Spursmaniak 
https://www.instagram.com/spursmaniak, https://www.facebook.com/Spursmaniak
Na putyni ujrzałem stwora, bestię nagą. Przykucnął. Żarł serce trzymame na dłoni. Spytałem -Dobre, przyjacielu? - Gorzkie ono - odpowiedział. Ale mi smakuje. Bo jest gorzkie i to serce moje.
38 lat, mężczyzna, Czarna, status: Czytelnik, ostatnio widziany 7 godzin temu
Teraz czytam
 • Aorta
  Aorta
  Autor:
  Pruszków spokojnie żyje w cieniu niedalekiej Warszawy. Mało kto pamięta o mafii pruszkowskiej, która rządziła miastem w latach dziewięćdziesiątych. Byli mafiosi albo odsiadują wyroki, albo zakamuflow...
  czytelników: 1076 | opinie: 93 | ocena: 6,62 (359 głosów)
 • Grzech
  Grzech
  Autor:
  W Lublinie dochodzi do serii zaginięć. Ktoś porywa kobiety, a ich rodziny otrzymują tajemnicze listy. Do sprawy zostaje przydzielony wybuchowy komisarz Eryk Deryło. Gdy znalezione zostają pierwsze zwł...
  czytelników: 2699 | opinie: 271 | ocena: 7,02 (1237 głosów)
 • Naturalista
  Naturalista
  Autor:
  Jeśli po "Blair Witch Project" podejrzliwie zerkaliście na lasy, po "Naturaliście" więcej do żadnego nie wejdziecie. Profesor biologii obliczeniowej Theo Cray widzi prawidłowości...
  czytelników: 1154 | opinie: 86 | ocena: 6,85 (297 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-15 17:36:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

„Bastion” to najdłuższa i według wielu fanów Kinga jedna z jego najlepszych powieści w dorobku. Mimo iż czytałem kilka książek o apokalipsie na ziemi to zazwyczaj była ona spowodowana wojną nuklearną. King podszedł do tematu nie co inaczej i chwała mu za to bo wyszło świetnie.
🚷
"Być może człowiek stworzony został na podobieństwo Boga, ale społeczeństwo powstało na wzór Szatana, który wciąż...
„Bastion” to najdłuższa i według wielu fanów Kinga jedna z jego najlepszych powieści w dorobku. Mimo iż czytałem kilka książek o apokalipsie na ziemi to zazwyczaj była ona spowodowana wojną nuklearną. King podszedł do tematu nie co inaczej i chwała mu za to bo wyszło świetnie.
🚷
"Być może człowiek stworzony został na podobieństwo Boga, ale społeczeństwo powstało na wzór Szatana, który wciąż próbuje odzyskać wszystko, co utracił."
🚷
Rasa ludzka zostaje zarażona przez nową odmianę grypy o nazwie "Kapitan Trips", stworzonej w laboratoriach rządowych. Ludzie, którzy ocaleli z zarazy podzielili się na dwie zwalczające się grupy stojące po przeciwnych stronach: dobra i zła. W drodze przez Amerykę prawie całkowicie pozbawioną ludzi, ocaleni zaczynają się jednoczyć i uświadamiają sobie, że grypa była dopiero początkiem ich problemów. Na tym poprzestanę bo streścić książkę która ma prawie 1200 stron brakło by miejsca, a byłoby co streszczać.
🚷
Fabuła książki przede wszystkim opowiada o walce dobra ze złem, pokazując tragiczne w skutkach rozprzestrzeniającego się wirusa. Powieść ta porusza wiele istotnych kwestii dotyczących psychologii, funkcjonowania jednostki w społeczeństwie, a także wiary i religii. Bardzo spodobał mi się sposób w jaki King pokazuje swoich bohaterów w początkowych rozdziałach opisując ich historie. Jak to u Kinga bywa, postaci są wyraziste, złożone i dobrze rozwinięte. King przyzwyczaił mnie już że jego bohaterowie nie są jednowymiarowi i wraz z rozwojem fabuły pozbywają się niektórych swoich cech, często zyskując nowe.
🚷
King po raz kolejny udowadnia w tej książce, że jest mistrzem w obserwowaniu ludzi i ich zwyczajów, a ludzka psychika nie kryje przed nim żadnych tajemnic. Ukazana wszechobecność śmierci, bezużyteczność pieniądza, ogólnodostępne dobra materialne, a także ludzka samotność i dążenie do odbudowy cywilizacji przekłada się na obraz który bardzo trudno spotkać w innych książkach.
🚷
To książka trudna do zdefiniowania i opisania w kliku słowach, ale jest po prostu niesamowita, w której odnajdziemy wiele gatunków literackich. Fenomen Kinga polega na tym, że czyta się to jak historię prawdziwą, lub prawdopodobną. „Bastion” jest bardzo klimatyczny i nawet zauważając niedoskonałości pozwala bez reszty o nich zapomnieć.

