udział w akcji. Cele jest prosty: zająć się nieuczciwą konkurencją. Problem w tym, że wyszukiwanie takich zagrożeń to jedno, a radzenie sobie z nimi to inny problem…

ZAJĄĆ SIĘ KONKURENCJĄ

Witajcie w agencji wywiadowczej Suma Research. Wkroczcie...

• Manga
  • Mangi