Cicha piosenka o miłości #1

Okładka książki Cicha piosenka o miłości #1 Eku Takeshima
Okładka książki Cicha piosenka o miłości #1
Eku Takeshima Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Cicha piosenka o miłości (tom 1) Seria: Girls Love (Studio JG) komiksy
komiksy
Cicha piosenka o miłości (tom 1)
Girls Love (Studio JG)
ささやくように恋を唄う (Sasayaku You ni Koi o Utau)
Studio JG
2021-04-23
2020-01-01
Aleksandra Stawska
romans komedia girls love shoujo ai manga

Okładka książki Theres No Freaking Way Ill be Your Lover! Unless…, Vol. 3 (light novel) Teren Mikami, Eku Takeshima
Theres No Frea... Teren Mikami, Eku T...
Okładka książki Theres No Freaking Way Ill be Your Lover! Unless…, Vol. 2 (light novel) Teren Mikami, Eku Takeshima
Theres No Frea... Teren Mikami, Eku T...
Okładka książki Theres No Freaking Way Ill be Your Lover! Unless…, Vol. 1 (light novel) Teren Mikami, Eku Takeshima

Cicha piosenka o miłości 1

Ostatnio spodobało mi się czytanie mang na tyle, że postanowiłam sobie jakieś zamówić. Nie bardzo wiedziałam jakie, ale na pomoc przyszła mi Lila i poleciła "Cichą piosenkę o miłości" powiem szczerze, że zakupiłam ją z wielką nadzieją i w ogóle się nie zawiodłam. Manga opowiada o Himari, która pewnego dnia na koncercie, słysząc śpiew wokalistki, zakochuje się w jej głosie od pierwszego usłyszenia. Gdy dziewczyny przypadkiem wpadają na siebię na korytarzu, Himari chce się pochwalić, koleżance swoimi uczuciami, niestety Yori źle je rozumie biorąc jej wyznanie za dużo poważniejsze niż jest. Tu zaczyna się ich coraz bardziej niezręczna znajomość.

Historia od początku przypadła mi do gustu, mimo iż miałam wrażenie, że te uczucie w dziewczynie pojawiło się za szybko, to migiem zmieniłam to wrażenie, które porzuciłam na rzecz ich relacji. Himari jest tak słodko bezpośrednia, że aż nie umiem jej za to nie lubić, a Yori ze swoim wstydem jest urocza. Przeczytałam dopiero I tom mangi, więc historia dopiero się rozkręca, ale już wiem, że będzie wspaniała. Polecam jak najbardziej

Cicha piosenka o miłości 1

Yori jest rel w cholere

Yori jest rel w cholere

Manga typowa, ale przyjemna. Rysunki wspaniałe. Główne bohaterki, chociaż typowe to jak najbardziej da się je polubić. Wszystko jest bardzo delikatne i słodkie

Postacie z typowego wlw, jedna urocza, niska delikatna dziewczyna i druga - jej zupełne przeciwieństwo - aczkolwiek zakochałam się (hehe, niczym Himari) w fabule, i z pewnością kupię drugi tom.

Mimo iż wątek mangi jest bardzo często spotykany w większości gl, to bardzo mi się spodobała. Nie jest nudna, lekko i przyjemnie się ją czyta
Ma świetną kreskę, bardzo mi przypadła do gustu, jak i ciekawe postacie!
Jeśli lubicie czytać gl z nutką dramatu jak i słodyczy to jest to manga w sam raz!

Ma świetną kreskę, bardzo mi przypadła do gustu, jak i ciekawe postacie!

To było tak bardzo urocze! Wspaniałe rysunki i strasznie podobał mi się pomysł na samą historię.

Jednak nie wiem, czy będę kontynuować. Jestem trochę ciekawa co będzie dalej, ale mam wrażenie, że jak dla mnie to było aż za urocze i słodkie i też ta "miłość" rzucana na prawo i lewo to przesada.