pokaż więcej

 
2018-11-12 21:28:00
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
Cykl: Naturalista (tom 1)
 
2018-11-12 21:22:00
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Seria: Mindhunter

„Mindhunter. Podróż w ciemność” to kontynuacja bestselerowego „Mindhuntera” autorów John E. Douglasa i Marka Olshakera. W książce tej autorzy opowiadają o sprawach, w których uczestniczyli a wcale tak ich mało nie było. Książka jest jakby podzielona na trzy części. Pierwsza część jest wprowadzeniem do tematu kto o nadaje się do pracy profilera, a wszystko to przeplatane jest przykładami... „Mindhunter. Podróż w ciemność” to kontynuacja bestselerowego „Mindhuntera” autorów John E. Douglasa i Marka Olshakera. W książce tej autorzy opowiadają o sprawach, w których uczestniczyli a wcale tak ich mało nie było. Książka jest jakby podzielona na trzy części. Pierwsza część jest wprowadzeniem do tematu kto o nadaje się do pracy profilera, a wszystko to przeplatane jest przykładami autentycznych spraw.
W drugiej części autorzy skupiają się nad systemem karnym Stanów Zjednoczonych. Była to najmniej ciekawa część i zbyt długo omawiana.
W trzeciej treści dostajemy poradnik dla rodziców, na co zwracać uwagę i jak ustrzec dzieci by nie padły ofiarą przestępstwa na tle seksualnym. W książce zamieszczona została krótka i bardzo konkretna tabela, w której zamieszczono, co dzieci na poszczególnych etapach rozwoju powinny już potrafić, a co może im pomóc w przyszłości. Od znajomości imienia, nazwiska i adresu, aż po odpowiednią reakcję na to, kiedy ktoś chce dotykać ich części intymnych. Autorzy dają czytelnikom mnóstwo wskazówek i rad jak powinno rozmawiać się dziećmi, żeby zapewnić im bezpieczeństwo, zapobiec wykorzystywaniu, czy porwaniu.
Autorzy napisali bardzo ciekawą książkę, w której zawarli wyniki swoich obserwacji i wyciągnęli konkretne wnioski dotyczące umysłów seryjnych morderców, o prawdzie na temat resocjalizacji, o karze śmierci. "Mindhunter. Podróż w ciemność" to mroczna opowieść, która ukazuje najbardziej mroczną stronę ludzkiej duszy, pozwalając nam dotknąć umysłu i poznać myśli morderców. Mimo kilku wad książka jest naprawdę bardzo ciekawa. Może drażnić nas nie co forma w jakiej została ona napisana czy sam styl autorów, ale należy wziąć pod uwagę to, że nie są to pisarze władający barwnym językiem, lecz ludzie często muszący streścić akta sprawy w kilkunastu zdaniach. Książka ta jest obowiązkową lekturą dla wszystkich chcących zgłębić umysł mordercy ale też, oprócz brutalnych zbrodni przekazuje nam kilka porad jak uchronić swoich najbliższych przed sytuacjami które dla nich mogą okazać się zgubne.

pokaż więcej

 
2018-11-10 18:29:29
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam
Autor:
Cykl: Komisarz Eryk Deryło (tom 1) | Seria: Mroczna strona
 
2018-11-10 18:27:53
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Metro (tom 1) | Seria: Kolekcja 70 lat Empik
 
2018-11-10 18:26:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Crank (tom 1)

