Trzymaj mnie mocno

Tłumaczenie: Barbara Supeł
Seria: PICTUREBOOK
Wydawnictwo: Zielona Sowa
With Your Paw in Mine

Mała wyderka zawsze mocno trzyma swoją mamusię. Pewnego dnia, gdy mamusia wyrusza na poszukiwania pożywienia, Miki poznaje nowego przyjaciela, Amaka, który tak jak ona jest małą wydrą morską. Od tej pory razem przeżywają przeróżne przygody.

Kiedy na morzu nagle rozpętuje się potężny sztorm, wyderki nie mają innego wyjścia, jak tylko mocno się trzymać. Ale czy to wystarczy, żeby być bezpiecznym?

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: www.zielonasowa.pl

Kinga | 2019-04-27
Na półkach: Przeczytane, 2019, Dla dzieci
Przeczytana: 10 kwietnia 2019

"Wszyscy potrzebujemy mocno kogoś trzymać, gdy przychodzi wielka fala."

"Trzymaj mnie mocno" to niezwykle ciepła, urocza a do tego mądra lektura skierowana przede wszystkim do najmłodszych czytelników. Historia prezentuje losy dwóch młodych wydr morskich, Mikiego i Amaka. Przygody i wyzwania kontra przeciwności losu. Jak zakończy się niespodziewanie nadciągający sztorm? Co przyniesie naszym bohaterom? Czy uda im się odnaleźć własne rodziny?

To książka o potrzebie bliskości i o tym, że warto mieć przyjaciół, którzy nie tylko nam pomogą, ale którym i my będziemy mogli pomóc w razie zaistniałej trudnej sytuacji.

Aż chciałoby się powiedzieć: "w kupie siła!".

Brawa dla Jane Chapman nie tylko za tekst, ale także za cudowne ilustracje!

blueeyedgirl | 2019-04-09
Na półkach: Przeczytane, Niunia

18+ miesięcy.

Książka pięknie ilustrowana, historia wciąga i zachęca do kontaktu fizycznego. Malutkim minusem jest monotonia - wszędzie woda, więc niebiesko i cały czas tylko wydry, co wynika oczywiście z fabuły, ale może znudzić malucha. Jestem jednak pewna, że dla 3-latka, który lepiej skupia uwagę, nie będzie to już problemem. :)

Urocza! Głównym jej atutem są jednak przepiękne ilustracje :) Interesująca jest zabawa formą - zmiana rozmiaru czcionki czy umiejscowienie tekstu sprawiające, że opowieść zyskuje na dynamice.

książek: 1912
Ola | 2018-08-27
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2018

Przepiękna książeczka o potrzebie bycia razem, o zaufaniu i przekonaniu, że można na siebie liczyć, o wspólnym pokonywaniu trudności i współpracy. Do tego cudna szata graficzna. Całość mnie bardzo wzruszyła. Jane Chapman uczy dzieci wiary w ludzi ☺

Villiana | 2018-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2018

"Trzymaj mnie mocno" to jedna z tych książeczek, które łapią za serducho, a po lekturze której każdy ma chęć na wielkiego rodzinnego przytulańca, trzymać się razem i nigdy nie puszczać.

Małą wydrą opiekuje się mama. Trzyma ją mocno kiedy ta uczy się pływać i zawsze jest blisko. Jednak mama, jak to zwykle z mamami bywa, ma też swoje obowiązki. W tym przypadku musi udać się na polowanie. Mała wydra zmuszona zostaje zostać sama. Wszystko ładnie pięknie, ale gdy nadchodzi burza przydałby się jednak ktoś, kto będzie trzymał mocno.

Krótko, zwięźle. O potrzebie przyjaźni, bliskości z drugą osoba, nie tylko z mamą. O tym, że w kupie siła. Bo nikt tak naprawdę nie chce być sam na świecie i każdy potrzebuje kogoś mocno trzymać.

