Czas miłości. Jedno życie wystarczy. Tom 2

Okładka książki Czas miłości. Jedno życie wystarczy. Tom 2 Edyta Świętek
Okładka książki Czas miłości. Jedno życie wystarczy. Tom 2
Edyta Świętek Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Jedno życie wystarczy (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Jedno życie wystarczy (tom 2)
Skarpa Warszawska
2021-05-19
2021-05-19

1970

Jeden zły czyn. Trudno powiedzieć czy przemyślany, czy nie. Nieznany nikomu poza sprawczynią. Ukrywany przez wiele lat. W końcu ujrzał światło dzienne. Prawda wyszła na jaw i spowodowała jeszcze większy chaos w pogmatwanym życiu Anieli i innych osób.
W tym tomie dowiadujemy się jak upadają się jej relacje z prawdziwą rodziną. Czy uda się zbudować więzi? Co z uczuciem i pragnieniami, które nie mogą być zaspokojone?
Powieść niosąca równie duży ładunek emocjonalny jak poprzednia część cyklu. Poruszająca wiele problemów społecznych i etycznych. A jednocześnie wciągająca. Jedna z tych, które nie są łatwe, lecz nie chce się ich przerywać.

Druga cześć chyba jeszcze lepsza niż pierwsza. Jestem pod wrażeniem. Wyraziści i bardzo prawdziwi bohaterowie. Historia niesztampowa i świetnie opowiedziana. Polecam !!

Sięgając po tę lekturę, liczyłam przede wszystkim na relaks, ale było też dużo wzruszeń i poruszeń - życiowa historia, niewydumana, świetnie osadzona w realiach kilku epok.
Dla mnie lektura wyjątkowa także z tego względu, że miałam kiedyś koleżankę bardzo przypominającą Anielkę.
I miałam też kiedyś podobną uczennicę... - opinia dotyczy obu tomów.

I miałam też kiedyś podobną uczennicę... - opinia dotyczy obu tomów.

Ciut gorzej jak w tomie 1. Ale powiesz a, trzeba powiedzieć b.

Ciut gorzej jak w tomie 1. Ale powiesz a, trzeba powiedzieć b.

Tak bardzo podobała mi się historia Anieli Kmiecik przedstawiona w poprzedniej części że od razu zabrałam się za drugi tom. Byłam ciekawa, jak potoczą sie losy tej wspaniałej dziewczyny tak mocno dotkniętej przez los.

Książka bardzo mi się podobała. Jest przesycona emocjami. Tego nie czyta się ze spokojnym sercem.
Znów mam w głowie dużo mysli np. taką, że są krzywdy nie do wybaczenia. Jeden człowiek swoim złym uczynkiem wpływa czasem na los wielu osób.
Rozalia Kmiecik wielu skrzywdziła, ale jej umysł zamroczony alkoholem nawet tego nie ogarniał.
Cierpi tu wiele osób, każdy na swój sposób. Wszystkim współczułam.
Są czasem takie sytuacje, w których trzeba pogodzić się z niezawinioną krzywdą.

Jeśli szukacie książki, która poruszy wasze emocje i ściśnie serce, to polecam właśnie tę serię. To opowieść o rodzinnym braku miłości, ale także o rodzinnej miłości.

Znów mam w głowie dużo mysli np. taką, że są krzywdy...

Książka stanowi drugi tom cyklu Jedno życie wystarczy. Wracamy do losów Anieli Kmiecik, która całe życie miała pod górkę. Wychowywała się w rodzinie patologicznej, gdzie przemoc i alkohol były na porządku dziennym. Kiedy już się wyprowadziła i zamieszkała z przyjaciółką, wydawałoby się, że wszystko zaczyna się dobrze toczyć… Gdyby nie jedna tajemnica, która ujrzała światło dzienne i zawaliła cały świat Anieli. Okazuje się bowiem, że jej wielka miłość Marcin to jej rodzony brat, a ona wychowywała się w obcej rodzinie. W jej życiu pojawia się chaos, poznaje prawdziwą rodzinę, gdzie tylko matka jest jej przychylna. Aniela ma złamane serce, nie potrafi poradzić sobie z bólem który ją dotknął. Czy pójdzie za głosem serca, a może tym razem głos rozsądku weźmie górę?