„Crank” to historia dziewczyny, która w pewnym momencie swojego życia zbłądziła i zboczyła na tory, po których przemieszcza się z zawrotną prędkością pociąg o nazwie crank. Kristina, bohaterka książki, to zwykła szesnastolatka. Dziewczyna mieszka wraz z ojczymem, mamą, bratem i toczy najzwyklejsze życie.
W czasie wakacji odwiedza swojego ojca. Szybko okazuje się, że w żadnym stopniu nie jest...
„Crank” to historia dziewczyny, która w pewnym momencie swojego życia zbłądziła i zboczyła na tory, po których przemieszcza się z zawrotną prędkością pociąg o nazwie crank. Kristina, bohaterka książki, to zwykła szesnastolatka. Dziewczyna mieszka wraz z ojczymem, mamą, bratem i toczy najzwyklejsze życie.
W czasie wakacji odwiedza swojego ojca. Szybko okazuje się, że w żadnym stopniu nie jest on przykładnym ojcem, a będąc pod jego opieką Kristina mo ze robić co tylko chce, bez żadnej kontroli. Wkrótce poznaje Adama, pod którego wpływem Kristina zażywa narkotyk i tak oto po raz pierwszy spotyka się z Bestią – Bestią nazywaną nałogiem. Powoli obserwujemy jak zaczyna się staczać w dół, a narkotyk przejmuje nad nią kontrolę.
😈
Na początku warto zaznaczyć że nie jest to typowa książka. Została ona napisana wierszem, jednak nie jest to poezja i drugiego „Pana Tadeusza” się nie spodziewajmy. Zarówno forma tej opowieści, jak i jej wydanie graficzne jest niezwykle oryginalnym pomysłem. Słowa z książki płynęły tak naturalnie i trafiły do mnie wraz z emocjami, które doświadczała nasza bohaterka.
,,Crank” to codzienna obserwacja osoby wciągniętej w narkotykowe bagno. Fakt, że Ellen Hopkins opiera się na swoich przeżyciach (jej córka była uzależniona cranku), nadaje tej książce wyjątkowe znaczenie. Mamy tutaj bohaterkę, która zostaje uwięziona w tym, co nazywa Bestią. Rozwija nawet alter ego - Bree, jako sposób na oddzielenie się i pozostanie w zaprzeczeniu ez sobą. Miejscami mamy wrażenie, że narkotyk spowodował u niej rozdwojenie osobowości.
Obserwujemy Kristinę jak się łudzi, że wciąż kontroluje narkotyk. Zresztą jest to podobne zjawisko u większości osób będących uzależnionych od jakieś używki.
Autorka bardzo dobrze przedstawiła sposób myślenia dziewczyny wkraczającej w świat narkotyków, jej powoli niszczejącą psychikę, a także przyczyny i skutki takich, a nie innych wyborów.
😈
Reasumując, książka jest na pewno warta tego aby zwrócić na nią uwagę. Jednak jej forma jest tak specyficzna i oryginalna, że obawiam się nie wszystkim przypadnie do gustu. Ja osobiście chętnie zapoznałbym się z dalszymi losami naszej bohaterki, bo tak mnie ta książka zaciekawiła że zadałem sobie trud i co nieco poszperałem w necie. Więc teraz/ mam nadzieję że kolejne dwie części również trafią do naszych księgarń.