Fajna, przytulaśna, jak ktoś lubi takie klimaty, będzie zachwycony. Polecam.

książek: 2011
Monka | 2018-07-10
Przeczytana: 26 czerwca 2018

"Trzymaj mnie mocno" to jedna z nowości Wydawnictwa Zielona Sowa :-) Zarówno ja, jak i moja A. ją uwielbiamy. Jest to kolejna książka z całej serii. Wcześniej ukazały się "Koala, który się trzymał", "Mysz, która chciała być lwem" i "Wiewiórki, które nie chciały się dzielić" :-) Myślę, że "Trzymaj mnie mocno" spodoba się wszystkim czytelnikom, zarówno tym małym, jak i tym dużym. Proste i mądre teksty, bliska relacja z mamą, motyw pierwszej przyjaźni, szczęśliwe zakończenie oraz przepiękne i kolorowe ilustracje :-) Wszystko to sprawia, że ta książeczka jest urocza. Bawi i uczy jednocześnie. Myślę, że powinna znaleźć się w biblioteczce każdego malucha. Tym razem głównymi bohaterami całej historii są słodkie wydry :-) Miki i jej mama są nierozłączni, tylko na moment, kiedy trzeba zdobyć jedzenie, mała wydra zostaje sama i cierpliwie czeka opatulona wodorostami. Pewnego dnia poznaje inną małą wydrę - Amaka. Bardzo szybko okazuje się, że wspólne czekanie jest o wiele przyjemniejsze i...

"Trzymaj mnie mocno" to przepięknie wydana książeczka w większym formacie dla każdej pociechy ( wiek docelowych czytelników określony przez wydawcę to +1 ). Bajecznie kolorowa, z całą masą cudownych ilustracji - uwielbiam ją! To króciutka, bardzo mądra historyjka o przyjaźni, miłości, życiu w społeczeństwie i bezpieczeństwie. Malutka wydra Miki spędza całe dnie ze swoją Mamą, jednak pewnego dnia zostaje sama w czasie gdy ona poluje. Poznaje drugą wydrę o imieniu Amak i zaprzyjaźnia się z nim dzięki czemu oczekiwanie na powrót Matki staje się przyjemniejszy.
Twarda okładka, duża czcionka - idealna na początek jak i nieco starszych dzieci, które np wybierają się do przedszkola.
Polecam!

AnnaSikorska | 2018-06-09

Opowieści o młodych zwierzętach i ich rodzicach, nauce samodzielności, wchodzeniu w grupę rówieśniczą, odkrywaniu społecznego życia skutecznie przyciągają uwagę młodych czytelników. Jeśli tekstom towarzyszą odpowiednie ilustracje to mamy gwarancję na to, że nasza pociecha zniknie w lekturze na kilka godzin. Tylko, co to znaczy odpowiednie? Nie zawsze to, co podoba się nam rodzicom podbija serca dzieci. Czasami patrzymy na to, co czytają nasze pociechy i zastanawiamy się, co jest w tych książkach, że one się naszym dzieciom podobają, że ulegają ich czarowi. Bywają też takie chwile, kiedy zarówno rodzic, jak i dziecko zachwycają się czytaną opowieścią. Myślę, że zasada jest dość prosta: bajecznym ilustracjom musi towarzyszyć odpowiedni, bliski dziecku tekst. I tak właśnie jest w książce „Trzymaj mnie mocno” Jane Chapman. Samym tytułem autorka sugeruje nam, że będzie to książka o miłości. Każdy czytelnik oczekuje tu opowieści o tym jak mama kocha swoje dziecko. Jednak pisarka nie...

Monika PASJONAUCI | 2018-05-22
Na półkach: Przeczytane, Dzieciakowe, 2018

Mała wydra Miki dopiero uczy się samodzielności. Gdy jej Mama wyrusza na poszukiwanie pożywienia, zawsze towarzyszy jej przyjaciel - Amak. Jak jednak da sobie radę, gdy rozpęta się wielki sztorm, a przy niej nie będzie ani Mamy, ani przyjaciela?

Urocza, pełna ciepła i ważnych życiowych lekcji opowieść. W historii Miki, Jane Chapman ukazuje, że w niebezpieczeństwach jakie na nas czekają, obok Rodziny i najbliższych przyjaciół - możemy także liczyć na innych, na Wspólnotę, którą tworzymy tam, gdzie żyjemy.

Duże, pięknie wykonane (ich autorką jest także Chapman) i utrzymane w spokojnej, morskiej kolorystyce ilustracje - sprawiają, że to idealna lektura na wieczorne wyciszanie przed snem.

Wydawnictwo sugeruje, że jest to lektura już dla dzieci 1+
Ze względu na wydanie (miękkie, cieniutkie kartki) oraz ilość tekstu - wydaje mi się, że jednak jest to pozycja dla trochę starszych (minimum 2+)