Smerfy i świat emocji. Smerf, który bał się ciemności

Okładka książki Smerfy i świat emocji. Smerf, który bał się ciemności Thierry Culliford, Antonello Dalena, Falzar, Paolo Maddaleni
Okładka książki Smerfy i świat emocji. Smerf, który bał się ciemności
Thierry CullifordAntonello Dalena Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Smerfy i świat emocji (tom 1) Seria: Klub Świata Komiksu komiksy
40 str. 40 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Smerfy i świat emocji (tom 1)
Seria:
Klub Świata Komiksu
Tytuł oryginału:
Grandir avec les Schtroumpfs - Le Schtroumpf qui avait peur du noir (1)
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2021-03-24
Data 1. wyd. pol.:
2021-03-24
Liczba stron:
40
Czas czytania
40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328159525
Tłumacz:
Maria Mosiewicz
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Przygody Smerfów. Smerfy w Pilulicie Nine Culliford, Thierry Culliford, Pascal Garray, Alain Jost
Ocena 8,3
Przygody Smerf... Nine Culliford, Thi...
Okładka książki Przygody Smerfów. Smerfolicjanci Nine Culliford, Thierry Culliford, Jeroen De Coninck, Alain Jost
Ocena 7,5
Przygody Smerf... Nine Culliford, Thi...
Okładka książki Smerfy i Wioska Dziewczyn. Wędrująca Wyspa Laurent Cagniat, Thierry Culliford, Paolo Maddaleni, Luc Parthoens
Ocena 7,3
Smerfy i Wiosk... Laurent Cagniat, Th...
Okładka książki Przygody Smerfów. Smerfy i dzieci Nine Culliford, Thierry Culliford, Miguel Díaz Vizoso, Alain Jost
Ocena 7,2
Przygody Smerf... Nine Culliford, Thi...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Piorun do drapania Christophe Cazenove, Philippe Larbier
Ocena 6,9
Piorun do drap... Christophe Cazenove...
Okładka książki 101 dalmatyńczyków José Ramón Bernado, Didier le Bornec
Ocena 7,3
101 dalmatyńcz... José Ramón Bernado,...
Okładka książki Belle Starr Xavier Fauche, Morris
Ocena 6,8
Belle Starr Xavier Fauche, Morr...
Okładka książki Góry Czarne René Goscinny, Morris
Ocena 7,6
Góry Czarne René Goscinny, Morr...
Okładka książki Król Lew Sparky Moore, Bobbi J. G. Weiss
Ocena 7,5
Król Lew Sparky Moore, Bobbi...
Okładka książki Bajka i jej gang Agata Mianowska, Marcin Podolec
Ocena 7,4
Bajka i jej gang Agata Mianowska, Ma...

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
26 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
600
213

Na półkach:

Książki z tej serii czytam synom. Każda opisuje inny problem, z którym każdy z nas kiedyś będzie musiał się zmierzyć, np. lęk przed czymś, strata kogoś bliskiego, odrzucenie.
Mimo , że to komiksy, są dobrze napisane, w ciekawy sposób objaśniają dzieciom emocje, z którymi w danej sytuacji mogą się mierzyć. Moi synowie je uwielbiają i chętnie do nich wracają, czytamy je co jakiś czas od nowa. Polecam.

Książki z tej serii czytam synom. Każda opisuje inny problem, z którym każdy z nas kiedyś będzie musiał się zmierzyć, np. lęk przed czymś, strata kogoś bliskiego, odrzucenie.
Mimo , że to komiksy, są dobrze napisane, w ciekawy sposób objaśniają dzieciom emocje, z którymi w danej sytuacji mogą się mierzyć. Moi synowie je uwielbiają i chętnie do nich wracają, czytamy je co...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1172
1140

Na półkach:

Od kilku lat w końcu głośno się mówi o tym, że dzieci mają pełną gamę emocji. Że "bycie innym" osobą odstającą od grupy, nie jest czymś złym. Że strach, jest naturalną rzeczą i każdy, ale absolutnie każdy się czegoś lęka. Gdy ja byłem dzieckiem najczęściej słyszałem: "Facet nie płacze", "Nie zachowuj się jak baba" albo znienawidzone przeze mnie "Jesteś facetem, więc musisz poradzić sobie sam". Otóż nie. Nikt sam nie poradzi sobie ze swoimi lękami i dziś prezentowany komiks dobitnie to udowadnia.