pokaż więcej

 
2018-11-10 18:24:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Książka Piotra Nehringa ukazuje się w roku obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Polski. To właśnie 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała wolność. Do odzyskania niepodległości nie przyczyniła się jedna osoba lecz wiele osób.
Bohaterami książki „Zapomniani żołnierze niepodległości” są postacie których życie może posłużyć do ekranizacji niejednego filmu. Bohaterskie dokonania wielu z...
Książka Piotra Nehringa ukazuje się w roku obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Polski. To właśnie 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała wolność. Do odzyskania niepodległości nie przyczyniła się jedna osoba lecz wiele osób.
Bohaterami książki „Zapomniani żołnierze niepodległości” są postacie których życie może posłużyć do ekranizacji niejednego filmu. Bohaterskie dokonania wielu z nich zostały zapomniane, niektórych zaś pamiętamy z innej, znacznie mniej chwalebnej strony. Piotr Nehring przedstawił losy żołnierzy wywodzących się z Legionów Piłsudskiego oraz tych, którzy pierwsze szlify zdobywali jeszcze w armii carskiej. Autor sporo miejsca poświęcił na przybliżenie sylwetek legionistów jak Michał Karaszewicz-Tokarzewski, Władysław Broniewski, Wiktor Tomir Drymmer czy Michał Rola-Żymierski. Oprócz samych biografii znajdziemy tutaj również wiele innych ciekawostek z różnych potyczek wojennych czy rozmów wprost z gabinetów ministerialnych.
Odzyskanie niepodległości nie było to jednak końcem wszystkich problemów młodego państwa.. Polacy przez następne kilka lat musieli walczyć z sąsiadami o utrzymanie odzyskanych przed chwilą ziem. „Zapomniani żołnierze niepodległości” to historia żołnierzy, którzy walczyli o niepodległość, jednak w historycznej dyskusji bardzo często się o nich zapomina albo ich rolę pomniejsza i głównie skupiamy się na osobach Piłsudskiego i Dmowskiego. Tutaj właśnie przychodzi nam z pomocą ta książka która przypomina o wielu innych ważnych postaciach którzy odegrali znaczącą rolę w odzyskaniu niepodległości.
💥
Książka ta to ciekawa pozycja w dzisiejszej dyskusji o niepodległości, o swojej torżsamości . Znajdziemy w niej historię widzianą oczami bohaterów tamtych czasów. Widać że autor bardzo dobrze przygotował dię do napisania tej książki. Wiele informacji poparte jest dokumentami co sprawia, że dostajemy kawał dobrze przedstawionej historii popartej autentycznymi dokumentami. Polecam tę książkę nie tylko fanom historii, ale także wszystkim ciekawskich, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedze na ten temat. Polska niepodległość ma wielu ojców, ale wśród tych, którzy walczyli o odzyskanie wolności naszych przodków, dokonania kilkorga postaci wyróżniają się w szczególny sposób.
💥
Dzień 11 listopada to doskonała okazja, aby przypomnieć ich zasługi. Książka ta niech będzie hołdem dla wszystkich tych, którzy przelewali krew w powstaniach i bitwach I Wojny Światowej i późniejszych walkach o ostateczne ukształtowanie granic. Tym wszystkim, którzy swoją codzienną pracą u podstaw stworzyli podwaliny gospodarki odrodzonego państwa. Ludziom nauki, kultury i sztuki, którzy przez ponad 120 lat nie tylko nie zapomnieli o Polsce, ale wręcz przeciwnie, krzewili narodową kulturę i nie pozwolili polskości przeminąć w pomroce dziejów. Drzewo Wolności trzeba podlewać od czasu do czasu krwią patriotów i tyranów by wydało najpiękniejszy owoc.

pokaż więcej

 
2018-11-04 12:50:45
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
2018-11-04 12:49:44
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Gabriel Byś (tom 1) | Seria: Mroczna Seria
 
2018-11-02 08:14:11
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: David Raker (tom 5)

