To nie tak, że cię kocham!

Tłumaczenie: Małgorzata Rak
Seria: Kolekcja Kushi Dango
Wydawnictwo: Dango
このおれがおまえなんか好きなわけない (Kono Ore ga Omae Nanka Suki na Wakenai)
komiksy
Shiroi

Fujima Taisei jest w swoim mieście prawdziwą gwiazdą – podziwiany i rozpieszczany niemal przez wszystkich, staje się typowym samolubnym dzieciakiem. Jedyną zmorą w jego idealnym życiu pozostaje niejaki Okachimachi Keita, kolega z czasów gimnazjalnych. Kiedy spotykają się po trzech latach przerwy, Taisei wprowadza w życie swój genialny plan zemsty na Okachimachim! Ale… chyba nie wszystko...

Kiedy spotykają się po trzech latach przerwy, Taisei wprowadza w życie swój genialny plan zemsty na Okachimachim! Ale… chyba nie wszystko udaje się tak, jak powinno. Przecież Taisei nienawidzi Okachimachiego tak bardzo, że… serce bije mu mocniej na jego widok i nie może racjonalnie myśleć w jego obecności?! Czy to możliwe, że się zakoch…?! Nie ma mowy!

źródło opisu: http://wydawnictwo-dango.pl/

źródło okładki: www.wydawnictwo-dango.pl

Marika | 2019-01-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, LGBT
Przeczytana: 31 stycznia 2019

Typowa komedia romantyczna, która zaczyna się w gimnazjum. Szkolna "piękność" postanawia zaprzyjaźnić się z nowym uczniem. Niestety, nie wszystko układa się po jego myśli. Zaangażowany emocjonalnie mocno odczuwa skutki odrzucenia.
Mijają trzy lata i chłopcy znowu się spotykają. Czy to zrządzenie losu? Mówi się, że nic nie pomaga uleczyć złamanego serca tak skutecznie jak zemsta. Tylko jak tu się mścić, gdy dawne emocje na nowo rozpalają serce?
Fajna manga. Zabawna, choć romans raczej słaby. Kreska także nie w moim stylu. Wolę bardziej dopracowane rysunki. To bardziej szkolna komedia niż typowe yaoi i trzeba mieć to na uwadze, sięgając po ten tomik.

Anezka | 2018-10-28
Na półkach: Przeczytane, Manga, Sprzedane, 2018
Przeczytana: 28 października 2018

Słodka komedia, idealna na poprawę humoru. Polecam na deszczową pogodę.

Książkowe_cuda | 2018-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2018

Recenzja z bloga: http://ksiazkowe-cuda.blogspot.com/

Od dłuższego czasu zabierałam się do tego, aby kupić sobie mangę z wydawnictwa Dango. Jakoś tak wyszło, że w empiku była owa manga, więc wypadło na tą. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to piękna okładka, która niby prosta, ale urocza. Poza tym ma świetny tytuł. Aż chce się zacząć czytać.

Manga opowiada o dwójce chłopaków: Taiseiu Fujimie i Keicie Okachimachim. Fujima jest postrzegany jako gwiazda. Od zawsze podziwiany i rozpieszczany, przez co staje się samolubnym chłopakiem, a jedynym utrapieniem w jego życiu staje się właśnie owy Okachimachi. Jest to jego kolega z czasów gimnazjalnych, ale ich drogi się wtedy rozeszły zostawiając między nimi nieporozumienie. Mijają trzy lata, a Keita przenosi się do liceum do którego uczęszcza Fujima. Jest to idealny moment, aby się na nim zemścić, ale chyba nie wszystko pójdzie po jego myśli.

Akcja już od początku bardzo wciąga. Od pierwszych stron poznajemy pierwszego bohatera, Fujimę....

silwana | 2017-10-13

Całkiem urocza historia. Ładna kreska. Czego wymagać więcej? :)