Poznajcie Strachusia. Strachuś jest Smerfem takim jak inne, z wyjątkiem jednej rzeczy. Boi się absolutnie wszystkiego. Nawet własnego cienia. Najgorzej jest natomiast nocą, gdyż Strachuś panicznie boi się ciemności. Właśnie w taki sposób zaczyna się komiks o "Smerfie, który bał się ciemności". Już na starcie czuje się do niego sympatię i czytelnikowi robi się żal tego biedaka. Widzi jak inni go ignorują, szydzą z jego lęków, traktują niczym tchórza i panikarza, którym faktycznie się staje, bo skoro inni tak o nim mówią, to on w to wierzy. A Strachuś po prostu się boi. Tak zwyczajnie.

Niestety strach niesie z sobą bardzo poważne konsekwencje. Odbijają się one nie tylko na chorym, ale też na jego otoczeniu. I podobnie wygląda w przypadku wioski Smerfów. Jednak z czasem udaje im się znaleźć sposób aby Strachuś zaczął panować nad swym lękiem. Nie jest to łatwe, ani szybkie, jednak ostatecznie przynosi rezultaty.

Na końcu komiksu autorka, będąca psychologiem dziecięcym, w prosty, a przy tym niezwykle rzeczowy, sposób przedstawia kilka kluczowych zagadnień. Czym jest strach, skąd się bierze i jak z nim walczyć oraz dlaczego jest on potrzebny każdemu człowiekowi. Przyznaję, że mi w dzieciństwie brakowało takich komiksów. W efekcie tego lęki z czasów szkolnych odcisnęły na mnie spore piętno zarówno psychiczne jak i fizyczne. O ironio ukojenie znalazłem właśnie w ciemności, bo tam nikt mnie nie widział. Tylko tam byłem bezpieczny, umykając swoim prześladowcom. Polubiłem ciemność, ale to nie było dobre wyjście. Teraz to wie i cieszę się, że młode pokolenia ma szansę uniknąć takiego losu. O ile my, jako społeczeństwo, też zaczniemy się uczyć o emocjach.

Od kilku lat w końcu głośno się mówi o tym, że dzieci mają pełną gamę emocji. Że "bycie innym" osobą odstającą od grupy, nie jest czymś złym. Że strach, jest naturalną rzeczą i każdy, ale absolutnie każdy się czegoś lęka. Gdy ja byłem dzieckiem najczęściej słyszałem: "Facet nie płacze", "Nie zachowuj się jak baba" albo znienawidzone przeze mnie "Jesteś facetem, więc musisz...

więcej Pokaż mimo to

avatar
4688
3742

Na półkach: ,

Cała wioska pracuje nad tym, żeby Strachuś nie bał się ciemności i w nocy w końcu zapanował spokój. Barwie, mądrze i wesoło. Kocham smerfy!

Cała wioska pracuje nad tym, żeby Strachuś nie bał się ciemności i w nocy w końcu zapanował spokój. Barwie, mądrze i wesoło. Kocham smerfy!

Pokaż mimo to

avatar
6142
3443

Na półkach:

Naukowcy bardzo długo nie zdawali sobie sprawy jak niesamowicie ważne są emocje. Przez wieki pokutowało przekonanie, że trzeba je wyciszać, posługiwać się rozumem. Jeden wypadek zmienił wszystko. Pozwolił badaczom mózgu, psychiki nieco inaczej spojrzeć na tę sferę i zrozumieć nasz sposób funkcjonowania w społeczeństwie. Uszkodzenie ośrodka odpowiedzialnego za uczucia sprawiły, że poszkodowany stał się osobą niepotrafiącą w żaden sposób funkcjonować, ponieważ nie podejmował żadnych działań. Nie było emocjonalnie niczego, co mogłoby zmusić go do robienia czegokolwiek. Nawet racjonalne podejście nie sprawdziło się i mężczyzna nie był w stanie nie tylko pójść do pracy, ale też funkcjonować w domu. I tym sposobem przyszło zrozumienie, że ludzie składają się z emocji, a reszta to tylko dodatek. Jeśli są one tak niesamowicie ważne i przez to bardzo determinują nasze życie to warto nauczyć się z nimi pracować, wykorzystywać na własną korzyść, dostrzec zalety określonych emocji i potrafić zniwelować negatywny wpływ na nasze życie. Sposobów na taką naukę jest kilka: można o emocjach rozmawiać, pracować z psychologiem, czytać odpowiednie lektury lub oglądać filmy. Książki szczególnie ważne są w pracy z dziećmi.
Na rynku wydawniczym ukazała się seria „Smerfy i świat emocji”. Są to publikacje pozwalające poruszyć ważne i bliskie dzieciom problemy. Znajdziemy tam historię o strachu, nieporadności. Niedługo ukażą się historie o smakoszu deserów oraz odmienności. Dziś zabieram Was w świat „Smerfa, który bał się ciemności”, czyli opowieści o tym jak strach ogranicza nasze życie i wpływa na funkcjonowanie naszego otoczenia. Emocje czasami są zaraźliwe. Jeśli one nam się nie udzielą to już samo to, że ktoś odczuwa negatywne uczucia może bardzo wpłynąć na nasze życie. W przypadku Smerfów było to doświadczenie trudne. Wszystko przez Strachusia, który wszystkiego się bał. Każda aktywność, którą mu proponowano kończyła się wizją nieszczęść, a to sprawiało, że jego znajomi nie mogli odczuwać tak wielkiej radości z różnorodnych aktywności jaką chcieli. Cóż to za piknik, kiedy przed wyruszeniem na niego usłyszy się o zagrożeniach?
Bojący się nawet własnego cienia smerf nie mógł też sobie poradzić z lękiem przed ciemnością, a co za tym idzie: ze strachu nie mógł zasnąć. Jego nocna aktywność sprawiała, że i inne Smerfy nie mogły odpocząć. Trzeba było znaleźć sposób na to, aby go zmęczyć i doprowadzić do stanu, że zaśnie bez rozważania, jakie zagrożenia kryje ciemność. Szybko jednak odkryli, że to nienajlepszy sposób. Smerfy jednak się nie poddają i robią wszystko, aby pomóc przyjacielowi. Nie mamy tu wyśmiewania tylko współczucie i zrozumienie. Po długich poszukiwaniach w końcu udaje im się znaleźć wyjście z sytuacji, a Strachuś zasypia bez poczucia zagrożenia.
Mamy piękną opowieść o szacunku wobec cudzych lęków. Kontynuatorzy komiksów Peyo świetnie oddali klimat wioski niebieskich stworków. Komiks jest piękny. Duże ilustracje, przejrzysty tekst sprawiają, że można po tę publikację sięgnąć z młodszymi czytelnikami. Do tego na końcu komiksu znajdziemy cenne wskazówki Diane Drory, psycholożki dziecięcej i psychoanalityczki, która w prostych słowach wyjaśnia, że strach to uczucie potrzebne i pozwalające uniknąć wielu niebezpieczeństw. Kłopotliwy staje się wtedy, kiedy determinuje każdy aspekt naszego życia. Na końcu czytelnicy dowiedzą się, że nie wolno wyśmiewać niczyich lęków. Emocje należy traktować poważnie i szukać sposobów na oswojenie ich. Lista rad Papy Smerfa pomoże kilkulatkom wybrać coś, co ukoi ich strach.
Myślę, że to ciekawa i wartościowa lektura pokazująca dzieciom, że z każdym problemem można się zmierzyć. Zdecydowanie polecam.

Naukowcy bardzo długo nie zdawali sobie sprawy jak niesamowicie ważne są emocje. Przez wieki pokutowało przekonanie, że trzeba je wyciszać, posługiwać się rozumem. Jeden wypadek zmienił wszystko. Pozwolił badaczom mózgu, psychiki nieco inaczej spojrzeć na tę sferę i zrozumieć nasz sposób funkcjonowania w społeczeństwie. Uszkodzenie ośrodka odpowiedzialnego za uczucia...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2315
2315

Na półkach: , ,

Okiełznać strach.