Do Davida Rakera, byłego dziennikarza, który obecnie znajduje się odnajdywaniem zaginionych osób, zgłasza się policjantka Melanie Craw. Opisuje historię swoje ojca, obecnie emerytowanego policjanta, który pewnego dnia wychodzi przed dom po drewno na opał i już nie wraca. Wszystkie metody poszukiwania Franksa Leonarda, zastosowane dotąd przez policję zawiodły. Jedyną nadzieją wydaje się David... Do Davida Rakera, byłego dziennikarza, który obecnie znajduje się odnajdywaniem zaginionych osób, zgłasza się policjantka Melanie Craw. Opisuje historię swoje ojca, obecnie emerytowanego policjanta, który pewnego dnia wychodzi przed dom po drewno na opał i już nie wraca. Wszystkie metody poszukiwania Franksa Leonarda, zastosowane dotąd przez policję zawiodły. Jedyną nadzieją wydaje się David Raker. Bardzo szybko odkrywa że sprawa ta posiada kilka zagadek i na jaw zaczynają wychodzić fakty, które nigdy nie powinny być odkryte. Poszukiwania stają się coraz niebezpieczniejsze, ponieważ ktoś próbuje przeszkodzić Rakerowi w odnalezieniu Franksa.
👺
Akcja książki toczy się w Londynie i na małej brytyjskiej wsi Dartmoor co nie pozwala na monotonię jednego miejsca akcji.
Powieść została napisana z dwóch perspektyw czasowych. Śledzimy dochodzenie Rakera oraz historię pewnej kobiety i początkowo nic nie wskazuje, aby oba wątki miały coś ze sobą wspólnego. Jednak z czasem wszystko zaczyna się bardzo ładnie układać w całość. Cała fabuła książki została tak skonstruowana, że bardzo trudno rozszyfrować jakie będzie miała ona zakończenie. Gdy już wydaje się nam że wszystko zostało wyjaśnione, następuje dobrze przemyślany zwrot akcji i nadal brakuje nam kilku kloców do całej tej układanki. Pisarzowi udało się świetnie manipulować czytelnikiem i nie jesteśmy stwierdzić kto jest tutaj sprzymierzeńcem Davida a kto wrogiem. Bardzo podobał mi się klimat powieści, pełny tajemnicy i mroku. W tym kryminale znajdziemy wszystko co powinno się w nim znaleźć: tajemnicę, grozę a nieczynny psychiatryk nocą potrafi przestraszyć. Zawiła akcja i mnogość wątków sprawią, że próby odgadnięcia zagadki zaginięcia Franksa nie będą łatwe. Książkę czyta się dobrze i z wyczekiwaniem na rozwiązanie zagadki.
👺
„Bardzo złe miejsce” jest piątym tomem serii. Z tego pewnie też powodu nie wiele jestem wstanie powiedzieć o samym bohaterze powieści. Mimo iż to nie przeszkadza zbytnio w odbiorze pewnie warto by było sięgnąć po poprzednie tomy ale niestety nie są już one wznawiane. Mimo to można ja czytać jako całkowicie osobną powieść. Ja nie miałem z tym żadnych problemów, choć podczas lektury dostajemy kilka niuansów które wskazują że są poprzednie tomy.
👺
Reasumując, jest to książka która mi się bardzo spodobała i mogę ją polecić wszystkim fanom kryminałów, którzy lubią dobrze skrojoną zagadkę detektywistyczną. Mam nadzieję że jeszcze będę miał okazje przeczytać kiedyś wcześniejsze tomy, bo po następne sięgnę z wielką ochotą.

pokaż więcej

 
2018-10-30 19:47:24
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Mafia kalabryjska to dzisiaj najpotężniejszy syndykat zbrodni na świecie. Znana jako Ndrangheta, działa w 120 krajach, zarządza bilionami euro, piorąc brudne pieniądze dla cosa nostry, camorry, kolumbijskich karteli i rosyjskiej mafii. Kontroluje 80% rynku twardych narkotyków w Europie. Związki między różnymi grupami są wzmacniane lub tworzone poprzez małżeństwa. W te struktury wchodzą żony,... Mafia kalabryjska to dzisiaj najpotężniejszy syndykat zbrodni na świecie. Znana jako Ndrangheta, działa w 120 krajach, zarządza bilionami euro, piorąc brudne pieniądze dla cosa nostry, camorry, kolumbijskich karteli i rosyjskiej mafii. Kontroluje 80% rynku twardych narkotyków w Europie. Związki między różnymi grupami są wzmacniane lub tworzone poprzez małżeństwa. W te struktury wchodzą żony, narzeczone i kochanki mafijnych bossów. A gdy ich partnerzy trafiają do więzień, nierzadko one przejmują władzę, by klan nie stracił znaczenia i pieniędzy.
🔥
Dzięki temu, że stopniowo zawładnęła ludźmi zajmującymi się przemytem kokainy z Ameryki Południowej do Europy, zdobywając zaufanie kolumbijskich handlarzy narkotyków.
„Kulisy ‘Ndranghety. Profil najgroźniejszej mafii na świecie” to nie tylko historia samej organizacji, ale też historia kilku kobiet które należały do tej organizacji. Autor opowiada o kobietach ze Wschodu, w tym dwóch z Polski, które przyjechały do Włoch w poszukiwaniu pracy, a wspięły się na najwyższe szczeble mafijnej kariery. Dotarły tam poprzez swoich mężów i kochanków, by następnie ugruntować swoją pozycję w mafii.
Ciekawym wątkiem poruszonym w książce są historie dwóch Polek które należały do tego syndykatu. Jedną z nich jest Edyta Kopaczyńska jedyna polska skazana na karę więzienia za przynależność do organizacji mafijnej. Edyta była żoną szefa Michele Bruniego jednego z szefów mafii. To właśnie za jej pośrednictwem gdy był w więzieniu, przekazywał członkom organizacji rozkazy. Dopiero po śmierci męża zdecydowała się na współpracę z prokuraturą gdy została opuszczona przez wszystkich.
Drugą Polką opisaną w książce jest Ewelina Pytlarz która pochodzi z Dąbrowy Tarnowskiej (niedaleko mojej miejscowości 😉 ) Była żoną Domenica Mancuso, który pochodził z małego miasteczka Limbadi. Mancuso był szefem wpływowego i bogatego klanu mafijnego, który sprowadzał m.in. z Kolumbii do Włoch kokainę. Jednak w porównaniu do Edyty Kopaczyńskiej nie układało jej się najlepiej.
Domenico, nie traktował żony najlepiej. Często była bita, poniżana oraz więziono ją w domu. Niewiele pomogły nawet narodziny dziecka. W 2013 uciekła od męża i w zamian za wiedzę o mafii poprosiła policję we Włoszech o ochronę.
🔥
To tylko dwa ciekawe przykłady z książki, a jest ich o wiele więcej. Jeśli szukacie książki która wbije Was w fotel to dobrze trafiliście. Książka wstrząsa i szokuje, jest też bardzo dobrze napisana i czyta się ją bardzo dobrze. Książka ta, to nie tylko historie kobiet które same dołączyły do tej organizacji mafijnej, ale również jej historia i zasięg który obecnie jest już globalny.

