Wszystkie nasze chwile

Our Year in Love and Parties
Chilli Books
2021-06-30
2021-06-30

Pomysł na historie intrygujący, ale szczerze powiedziawszy, jestem bardzo zawiedziona zakończeniem. Otwarte zakończenie nigdy nie należało do moich ulubionych. Autorka zdecydowała się przerwać książkę w tak dziwnym momencie, że aż nie mogłam uwierzyć. że to już koniec.

Fabuła to w skrócie opowieść o tym, jak bohaterowie się mijają. Nawet postacie drugoplanowe nie dostały swojego szczęśliwego zakończenia. To w ogóle jest romans?

Wobec tej książki miałam trochę zbyt duże wymagania. Jak to ja, wymagam żeby emocje aż kipiały, żeby motylki trzepotały, a serce podrywało się do lotu przy czytaniu. Tymczasem tutaj mamy spokojny, umiarkowany lot. Historia jednak na pewno jest dobrze przemyślana. Niektóre decyzje bohaterów natomiast czasami mnie irytowały, ale jednak miały takie być by doprowadzić do konkretnych wydarzeń.
Motywem przewodnim tej historii przede wszystkim jest uczucie. Dwoje młodych ludzi zna się już z poprzedniej pracy, teraz spotykają się ponownie na jednej z imprez. Zawsze ciągnęło ich do siebie jednak nigdy nie było dobrego momentu, by stworzyć z tego coś więcej. Oscylowali więc zawsze między przyjaźnią a niechęcią do siebie. Dojrzewanie i czas jednak robią swoje i między młodymi rozwija się coś pięknego pełnego zrozumienia, wyrozumiałości i kompromisów.
Mimo, że oczekiwałam czegoś więcej to jednak książka nadal mi się podobała. Dlatego szczerze polecam. Jest to młodzieżówka, która myślę że przypadnie do gustu wielu starszym nastolatkom.

Niestety książka mnie rozczarowała. Przyciągnęła mnie śliczna okładka, jednak treść wypadła gorzej. Dłużyło mi się, nie bawiłam się za dobrze, chciałam sięgnąć po inne książki. Historia nieco mdła i mimo, że jest w miarę dobrą rozrywką, to nie oferuje niczego niesamowitego.

Ta książka pokazuje nam że miłość potrafi pokazać się w najbardziej nieprzewidywalnych momentach. Co prawda znalazłam tam parę wad ale nie będę ich wypisywać bo nie warto na nie zwracać uwagi. Polecam!

Bardzo ciekawa książka, która pokazuje, że w relacji ważna jest rozmowa. Autorka ukazuje jak rozwija się przyjaźń pomiędzy nastolatkami, ich wspólne pasje, aż w końcu rozstanie.

Erika i Tucker pracowali razem w salonie gier "Jaskinia Zabaw". Niestety ich przyjaźń zeszła na drugi tor, gdy dziewczyna wyjechała na studia. Nadarza się jednak okazja na powrót do tego co było, gdy Tucker postanawia odnowić upadający salon gier. Czy zorganizowanie ostatniej imprezy w tym miejscu i spotkanie z Eriką, będzie dobrym pomysłem?

Piękna historia o tym, że od przyjaźni do miłości, dzieli zaledwie jeden krok. Autorka ukazała relacje nastolatków, ich wzloty i upadki. Poruszyła wiele trudnych tematów, takich jak udostępnianie w sieci kompromitujących zdjęć i filmów. Pokazała jakie konsekwencje niesie złe zachowanie. Ukazała zmianę bohaterów, ich walkę. Piękne zachęcenie czytelnika do bycia sobą.

Lektura momentami wzruszająca, urzekająca. Fabuła ukazana z dwóch perspektyw - Eriki i Tuckera. Bardzo szybko się ją czyta! Polecam! ❤️