„Tęsknił za Anielą, chociaż wiedział, że mu nie wolno. Nic nie mógł poradzić na to, że łaknął jej widoku i bliskości. Że wspominał wszystkie czułe chwile, każdy dotyk i pocałunek. Nadal nie potrafił myśleć o niej jak o swej siostrze. Odczuwał pożądanie.”

Muszę przyznać, że niewątpliwie było mi ogromnie żal Anieli, gdyż nasza autorka nie ułatwiała jej życia na żadnym kroku. Co rusz dokładała jej kolejnych zmartwień. Czasem zastanawiałam się jak wiele jest w stanie znieść jeden człowiek? Czy wszystko co się dzieje w jego życiu jest z góry zaplanowane?
Aniela to niezwykle inteligentna i obyta dziewczyna, pomimo tego, że wychowywała się na tzw. społecznym marginesie. Pomimo tego, że bardzo chciała żyć normalnie, traumatyczne zdarzenia z przeszłości wracały dosyć często. Życie nie rozpieszczało tej dziewczyny, ale ona mimo wszystko wykazywała się niezwykłą siłą i determinacją. Z pomocą przyjaciółki jakoś trzymała się w pionie i starała się układać życie od nowa.

Edyta Świętek napisała trudną, wywołującą w czytelniku ogrom emocji powieść. Powieść, która pokazuje nam, że życie nie zawsze jest usłane różami. Na niektóre sytuacje czy też wydarzenia my sami nie mamy wpływu i ciężko winić za nie kogoś, kto również nie miał na nie wpływu. Autorka pokazała nam również obraz niezwykle silnej i dzielnej dziewczyny, która tak naprawdę miała praktycznie same powody do załamania, a mimo tego starała się wyjść na prostą. W jej życiu ponownie pojawia się Łukasz, który stara się być dla niej oparciem w trudnych chwilach. Czy Aniela pozwoli sobie zapomnieć o Marcinie i dać jemu szansę?

Powieść ta jest naszpikowana emocjami, pokazuje nam trudne sytuacje życiowe, które mogą dziać się gdzieś tuż obok nas. Ja czytając tę powieść mocno trzymałam kciuki za to, aby Aniela w końcu zaznała szczęścia, bo zasługiwała na nie jak mało kto.
Doskonała kreacja bohaterów i ukazanie ich emocji. Są bohaterowie zarówno pozytywni jak i negatywni. Jednych da się polubić innych nie.

„Jakże się miała gniewać na tę kruchą staruszkę? Jak żywić żal do starca o wiecznie załzawionych i zaczerwienionych oczach? Kochała ich. Wiedziała, że tej miłości nigdy nie wyrwie z serca. Że na zawsze pozostanie rozdarta sprzecznymi uczuciami. Przywiązaniem do nich i nienawiścią do Kmiecikowej. Litością nad nieszczęśliwym losem kobiety, która ukradła ją prawowitej matce, i jednoczesnym poczuciem krzywdy za zmarnowane lata.”

Kiedy w czyimś domu pojawia się alkohol, nigdy nie prowadzi to do niczego dobrego. Jednak to, że ktoś się wychowuje wśród patologii, nie oznacza, że sam w dorosłości stoczy się na dno. Wystarczą chęci wyrwania się w tego otoczenia, pomoc przyjaciół i można stanąć na nogi.

"Czas miłości" to historia, która nie jest łatwa, prosta i przyjemna. Znajdziecie w niej ogromy smutku, żalu i cierpienia, ale również promyk nadziei na lepsze jutro. Historia warta uwagi. Gorąco polecam.

