Słodki oszust

Okładka książki Słodki oszust
Laurelin Paige Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki Cykl: Niegrzeczny duet (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2021-05-12
Data 1. wydania:
2019-02-26
Grzegorz Gołębski

Jak dla mnie, totalna porażka. Bohaterów ciągnie do siebie od samego początku, już na wstępie się pożerają. Chodź oboje nikogo nie szukają. Akcja toczy się w tempie ekspresowym. Ja rozumiem, że książka jest krótka i wszystko musi się toczyć w miarę szybko, ale to co się tutaj dzieje mknie jak pendolino.

„Słodki oszust” przedstawia początek relacji dwójki ludzi: Dylana i Audrey, którzy czują do siebie nieziemskie przyciąganie. Znacząca różnica wieku również tu nie pomaga - w zasadzie mógłby być jej ojcem. ON - mężczyzna po czterdziestce, przystojny dyrektor z bagażem doświadczeń, który nie wierzy w miłość ani przeznaczenie... Zdecydowanie nie szuka ani miłości, ani kobiety, ale czy na pewno?
ONA - wieczna optymistka, słodka, mistrzyni prowokacji, a zarazem niewinna...Audrey to kobieta pewna siebie, która wiedziała czego chce od Dylana - szukała nauczyciela, ponieważ jej życie erotyczne nie było udane. Tak więc jej głównym celem stało się pogłębienie tej sfery życia a reakcja jej ciała przy Dylanie utwierdziła ją w przekonaniu, że będzie idealnym nauczycielem...Czy znacząca różnica wieku odejdzie na drugi plan. Czy Dylan będzie jej przewodnikiem po świecie namiętności? A może zatracą się w sobie i będzie to początek wielkiej miłości?

Kolejne udane spotkanie z piórem Laurelin Paige. Jeżeli macie ochotę na coś lekkiego, na jeden wieczór to właśnie ta pozycja wydaje się idealna. Prosta i dość krótka książka, w zasadzie lekka historia, którą można uznać za wstęp go czegoś większego. Zdecydowanie polecam i czekam na kontynuację losów Dylana i Audrey, które zapowiadają się dość ciekawie, jednak muszę przyznać, że czuję niedosyt.
Jedyne czego mogę się przyczepić to sam tytuł - nie wydaje mi się do końca pasować do całej historii - być może po całej serii znajdę uzasadnienie takiego wyboru przez autorkę.

Bohaterowie:5/10
Akcja: 4/10
Sposób pisania autorki/a/autorów: 6/10
Okładka: 6/10
Kreatywność: 4/10

Nic specjalnego. To moje kolejne spotkanie z tą autorką i nadal nie wiem dlaczego wokół niej jest tyle szumu. Jest o wiele lepszych książek należących do tego gatunku. :)
Jeśli ktoś szuka pozycji na godzinkę o której szybko zapomni, to może po nią sięgnąć. Nic więcej niestety nie otrzyma.

Bohaterowie:5/10
Akcja: 4/10
Sposób pisania autorki/a/autorów: 6/10
Okładka: 6/10
Kreatywność: 4/10

Na półkach: , , , ,

Pierwszy tom dylogii Niegrzeczny duet. Nie spodziewajcie się po niej czegoś wielkiego.
Wręcz przeciwnie. Nie ma tu skomplikowanej akcji czy intrygi.
On brytyjski dyrektor do spraw reklamy.
Dylan Locke jest przystojny, rozwiedziony i nie szuka miłości. Nauczony doświadczeniem stawia na niezobowiązujący seks, ale żadnych romantycznych uniesień.
Ona - Audrey Lind, siostra pracownicy Dylana. Ładna i młoda (zdecydowanie zbyt młoda). Mogłaby być jego córką, a jednak postanawia nauczyć ją paru rzeczy w sferze seksu, gdy Audrey dosłownie ląduje mu na kolanach i prosi by był jej przewodnikiem po świecie namiętności.

Wręcz przeciwnie. Nie ma tu skomplikowanej akcji czy intrygi.
On brytyjski dyrektor do spraw reklamy.
Ona - Audrey Lind, siostra...

Super super super książka, wciąga na maksa pochlania się ja jednym tchem :)
Polecam serdecznie

Super super super książka, wciąga na maksa pochlania się ja jednym tchem :)
Polecam serdecznie

Plusem na pewno jest to, że jest bardzo krótka. Oprócz tego to romans jakich wiele. Znany motyw, w którym facet twierdzi, że "on się nie zakochuje, bo miłość nie istnieje", a potem spotyka wspaniałą kobietę, inną niż wszystkie... Bla, bla, bla... Irytują mnie takie książki, ale przez tą przeleciałam szybciutko, więc daję 4 :))

Książka, która nie wymaga myślenia. Historia oparta w sumie na seksie z dużo starszym mężczynza. Nie przypadła mi do gustu na zbyt natarczywy ton dziewczyny chętnej na zbliżenie.

Dylan Locke to Brytyjczyk, jeden z partnerów w Reach Inc., który przybywa do Nowego Jorku by poprawić stosunki z synem. Doświadczenia z przeszłości sprawiły, iż mężczyzna nie wierzy w miłość i trzyma się z dala od wszelkich związków. Pewnego razu poznaje Audrey siostrę swojej pracownicy.

Audrey Lind to młoda, piękna kobieta, dziewiętnaście lat młodsza od Dylana. Jest romantyczką poszukującą prawdziwej miłości, wierzącą w przeznaczenie. Gdy poznaje Dylana jest przekonana, że ten były idealnym "nauczycielem w świcie namiętności", której nigdy nie zaznała.

Audrey i Dylana różni wszystko, głównie przez wiek i związane z tym doświadczenia życiowe. Mimo wszystkich różnic między tą dwójką pojawia się chemia.

Czy Dylan zgodzi się na propozycję Audrey. Czy młoda i szalona Audrey sprawi, że Dylan uwierzy w przeznaczenie? Jak potoczą się ich losy?

Przyjemny romans na jesienne wieczory. Fabuła ciekawa jednak myślę, że nie do końca potencjał wykorzystany. Język i tekst czasami denerwuje, ale ogólnie jest ok. Mała ilość stron powoduje, że książka bardzo szybko się kończy i czuć niedosyt. Mam nadzieję, że druga część będzie ciekawsza.

Historia skończyła się równie szybko jak zaczęła. Czytelnik zostaje wrzucony w środek akcji. I z jednej strony dużo się w niej dzieje, ale w sumie nic szczególnego. Sporo pobocznych bohaterów, jak na tak krótką książkę. A o tym, żeby zżyć się z głównymi bohaterami nie ma mowy. Na szczęście historia ma swoją, znacznie dłuższą kontynuację. Mam nadzieję, że w całości jednak stworzą coś fajnego.

lekka, przyjemna wciagająca

lekka, przyjemna wciagająca