Super pierwszy tom , który od samego początku mnie zaciekawił. Manga zaczyna się , gdy główna bohaterka(Himari) razem ze swoją przyjaciółką(Miki) zaczyna liceum i Miki mówi , że dziś jest koncert dla pierwszych klas , gdzie gra jej siostra. I po jakimś czasie wszyscy są na koncercie i Himari nie może oderwać wzroku od wokalistki , a potem mówi przyjaciółce , że się w niej zakochała , ale po chwili precyzuje , że chodzi o to , że stała się jej fanką. A po chwili Himari spotkała wokalistkę pod szafkami i tak krzyknęła , że starsza dziewczyna się przestraszyła:D A potem Himari powiedziała , że była cudowna na koncercie i , że ją kocha , a dziewczyna w szoku , a Himari szybko odchodzi. Potem Himari ciągle opowiada Miki o dziewczynie i ta zdobywa dla niej informację o dziewczynie i okazuję się , że nazywa się Yori i często siedzi na dachu i tam gra na gitarze. Więc Himari tam idzie i się spotykają i Yori mówi , że poczuła to samo i wtedy wychodzi na jaw , że Himari jest po prostu fanką i mówi , że będzie tu przychodzić codziennie i słuchać jej , a Yori się zgadza i mówi że Himari zakocha się jeszcze bardziej. Później cofamy się w czasie i widzimy Yori po koncercie razem z koleżankami: Aki(siostra Maki) Mari i Kaori , które namawiają Yori by dołączyła na stałe do zespołu i żeby napisała piosenkę o miłości , ale ta się zawstydza i mówi , że nigdy nie była zakochana. Później mamy spotkanie z Himari z perspektywy Yori i po tym jak okazało się , że Himari kocha jej śpiew , a nie ją to Yori postanawia nie zrezygnować i ją w sobie rozkochać i to stąd te słowa , że Himari zakocha się jeszcze bardziej. W międzyczasie jeszcze Yori powiedziała koleżanką o Himari i przyznała , że jest śliczna i urocza i zakochała się w niej od pierwszego wejrzenia. Później wracamy do teraźniejszości i bohaterki spotykają się pod szkołą i Yori zaprasza ją na dach. I znów są na dachu i Yori daję jej prywatny koncert , a Himari jest zachwycona , a Yori niespodziewanie głaszcze ją po włosach i mówi , że zastanowi się czy dołączy do zespołu(Himari na tym zależy) A potem umawiają się , że wrócą razem do domu. Później mamy deszczowy dzień i Himari jest smutna , bo nie będą mogły pójść na dach i idzie do klasy Yori i spotyka Aki i ta woła Yori i Himari mówi , że zawsze z utęsknieniem wyczekuję spotkania z Yori i ta się zawstydza i proponuję by zamiast na dachu spotkali się w pustej klasie. Potem są w klasie i rozmawiają o kotkach(obie je uwielbiają) i Himari proponuję wspólne wyjście w niedziele i zawstydzona Yori się zgadza. A potem wieczorem Himari piszę Yori , że nie może się doczekać ich randki , a ta zawstydzona i ciągle zastanawia się co odpisać i w końcu pisze tylko - "Ja też":D I zastanawia się nad piosenką o miłości. Później mamy ich spotkanie i wspólnie jedzą i Himari nawet ją karmi. A Yori mówi , że myśli o dołączeniu do zespołu , bo Himari na tym zależy i nagle mówi Himari , że ją kocha i chcę z nią chodzić i prosi by to przemyślała , a potem odchodzi , a na koniec mamy Yori w wannie , która myśli o tych , że ich uczucia chyba się różnią. I jest jeszcze dodatek w którym Aki mówi , że miłość od pierwszego wejrzenia jest możliwa , a na pytanie koleżanek czy to poczuła to dziewczyna myśli o Yori i mówi , że to tajemnica. W pierwszym tomie naprawdę dużo się działo. I to było świetne. Na plus również bohaterki. Można je od razu polubić. Świetne też są sceny z ich udziałem i to jak Yori , która jest starsza zawstydza się co chwilę:D Zakończenie również świetne. Yori bardzo szybko wyznała miłość i teraz przyszła kolej na ruch Himari. No i dodatek z Aki , który sugeruję , że Ona jest zakochana w Yori. Drugi tom na pewno będzie świetny

powiem krótko rewelacyjna manga wiem że teraz nie którzy co czytają teraz tą opinie mogą pomyśleć ,,ale z ciebie bezguście Joe'' ja wiem że ta fabuła dość często pojawia się w mangach, serialach, filmach itp. ale ta historia jest tak opowiedziana że jak się czyta tę mangę to chce się więcej i więcej. tyle w temacie

Fajne, ale zbyt kolorowe i odrobinkę nienaturalne jak dla mnie. Ale czytam dalej

Bardzo fajna i wzruszająca historia. Zachęcam do przeczytania.

Bardzo fajna i wzruszająca historia. Zachęcam do przeczytania.

• Manga
  • Mangi