Autorka pod pretekstem kolejnych imprez pokazuje nam urywki z życia młodych ludzi. Zagubionych młodych ludzi, którzy można by rzec stoją na rozdrożu między nastoletnim, a dorosłym życiem. Odrobinę zbyt dojrzali na to by nazwać ich dziećmi, ale nadal uciekający przed całkowitą odpowiedzialnością, jaką niesie ze sobą dorosłe życie. Samotnie i wspólnie, przy pomocy przyjaciół, urywanych rozmów z innymi ludźmi, próbują poskładać swój świat, coś z niego zrozumieć i działać tak, by po prostu być szczęśliwym i znaleźć swoje miejsce w życiu. To idealna propozycja z gatunku young adult dla osób w wieku zbliżonym do książkowych bohaterów ale i też ciekawa propozycja dla dorosłych, którym należy się przypomnienie tych dziwnych i pokręconych lat, myśli, przygód, a przy okazji może inaczej spojrzą na swoje dojrzewające latorośle.
Tucker nie jest typowy nastolatkiem, którego często możemy spotkać w literaturze. Spokojny, odrobinę wycofany, zdecydowanie nie przyciąga tłumu dziewczyn, choć z drugiej strony też nie jest im obojętny. Od nic nie znaczących, przelotnych relacji woli dbać o te trwałe, które coś dla niego w życiu znaczą. Tucker jest także trochę nieśmiały, trudno mu sobie poradzić ze wszystkimi emocjami, które w nim buzują ale też nie potrafi odnaleźć w sobie odwagi, by postąpić tak, jakby naprawdę chciał.
Erika również stroni od ludzi. Ma swoją ukochaną przyjaciółkę, jednak nie w głowie jej imprezy czy nawiązywanie nowych znajomości. Przede wszystkim zwraca uwagę na to, by nie wyróżniać się z tłumu. Jest starsza od Tuckera i rozpoczęła już college, ale życie studenckie wcale nie przypomina tego, na jakie kreowane jest w filmach. Jej też brakuje odwagi, by przyznać się do tego, co czuje, by rozliczyć się z przeszłością. Czy ją w sobie odnajdzie?
Książka pod pozorem niewinnej opowieści o przygodach młodych ludzi przemyca ważne i warte poruszenia tematy. Wykorzystanie seksualne, publiczne upokorzenie. Ale też relacje z rodzicami, odnalezienie się w nowej sytuacji rodzinnej, gdy rodzice nie są już razem, trudne kontakty z nowymi partnerami rodziców i wszystko, co tak naprawdę teraz jest aż nazbyt powszednie dla dzieci, których rodzice się rozstali. Autorka umiejętnie pokazuje także, że popełnianie błędów jest w porządku, żałowanie czegoś co się zrobiło bądź właśnie nie, też jest zupełnie naturalne i tak naprawdę przy odrobinie dobrych chęci wiele rzeczy można naprawić. A nawet jeśli nie to wynieść z tych wydarzeń wnioski na przyszłość. Ponadto, Autorka obrazuje różne przyjaźnie, wzloty i upadki tych relacji, przygotowuje na to, że życie pisze naprawdę różne scenariusze i bywa i tak, że czasem trzeba mieć trochę odwagi by sięgnąć po to, czego się chce, a czasem trzeba po prostu zaakceptować sytuację taką jaką jest. Ogromnie spodobało mi się także zakończenie powieści, dające wiele miejsca na działanie zarówno naszej wyobraźni jak i przeznaczenia Eriki i Tuckera. To wbrew pozorom mądra i wartościowa lektura, a dzięki temu, że jest napisana przystępnym językiem, czyta się szybko i może dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Polecam!

"Wszystkie nasze chwile"
Opis od wydawnictwa:
Cztery noce, by znaleźć miłość. Rok, by zmienić wszystko.

Tucker:
To było nasze ostatnie spotkanie. Całe lato spędziliśmy razem. Choć wiedziałem, że Suzanne tylko się mną bawiła, to jednak ciężko mi było pogodzić się z tym, że wyjeżdża na zawsze. I jeszcze mój ojciec. Dlaczego musiał wrócić akurat teraz? Impreza na zakończenie lata miała być odskocznią, a wszystko jeszcze bardziej skomplikowała. Skąd miałem wiedzieć, że będzie tam Erika? I że odtąd nie będę mógł przestać o niej myśleć?

Erika:
Imprezy to ostatnie, na co miałam ochotę. Od tamtego strasznego lata, kiedy chciałam zapłakać się na śmierć, wolałam spędzać wieczory w towarzystwie książek i Marissy, mojej najlepszej przyjaciółki. Tym razem jednak dałam się wyciągnąć. Tucker miał być moją ostatnią szansą na pełny reset, nowy początek. Nie wpadłam tylko na to, że sama poczuję więcej, niż bym chciała.
Recenzja:
Spodziewałam się kolejnej młodzieżówki jak każda inna a dostałam coś zupełnie innego! Dostałam romans z bardzo fajnymi bohaterami, w szczególności polubiłam Tuckera. Jest przeciwieństwem wszystkich bad boyów z innych książek. To nie romans, który jest cukierkowy i słodki. Słodko - gorzka historia, każdy z bohaterów ma swoje problemy. Nie jest tak kolorowo i pięknie jak by się mogło wydawać. Styl pisania jest fajny, nie można się oderwać! Wątek romantyczny jest delikatny i nie nachalny. Bardzo polecam jeśli lubicie new adult! 7 / 10 ⭐

"Wszystkie nasze chwile"
Opis od wydawnictwa:
Cztery noce, by znaleźć miłość. Rok, by zmienić wszystko.