Najnowsza smerfna seria "Smerfy i świat emocji" to cykl komiksów, dzięki którym najmłodsi będą mogli poradzić sobie z towarzyszącymi im, nieraz trudnymi, emocjami. Na pierwszy ogień weźmiemy strach, który jest nieodłącznym elementem codzienności smerfa Strachusia.

Strachuś boi się bardzo wielu rzeczy. Strach dopada go najczęściej wieczorem (przez co inne Smerfy nie bardzo mogą zasnąć),ale nie opuszcza go on także w ciągu dnia. Z biegiem czasu staje się to coraz większym problemem, w którego rozwiązanie angażuje się coraz więcej Smerfów. Czy to jednak wystarczy?

Po lekturze komiksu dostajemy bardzo ciekawą drugą część książeczki, która poświęcona jest sposobom na poradzenie sobie ze strachem. Ta część dedykowana jest najmłodszym (którzy być może lepiej zrozumieją swoje emocje dzięki zawartym tutaj radom),ale także dorosłym (którzy, jest taka szansa, nauczą się efektywnie pomagać swoim pociechom w tym problemie).

"Smerfy i świat emocji" to ciekawy i bardzo fajny pomysł na połączenie przyjemnego z pożytecznym - w tym przypadku przyjemnością jest komiks, a elementem pożytecznym okazja do edukacyjnej pogawędki na temat strachu oraz sposobów na radzenie sobie z nim. Warto spróbować.

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

#smerfy #smerfyiświatemocji #smerfktórybałsięciemności #egmontpolska #światkomiksu

https://cosnapolce.blogspot.com/2021/04/smerfy-i-swiat-emocji-smerf-ktory-ba.html

Okiełznać strach.

Najnowsza smerfna seria "Smerfy i świat emocji" to cykl komiksów, dzięki którym najmłodsi będą mogli poradzić sobie z towarzyszącymi im, nieraz trudnymi, emocjami. Na pierwszy ogień weźmiemy strach, który jest nieodłącznym elementem codzienności smerfa Strachusia.

Strachuś boi się bardzo wielu rzeczy. Strach dopada go najczęściej wieczorem (przez co inne...

więcej Pokaż mimo to

avatar
747
462

Na półkach:

Odkryłam coś idealnego dla tych najmłodszych!

Po pierwsze - jest to komis, który po prostu, sam w sobie, jest idealną formą do przekazywania wielu ciekawych treści. Sama jestem ich miłośniczką, uważając je za bardzo wartościowe elementy mojej ukochanej biblioteczki. Dla dzieci taka forma jest stokroć bardziej interesująca, więc czemu nie skorzystać?

Po drugie – nie jest długi, a ma ogromną wartość, jeśli chodzi o treść. W zaskakujący sposób tłumaczy świat emocji i wyjaśnia błyskotliwie i łagodnie jak sobie radzić, w tym przypadku, z ciemnością, która zawsze ma wielkie oczy.

Po trzecie – to smerfy. Z nimi zawsze łatwiej jest się zaprzyjaźnić i brać przykład z ich zachowania. Strachuś - jako główny bohater, naprawdę jest tutaj nie do pokonania, jeśli chodzi o rozczulenie czytelnika i zaangażowanie go w całą historię.

Po czwarte – świetny dodatek opracowany przez psycholożkę dziecięcą i psychoanalityczkę. Jako rodzic poznasz pewne tajniki wiedzy, dzięki którym może naprawdę pomożesz swojemu ukochanemu Maluchowi poradzić sobie z problemem, który w jego głowie może mieć zupełnie inną rangę.

Po piąte – jeśli nie masz pomysłu na Wielkanocnego Zajączka – to już masz :)

Odkryłam coś idealnego dla tych najmłodszych!

Po pierwsze - jest to komis, który po prostu, sam w sobie, jest idealną formą do przekazywania wielu ciekawych treści. Sama jestem ich miłośniczką, uważając je za bardzo wartościowe elementy mojej ukochanej biblioteczki. Dla dzieci taka forma jest stokroć bardziej interesująca, więc czemu nie skorzystać?