pokaż więcej

 
2018-10-25 18:16:13
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Główną bohaterką książki jest Kristy. Jako samotna matka, wraz z ojcem próbuje wychować syna najlepiej jak potrafi. Kristy pracuje jako urzędnik ds. Informacji w teksańskim więzieniu, jako mediator między więźniami skazanymi na śmierć a prasą. Niestety nie jest to szczyt jej marzeń. Mimo przeciwności losu jej życie jest w miarę uporządkowane i spokojne. Wszystko zmienia się gdy w jej życie... Główną bohaterką książki jest Kristy. Jako samotna matka, wraz z ojcem próbuje wychować syna najlepiej jak potrafi. Kristy pracuje jako urzędnik ds. Informacji w teksańskim więzieniu, jako mediator między więźniami skazanymi na śmierć a prasą. Niestety nie jest to szczyt jej marzeń. Mimo przeciwności losu jej życie jest w miarę uporządkowane i spokojne. Wszystko zmienia się gdy w jej życie wkracza Lance. Jako trener jej syna i mentor szybko zjednuje sobie przyjaźń a później miłość Kristy. Wszystko wydaje się idealnie układać a Lance jest jakby ostatnim elementem układanki który jej brakuje. Szybko czar pryska, a Lance po ślubie powoli zmienia jej życie w piekło na ziemi, pełne agresji, przemocy, strachu i niepewności. Pchając ją w otchłań koszmaru, doprowadza powoli do obłędu. Kristy musi zdecydować, czy zostanie morderczynią, czy też znajdzie inny sposób na pozbycie się świeżo poślubionego, sadystycznego męża. I to właściwie jedyne emocjonujące pytanie, które nasuwa się podczas lektury: zabije, czy nie zabije?
🚔
Najciekawszą częścią tej historii jest relacja Kristy z jednym z osadzonych, który oczekuje na wykonanie kary śmierci. Clifton Harris, bo o nim mowa oczekuje wykonania wyroku za zabójstwo swój dzieci. Między Kristy a Harrisem nawiązuje się nic przyjaźni, a wczytując się w jego historię zaczynałem się zastanawiać czy faktycznie jest on winny tego morderstwa. Może jego domysły, że został w to wrobiony przez swoją byłą żonę są prawdziwe. Jednak nikt z ławników nie dał temu wiary, a jego apelację są za każdym razem odrzucane. Pytania które stawia w listach do Kristy sprawiły, że można mieć sporę wątpliwości co do jego winy, a także o działaniu samego wymiaru sprawiedliwości. Wielka szkoda że wątek ten nie został doprowadzony do końca. W tym aspekcie czuję duży niedosyt, bo mnie ten wątek bardziej ciekawił niż nawet sama historia Kristy.
🚔
Książka „Mury” to thriller psychologiczny z tematem podobnym do wielu książek. Mamy tutaj ofiarę, przemoc rodzinną fizyczną i psychiczną, morderstwo i oczywiście motyw. Po niemrawym początku, książkę czytało mi się bardzo dobrze. Mamy tutaj dobre portrety psychologiczne bohaterów, nawet tych drugoplanowych, do tego ciekawą fabułę. Jest to bardzo dobrze napisany thriller, który zabierze Cię w drogę poobijanej przez życie kobiety i jej próbie odzyskania normalnego życia.

