Okładka książki Cierpisz? Masz do tego prawo. Doświadczenie żałoby w kulturze, która jej nie rozumie Megan Devine
Megan Devine Wydawnictwo: Wydawnictwo Linia Seria: Biała plama poradniki
śmierć żałoba

ważna i bardzo potrzebna książka dla osób w żałobie, zwł. po stracie partnera

ważna i bardzo potrzebna książka dla osób w żałobie, zwł. po stracie partnera

[...]
Autorka pracowała jako terapeutką pracującą z osobami nieradzącymi sobie z traumami, pogrążonymi w żałobie, czy ofiarami molestowania seksualnego. Jak pisze we wstępie była przekonana, że wykonuje ważną i wartościową pracę.

Pewnego dnia, była świadkiem śmierci swojego męża, który w niewytłumaczalny sposób utopił się podczas kąpieli w morzu.

"Biorąc pod uwagę jego umiejętności i doświadczenie, nie było żadnego powodu, żeby miał się utopić. To był przypadek, coś nieoczekiwanego, coś co rozdarło mój świat.

Po śmierci Matta miałam ochotę zadzwonić do wszystkich moich klientów, żeby przeprosić ich za moją ignorancję. Miałam kwalifikacje do pracy nad głębokimi emocjami pacjentów, ale śmierć Matta odsłoniła przede mną zupełnie inny świat. Nic z tego, o czym wiedziałam, nie miało zastosowania do tak wielkiej straty."
[...]
Ta książka, to próba opowiedzenia o żałobie, nie tylko z perspektywy terapeuty, ale przede wszystkim osoby, która już wie, jak to jest gdy rozpada się świat. Megan Devine próbuje na nowo przedefiniować “problem”, jakim jest żałoba we współczesnej kulturze. Nie zgadza się właśnie na takie postawienie sprawy, że żałoba jest problemem, że trzeba się z nią uporać, że trzeba wreszcie wrócić do normalnego życia.
całość:

[...]

"Biorąc pod uwagę jego...

• Przeczytane w 2023
  • Polecone przez fachowców ;-)
  • Psychologia / Socjologia
  • Psychoterapia
  • Kolekcja
  • Psychoonkologia

Megan Devine Cierpisz? Masz do tego prawo. Doświadczenie żałoby w kulturze, która jej nie rozumie Zobacz więcej