Po drugie – nie jest...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2197
2021

Na półkach:

Smerf, który bał się ciemności to początek zupełnie nowej serii Smerfy i świat emocji, która kierowana jest głównie do najmłodszego czytelnika. Cykl ma za zadanie nie tylko zapewnić chwilę rozrywki dziecku, ale również pomóc mu oswoić się z pewnymi lękami.

Wioska Smerfów to ostoja spokoju i szczęśliwości, gdzie prawie wszystkim życie się bardzo dobrze. Wyjątkiem od tej reguły jest Strachuś, który nie potrafi w pełni czerpać radości z otoczenia, bo boi się dosłownie wszystkiego. Począwszy od pobliskiego lasu, przez Gargamela, „przerażającego” ślimaka, przeziębienia, na tytułowej ciemności kończąc. To właśnie noce są najgorsze zarówno dla niego, jak i całej wioski, która nie może zmrużyć oka ciągle budzona donośnymi krzykami. Cała osada stara się więc zaradzić temu problemowi, wymyślając przeróżne sposób na opanowanie „nocnego strachu”.

Cała recenzja na:

https://popkulturowykociolek.pl/recenzja-komiksu-smerf-ktory-bal-sie-ciemnosci/

Smerf, który bał się ciemności to początek zupełnie nowej serii Smerfy i świat emocji, która kierowana jest głównie do najmłodszego czytelnika. Cykl ma za zadanie nie tylko zapewnić chwilę rozrywki dziecku, ale również pomóc mu oswoić się z pewnymi lękami.

Wioska Smerfów to ostoja spokoju i szczęśliwości, gdzie prawie wszystkim życie się bardzo dobrze. Wyjątkiem od tej...

więcej Pokaż mimo to

avatar
7938
6793

Na półkach: ,

ODKRYWAJ EMOCJE ZE SMERFAMI

Najnowsza smerfna propozycja od Egmontu to połączenie komiksu i książeczki edukacyjnej. Połączenie sympatyczne i warte polecenia najmłodszym fanom małych, niebieskich skrzatów, bo stworzone przez jednego z kontynuatorów spuścizny Peyo, Thierry’ego Culliforda. I chociaż opowieści tej bliżej poziomem do komiksów z cyklu „Smerfy i wioska dziewczyn”, niż kultowej klasyki, mali miłośnicy Smerfów będą zadowoleni.

Każdy Smerf jest inny, każdy w czymś innym dobry, nawet jeśli czasem – spójrzcie tylko na Marudę – w narzekaniu. Strachuś natomiast najlepszy jest… w baniu się. Co prawda każdy ze Smerfów ma powody do obaw, chociaż w wiosce żyje im się dobrze, bo w końcu ciągle poluje na nich zły czarnoksiężnik Gargamel, ale ten jeden niebieski skrzat boi się bardziej, niż inni. I to do tego stopnia, że nocą nie jest w stanie zasnąć, bo tak przeraża go ciemność. Gdyby tak jeszcze bał się w ciszy, ale nie, on krzyczy, czym potrafi obudzić całą wioskę. Dlatego też inne Smerfy postanawiają mu pomóc. Pomysłów mają na to wiele, ale czy te mają szansę zadziałać?

https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2021/04/smerfy-i-swiat-emocji-1-smerf-ktory-ba.html

ODKRYWAJ EMOCJE ZE SMERFAMI

Najnowsza smerfna propozycja od Egmontu to połączenie komiksu i książeczki edukacyjnej. Połączenie sympatyczne i warte polecenia najmłodszym fanom małych, niebieskich skrzatów, bo stworzone przez jednego z kontynuatorów spuścizny Peyo, Thierry’ego Culliforda. I chociaż opowieści tej bliżej poziomem do komiksów z cyklu „Smerfy i wioska...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    28
  • Chcę przeczytać
    7
  • Posiadam
    3
  • Komiks
    2
  • 2023
    2
  • Komiksy
    2
  • Dla Dzieci
    1
  • Typ A: Literatura piękna
    1
  • 2021
    1
  • Dziecionkowe
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Smerfy i świat emocji. Smerf, który bał się ciemności


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,0
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...

Przeczytaj także