pokaż więcej

 
2018-10-23 16:55:59
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Dekada (tom 3)

„Fatum” to już trzeci tom serii „Dekada” i kolejny powrót na poznański komisariat. Tym razem fabuła książki opiera się na prawdziwym wydarzeniu z sierpnia 1993roku i napadzie na konwój z pieniędzmi ze Swarzędzkiej Fabryki Mebli. Oczywiście na potrzeby książki miejsce akcji, bohaterowie oraz wątki poboczne zostały nico zmienione.
💰
Czterech mężczyzn napada konwój z pieniędzmi i porywa młodą...
„Fatum” to już trzeci tom serii „Dekada” i kolejny powrót na poznański komisariat. Tym razem fabuła książki opiera się na prawdziwym wydarzeniu z sierpnia 1993roku i napadzie na konwój z pieniędzmi ze Swarzędzkiej Fabryki Mebli. Oczywiście na potrzeby książki miejsce akcji, bohaterowie oraz wątki poboczne zostały nico zmienione.
💰
Czterech mężczyzn napada konwój z pieniędzmi i porywa młodą kasjerkę po której ginie ślad. Napad przez media szybko zostaje okrzyknięty „napadem stulecia”. Sprawa mocno się komplikuje gdy zostaje odnalezione ciało kasjerki która przed zamordowaniem została brutalnie zgwałcona. Do akcji wkraczają policjanci z poznańskiego komisariatu z Harrym na czele.
💰
Po raz kolejny przenosimy się w lata 90-te XX wieku. Znajdziemy tutaj wszystko co najlepsze było w poprzednich częściach. Pełne dymu papierosowego pokoje policyjne, podsłuchy i naciski z góry na jak szybkie rozwiązanie sprawy, oraz kawał dobrej muzyki z tamtych lat. Mimo iż nie było tutaj tak spektakularnych i dramatycznych scen jak w poprzednim tomie, to „Fatum” wydaje się najbardziej i najlepiej zbalansowaną książką z serii „Dekada”. Wszystko co dostajemy tutaj jest dobrze wyważone. Nie ma tutaj zbędnego lania wody i zapełniania niepotrzebnie stron.
💰
Styl autora wydaje się jeszcze bardziej dopracowany, a samo czytanie to czysta przyjemność. Cała książka napisana jest lekkim językiem, przez co czyta się to wyśmienicie. Tempo akcji w książce jest odpowiednio szybkie by nie przysnąć sobie podczas czytania, natomiast ta część serii jest jakby mniej wulgarna w porównaniu do poprzednich tomów.
Jeśli chodzi o samych policjantów, to z każdym tomem poznajemy ich coraz bardziej. Są bardzo dobrze skrojeni, nieprzekoloryzowani, mają prywatne problemy jak większość z nas. Jedno co się nie zmienia to walka ze stresem dużą ilością alkoholu. Gdzie alkohol to i seks. Więc niejednokrotnie najlepszą zapłatą za pomoc sąsiadce z bloku jest bezsenna wspólna noc. Jednym słowem nie da się ich nie polubić.
💰
Jeśli szukacie ciekawego kryminału, chcecie poczuć klimat lat 90-tych to „Fatum” spełni Wasze oczekiwania. Co warte uwagi, aby przeczytać „Fatum” nie musicie sięgać po poprzednie części. Jednak gwarantuję Wam, że po jej przeczytaniu, na pewno będziecie chcieli przeczytać poprzednie tomy.