Tucker:

Cóż tu napisać o tej książce? Niby jest świetna historia, niby są wzruszające momenty, niby jest młodość, przyjaźń, miłość...,ale czegoś mi zabrakło. Chyba za stara jestem na amerykański humor nastolatków i studentów, kompletnie mnie nie rajcują imprezki, których tona jest w tej książce. Oczywiście, kipi od młodzieńczych hormonów i niestosownych żarcików, ale to właśnie przysłania relację bohaterów i opowieść, które mogły pokazać coś więcej. Na pewno znajdą się miłośnicy tej książki, ja już chyba nie rozumiem takich klimatów.

Nieoczekiwanie dobra młodzieżówka, która przysporzyła mi dużo uśmiechu i dużo przemyśleń...

Co mi się podobało:
- Nieprzesłodzona historia - Było smutno, i zabawnie, i ciepło, i troszkę rozdzierająco serduszko - wszystko w jednym.
- Bardzo ciekawa fabuła - Pierwszy raz czytam historię całkowicie zamkniętą w czterech imprezach, na których bohaterowie się spotykają i rozmawiają, i robią różne szalone rzeczy ;) Muszę przyznać, że dość ciekawe, nowe rozwiązanie.
- Erika i Tucker - Podobało mi się, że ona była ciut starsza od niego (ponownie, rzadki koncept w romansach młodzieżowych). Uwielbiałam, że Tucker był taki rozsądny, taktowny i opiekuńczy względem Eriki. Ale również to, że jego młody wiek czasem "wychodził na wierzch" (np. gdy miał ten napad zazdrości - wiecie kiedy).
- Znowu Tucker! - Ogólnie jest świetnym bohaterem! Zabawny i odważny, życzliwy i o taaaak dobrym sercu!
- Inne kwestie towarzyszące romansowi - dramat związany z mediami społecznościowymi, dramat rodzinny, opuszczenie przyjaciół, umieranie, rozpacz i smutek, i wszystko pomiędzy... Nie wszystko było różowe i piękne. A to o wiele więcej, niż się spodziewałam.

Co mi się nie podobało:
- Jedynym słabym punktem tej historii jest brak zakończenia... - Tzn. ostatnia impreza się kończy i niczego więcej o Erice i Tuckerze nie wiemy! :( Nie ma epilogu mówiącego nam, co stało się z tym "przerywanym związkiem". Nie wiemy, gdzie Tucker wylądował po liceum. Co z jego studiami? Czy nadal spotykał się z Eriką to tu, to tam? Potrzebuję jakiejś konkluzji! (Albo może jakiejś kontynuacji, proszę?!) Dałabym pełne 10 gwiazdek, gdybym dostała coś więcej w końcówce...

Co mi się podobało:

Karen Hattrup za sprawą książki "Wszystkie nasze chwile" zabrała mnie w niezapomnianą podróż przez świat młodzieńczych emocji, przyjaźni i pierwszej miłości. Uważam, że jest to tytuł, który trafia prosto w serce, niezależnie od wieku - młodsi czytelnicy mogą się z głównymi bohaterami utożsamić, starsi natomiast z nostalgią spojrzą w przeszłość…
***
Historia opisana przez Karen Hattrup porusza ważne dla młodych dorosłych tematy, takie jak akceptacja siebie, trudności dorastania oraz znalezienie swojego miejsca w świecie. Autorka w doskonały sposób kreśli główne postacie, Tucker oraz Erika wzbudzili moją sympatię oraz zainteresowanie. Książka została napisana pięknym językiem, czyta się ją więc lekko, wartko i przyjemnie.
***
Nie sądzę aby była to lektura niezwykle poruszająca, zmieniająca światopogląd, prowadząca do wewnętrznej rewolucji. Nie, jednak bardzo dobrze się czułam czytając "Wszystkie nasze chwile”. Być może najzwyczajniej potrzebowałam tej jesieni emocjonalnej, subtelnej historii miłosnej, a być może musiałam sobie przypomnieć, że wszystkie nasze chwile są… cenne (:

Historia opisana przez...

• Romans

Dodaj cytat z książki Wszystkie nasze chwile