Warszawa kryminalna III

Okładka książki Warszawa kryminalna III
Helena Kowalik Wydawnictwo: XAUDIO Cykl: Warszawa kryminalna (tom 3) reportaż
reportaż
Warszawa kryminalna (tom 3)
XAUDIO
2021-02-23
2021-02-23
reportaże sądowe sąd prawo Warszawa

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Na półkach: , , , , , ,

Trzecia odsłona „Warszawy kryminalnej” sporo miejsca poświęca lekarzom i temu, jak konsekwencje niektórych z ich decyzji mogą wpływać na dalsze życie innych. Konkretnie chodzi o sprawy, w których lekarzom zarzucano błąd w sztuce lekarskiej. Orzec o tym wcale nie jest tak łatwo, o czym można się przekonać podczas lektury. Autorka zapoznaje nas też z nieprawidłowościami, jakie towarzyszyły budowie fabryki frakcjonowania osocza, a także przytacza sprawy prominentnych urzędników, którzy decydowali o wielkich stołecznych inwestycjach. Ponadto wyjaśnia też jak to się stało, że skarb państwa poręczał ogromne kredyty na inwestycje, które nigdy nie zostały zrealizowane. W tej części najwięcej uwagi poświęcono właśnie medycynie i przestępstwom gospodarczym, co wcale nie znaczy, że jest gorsza od poprzednich.

W trzecim tomie najbardziej poruszające były sprawy błędów lekarskich. Nie polecam osobom wrażliwym.

Dodaj cytat z książki Warszawa kryminalna III