pokaż więcej

 
2018-10-23 07:10:07
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Historia książki umiejscowiona jest na miasteczku studenckim w jednym z miast w Hiszpanii. Student Unai otrzymuje filmik z kompromitującą go zawartością. W filmie tym jest pokazany z dziewczyną w bardzo dwuznacznej sytuacji w damskiej toalecie. Nadawca grozi że wyśle to nagranie do jego dziewczyny Vegi jeśli nie zagra w grę Valkiria. Gra jest prosta. Musisz wykonać dziwne misje powierzone... Historia książki umiejscowiona jest na miasteczku studenckim w jednym z miast w Hiszpanii. Student Unai otrzymuje filmik z kompromitującą go zawartością. W filmie tym jest pokazany z dziewczyną w bardzo dwuznacznej sytuacji w damskiej toalecie. Nadawca grozi że wyśle to nagranie do jego dziewczyny Vegi jeśli nie zagra w grę Valkiria. Gra jest prosta. Musisz wykonać dziwne misje powierzone przez tajemniczego Odyna. Szybko okazuje się że nie jest jedynym graczem Valkirii. To co na początku wydaje się niewinną grą szybko przybiera niebezpieczny obrót, a śmierć kolejnych graczy tylko to potwierdza. Czas ucieka a jedynym ratunkiem jest zdemaskowanie Odyna.
🌇
To, co charakteryzuję „Valkirię”, to powieść w której autorowi udało się skupić moją uwagę praktycznie od początku książki do końca. Książka ta ma bardzo dobry rytm narracyjny, ciekawe wątki fabularne oraz dobrze skrojone postacie. Razem z bohaterami zostajemy zaangażowani przebieg gry "Valkiria", która nie tylko zmusza uczestników do samego grania, ale też nie zawaha się zrobić tego, co jest konieczne do kontynuowania show, nawet posunąć się do morderstwa.
Bardzo ważnym elementem książki są emocje bohaterów oraz wybory przed którymi stają. Mamy tutaj zwykłych studentów, którzy popełniają błędy, przyjaciół na których można liczyć, a także strach przed ujawnieniem naszych najbardziej skrytych. Książka też może być przestrogą przed niebezpieczeństwami które czekają na nas w mediach społecznościowych czy szantażem. Jeśli chcecie przeczytać ciekawą książkę młodzieżową to śmiało możecie sięgnąć po „Valkiria.Game over”.

pokaż więcej

 
2018-10-17 21:28:10
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Mamy rok 1948. Dziesięcioletni Lewis Barnavelt zostaje osierocony i trafia pod opiekę ekscentrycznego wujka Jonathana i jego sąsiadki pani Zimmerman. Lewis szybko dowiaduje się, że wujek jest czarodziejem, a dom, w którym mieszka, należał do czarnoksiężnika imieniem Izaak Izard i jego żony, złej wiedźmy zwanej Selenną. Co więcej, w jego domu ukryty jest gdzieś zegar skonstruowany przez złego... Mamy rok 1948. Dziesięcioletni Lewis Barnavelt zostaje osierocony i trafia pod opiekę ekscentrycznego wujka Jonathana i jego sąsiadki pani Zimmerman. Lewis szybko dowiaduje się, że wujek jest czarodziejem, a dom, w którym mieszka, należał do czarnoksiężnika imieniem Izaak Izard i jego żony, złej wiedźmy zwanej Selenną. Co więcej, w jego domu ukryty jest gdzieś zegar skonstruowany przez złego czarnoksiężnika, który odmierza czas do końca świata.

Książka bardzo ciekawa z elementami grozy. Mamy tutaj ponurą rezydencję, opuszczony cmentarz a nawet ożywieni zmarli. Sam Lewis nie jest idealnym dzieckiem. Boryka się z typowymi problemami jak nadwaga, brak przyjaciół czy niska samoocena. Obserwując go dostajemy obraz chłopca który byłby ostatnią osobą którą podejrzewalibyśmy o walkę z czarnoksiężnikiem czy z zombie. Oprócz samej otoczki magii, mamy tez tutaj pokazane starania Lewisa o zdobycie przyjaciół, gdzie po przeprowadzce do nowej szkoły wcale nie jest o nich łatwo.

Powieść bardzo przyjemnie się czyta. Lektura tej książki to świetna przygoda - pełna magii i i ciekawych przygód. Wspaniała przygoda dla młodych czytelników którym powinna się spodobać cała historia. Po przeczytaniu książki córka codziennie „suszy” mi głowę aby wybrać się do kina na jej ekranizację. Widać że jej jak i mi książka ta przypadła do gustu i na pewno sięgniemy bo kolejne przygody Lewisa.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
401 152 1324
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (46)

zgłoś błąd zgłoś błąd