Warszawa kryminalna III

Okładka książki Warszawa kryminalna III Helena Kowalik
Okładka książki Warszawa kryminalna III
Helena Kowalik Wydawnictwo: XAUDIO Cykl: Warszawa kryminalna (tom 3) reportaż
reportaż
Warszawa kryminalna (tom 3)
XAUDIO
2021-02-23
2021-02-23
reportaże sądowe sąd prawo Warszawa

Okładka książki Porwany. 82 dni w rękach piratów Piotr Budzynowski, Łukasz Pilip
Porwany. 82 dn... Piotr Budzynowski, ...
Okładka książki Martwe ciała Waldemar Ciszak, Michał Larek
Martwe ciała Waldemar Ciszak, Mi...
Okładka książki Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele Artur Nowak, Stanisław Obirek
Gomora. Władza... Artur Nowak, Stanis...

Dobra książka opisująca szereg procesów. Sporo miejsca jak już ktoś napisał autorka poświeciła kwestiom medycznym. Jak każda z tej serii książek ta również jest napisana nieco suchym faktograficznym językiem bez żadnych emocji. Nie przeszkadza to w czytaniu czy słuchaniu ale jeśli ktoś oczekuje fajerwerków to nie jest książka dla niego.

Na półkach: , , , , , ,

Trzecia odsłona „Warszawy kryminalnej” sporo miejsca poświęca lekarzom i temu, jak konsekwencje niektórych z ich decyzji mogą wpływać na dalsze życie innych. Konkretnie chodzi o sprawy, w których lekarzom zarzucano błąd w sztuce lekarskiej. Orzec o tym wcale nie jest tak łatwo, o czym można się przekonać podczas lektury. Autorka zapoznaje nas też z nieprawidłowościami, jakie towarzyszyły budowie fabryki frakcjonowania osocza, a także przytacza sprawy prominentnych urzędników, którzy decydowali o wielkich stołecznych inwestycjach. Ponadto wyjaśnia też jak to się stało, że skarb państwa poręczał ogromne kredyty na inwestycje, które nigdy nie zostały zrealizowane. W tej części najwięcej uwagi poświęcono właśnie medycynie i przestępstwom gospodarczym, co wcale nie znaczy, że jest gorsza od poprzednich.

W trzecim tomie najbardziej poruszające były sprawy błędów lekarskich. Nie polecam osobom wrażliwym.

• Audiobooki
  • Reportaż