Niania lekkich obyczajów

Okładka książki Niania lekkich obyczajów Zuzanna Arczyńska
Okładka książki Niania lekkich obyczajów
Zuzanna Arczyńska Wydawnictwo: Dlaczemu literatura obyczajowa, romans
Dlaczemu
2021-02-14
2021-02-14
literatura polska pandemia powieść obyczajowa romans niania

Polska wersja Pretty Woman.
Powieść "Niania lekkich obyczajów" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Zuzanny Arczyńskiej, ale na pewno nie ostatnie :)
Napisana lekko i przyjemnie, porusza jednak szereg aktualnych problemów obyczajowych, społecznych, tyczących relacji małżeńskich i rodzicielskich. Dająca nadzieję, nieco bajkowo naiwna, ale mimo wszystko dotycząca realnych problemów.
"SERCE SIĘ MA, ALBO SIĘ GO NIE MA" to proste motto tej historii.

Polska wersja Pretty Woman.

Co można powiedzieć? Książka jest wyczepista 😁 jak mówią moje dzieci.
Czytałam z wielką przyjemnością a taka niania to spełnienie marzeń (choć jej zawód niekoniecznie zachęca😉).
Polecam a ja lecę po następną książkę autorki.

Co można powiedzieć? Książka jest wyczepista 😁 jak mówią moje dzieci.
Polecam a ja lecę po następną książkę autorki.

Książka na czasie, mądra i pełna mądrych rozwiązań. Pełna też sprzeczności, bo kto by pomyślał, że luksusowa prostytutka może znaleźć remedium na większość życiowych problemów? Książka, która ukazuje, że naprawdę liczy się jedynie to jakim się jest człowiekiem, ile dobra i pokory się w sobie ma w sobie, jakie posiada się pokłady życzliwości i empatii. A nie to jakim zawodem się paramy, bo czyż nie spotkaliśmy się choć raz w swoim życiu z zarozumiałym i chamskim człowiekiem na wysokim stanowisku lub miłym i przyjaznym na niższym?
Polecam, bo czyta się z uśmiechem na twarzy, a czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze...

Zabawna, lekka i wbrew pozorom całkiem głęboka. Niestety muszę stwierdzić, że miejscami autorka jest głupio-mądra. Mimo wszystko jak na współczesną opowieść całkiem udana książka.

Fantastyczna lektura! Nie mogłam się oderwać! Myślałam,że to będzie taka książka lekka,łatwa i przyjemna i właściwie taka jest,bo jest napisana w sposób łatwy do odbioru i zabawny. Ale czytając dokładnie znajduje się drugie dno, tematy trochę poważniejsze.

Audiobook Empik Go
Czyta Mirella Rogoza-Biel

To już drugie spotkanie z twórczością Pani Zuzanny .
I drugie bardzo udane spotkanie .

Cztery zamężne kobiety z dziećmi i ona dziewczyna do towarzystwa , Ewelina .
Świetnie poprowadzona narracja ,i punktu widzenia każdej z osób ,pozwala spojrzeć na ich życie z innej perspektywy.
Okazało się że Ewelina ,na którą panie krytykowały za to jaki zawód wykonuje ,potem okazała się świetną opiekunką dla dzieci . Pomogła nie tylko im .... Ale cóż ja tu będę zdradzała ,sięgnijcie po książkę jeśli chcecie się dowiedzieć więcej ;-) .
Książka nie tylko rozbawi ale i wzruszy ,a nawet można się zezłościć ..
Jako że czytałam audiobooka to tu duże brawa dla Pani Mirelli ,znakomicie modulowała głos , ten płaczliwy ton ,czy wesoły ,moim zdaniem świetna robota ( a wiadomo że jak i lektor dobrze czyta to i chce się słuchać książki. Trafiłam już na opinie,gdzie osoby rezygnowały ze słuchania ,właśnie z winy lektora. I nie,nie była to ta ksiażka).

Książka "dotrzymywała" mi towarzystwa do i z ,a także w trakcie pracy .

Polecam :-)

Audiobook Empik Go
Czyta Mirella Rogoza-Biel

To już drugie spotkanie z twórczością Pani Zuzanny .
I drugie bardzo udane spotkanie .

Cztery zamężne kobiety z dziećmi i ona dziewczyna do towarzystwa , Ewelina .
Okazało się że Ewelina ,na którą panie...

Lekko i bardzo sprawnie napisana historia. Trochę mnie raziło to że z pięciu kobiet tylko jedna jest szczęśliwą żoną, pozostałe to porzucona przez narodowca matka trójki dzieci, kobieta od której mąż odszedł bo była zbyt rozczeniowa, samotna matka szukająca szczęścia w internecie oraz prostytutka. Oczywiście nie może zabraknąć wątku lgbt (matka jednej z bohaterek żyje za granicą z kobietą),i fanatyków religijnych którzy zachowują się w sposób naganny (stosująca przemoc babcia oraz jej syn narodowiec, wychowawczyni fanatyczka religijna, klerycy uwodzący nastolatki podczas pielgrzymki). Trochę tego za dużo jak na jedną kamienicę.

ZAJEBISTA!!!!

ZAJEBISTA!!!!

Na wakacje - pozycja jest OK!

Na wakacje - pozycja jest OK!

Może i historia ciekawa, ale obrzydziła mi ją pani Mirella Rogoza-Biel, która ma tak denerwujący głos, że nie dało się tego słuchać. Audiobooka stanowczo nie polecam. Autorzy wyrażając zgodę na audiobooka powinni posłuchać lektora.

• Przeczytane 2021
  • Audiobooki