Książka stanowi dalszy ciąg opisu życia Anieli, która w poprzednim
tomie dowiedziała się czegoś nieoczekiwanego o swoim pochodzeniu. Miała ciężkie dzieciństwo, potem nastał czas na miłość, jednak pewne słowa zmieniły wszystko ...
Obecny tom ukazuje czytelnikowi zmagania Anieli z sytuacją, jej stosunki z nową rodziną, wiele wątpliwości, czas nadziei i rozpaczy, czas
miłości matczynej. Nowa rodzina ma też swoje obiekcje, jedynie rodzona matka traktuje Anielę tak jak tego pragnie dziewczyna. Nawiązuje się tutaj nić, która jednak zrywa inne nici. Są pragnienia, marzenia, jest kariera jej "taty", jej brat, jego rozterki i na końcu takie a
nie inne decyzje. Czas miłości, pojawienie się znowu w życiu Anieli
Łukasza. Jaka rolę odegra, czy dziewczyna będzie w stanie go pokochać?
Autorka ukazuje przy okazji poważny problem alkoholizmu, narkotyków.
Obrazowo przybliża życie ludzi z różnych środowisk. Dwa światy
łączy cieniutka nić i zarazem ogromna przepaść. jak to wszystko się
skończy? Czy Aniela i jej przyjaciółka Magda znajdą w końcu
szczęście i miłość? Czy pieniądze są naprawdę takie ważne w
życiu? Czy można bardziej kochać karierę niż swoje dziecko?
Książkę czyta się z zapartym tchem, nieraz serce boli, że tyle zła
jest dookoła, że ludzie nie potrafią znaleźć wyjścia z prostej
sytuacji, bo coś ciągle staje im na drodze ...
Rozalia Kmiecik - jaka tragiczna tajemnica kryje się w jej życiu,
pochodzeniu. Czy kobieta się zmieni, czy jednak alkohol zwycięży? Czy ta kobieta potrafi kochać?
Leokadia Piotrowska - rodzona matka Anieli ma w sobie ogromne pokłady miłości. Pytanie czy to wystarczy, by jej dzieci były szczęśliwe? Czy miłość matczyna ma przewagę nad karierą męża czy wręcz przeciwnie?
Sięgnijcie po książkę, naprawdę warto, choć nie jest pozycją
łatwą, bo porusza ważne problemy ale jest tak napisana, że nie można
się od niej oderwać Wzbudza emocje a to duży plus, bo na pewno długo pozostanie w pamięci czytelnika.

Książka stanowi dalszy ciąg opisu życia Anieli, która w poprzednim
miłości...

Druga część cyklu "Jedno życie wystarczy" wydaje się trochę słabsza od pierwszej. Akcja toczy się według jednego tematu - tajemnicy ujawnionej przez Rozalię. Temat bardzo trudny, kontrowersyjny i tak naprawdę nikt nie wie, jak by się zachował w takiej sytuacji. Jednak za dużo autorka się na tym skupiła i momentami akcja się dłuży i ciągnie. Takiego zakończenia się nie spodziewałam.
Ogólnie cały cykl, jak i wszystkie książki pani Edyty są super!!!

Książka stanowi drugą część cyklu „Jedno życie wystarczy” Edyty Świętek i opowiada dalsze losy Anieli Kmiecik.
Wychowana w patologicznej rodzinie Aniela Kmiecik przez całe życie ma pod górkę. Gdy spotyka miłość swojego życia okazuje się, że chłopak jest jej bratem, gdyż w dzieciństwie została zamieniona przez matkę w szpitalu. Teraz stoi na rozdrożu, z jednej strony jest Anielą Kmiecikówna z drugiej Anielą Piotrowską. Powoli próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Cały czas ma wsparcie w swej przyjaciółce Magdzie. Jej biologiczni rodzice chcą poznać Anielę, lecz nie chcą skrzywdzić dziewczyny, którą dotychczas uznawali za swoją córkę. Z nową sytuacją zupełnie nie radzi sobie były chłopak, a zarazem jej brat. Czy Aniela będzie w końcu szczęśliwa?

Książka wcale nie jest prosta, łatwa i zwyczajna. Wywołuje w czytelniku mnóstwo emocji począwszy od smutku, żalu, rozpaczy oraz odrobiny nadziei na lepsze jutro. Wychowana przez alkoholików Aniela poszła zupełnie inną drogą niż reszta rodzeństwa. Czytając książkę cały czas kibicowałam Anieli i trzymałam za nią kciuki. Bez cienia wątpliwości zachęcam do przeczytania tej książki.

• Audiobooki