Klątwa Helmsleyów

Okładka książki Klątwa Helmsleyów Nicholas Gannon
Okładka książki Klątwa Helmsleyów
Nicholas Gannon Wydawnictwo: Debit Cykl: Podróż na koniec świata (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Podróż na koniec świata (tom 2)
The Doldrums and the Helmsley Curse
Debit
2019-01-01
2018-04-17

Okładka książki Bob. Przyjaźń to magia, która nie przemija Nicholas Gannon, Wendy Mass, Rebecca Stead
Bob. Przyjaźń ... Nicholas Gannon, We...

Zaczęłam czytać tę książkę z moimi dziećmi, ale dla nich była chyba trochę za długa i za wolno się rozkręcała (choć część pierwsza bardzo im podeszła, może wakacje bardziej sprzyjały dłuższym lekturom). Dzieciaki w wieku 6 i 9 lat. Myślę, że 11-12 to będą odpowiednie widełki wiekowe. Ale mnie samą książka na tyle wciągnęła, że kiedy młodzież się zbuntowała i domagała innej lektury, ja dokończyłam sama. Więc polecam, nie tylko dzieciom ;-)

Świetnie się bawiłam! Czekam na kolejne przygody tej rewelacyjnej grupy przyjaciół <3

Doskonała kontynuacja pierwszej części. Dużo się dzieje. Warto przeczytać.

Doskonała kontynuacja pierwszej części. Dużo się dzieje. Warto przeczytać.

Całkiem dobra książka aczkolwiek przewidywalna. Nie za bardzo wkręciłam się w historię, dlatego czytałam tą książkę ponad tydzień. Uważam, że pierwsza część tej serii była znacznie lepsza.

Fajna książka!

Fajna książka!

2062

Bardzo dobra, klimatem przypominająca ciutkę Serię Niefortunnych Zdarzeń dwutomowa historia dla dzieciaków, spragnionych niesamowitej, fantastycznej przygody, okraszona świetnymi ilustracjami.

Polecam!

1. Podróż na koniec świata
2. Klątwa Helmsleyów

Polecam!

1. Podróż na koniec świata
2. Klątwa Helmsleyów

To bardzo dobra książka o walorach wychowawczych i edukacyjnych. Cały czas miałam wrażenie, że to historia Harrego Pottera osadzona w normalnym życiu. Takie podobieństwa: 3 przyjaciół + nowy; stowarzyszenie; nawet przeciwnik ma nazwisko zaczynające się od M. Jednakże dobra pozycja wydawnicza dla dziecka, które przeczytało już wszystkie części HP i się nudzi, a było zachwycone. Czyta się szybko i przyjemnie.

Klątwy to paskudna sprawa. Jeszcze gorsze jest, to gdy o wszelkie nieszczęścia obwinia się bogu ducha winnych ludzi, byle tylko móc na wieszać na tym kimś psy, a tymi ludźmi okazują się... członkowie twojej rodziny! Co robić? Jedno z rozwiązań z pewnością podpowie Wam Archer. Tylko, czy to rozwiązanie idealne?

Kontynuacja przygód Archera, Adelajdy i Oliwera wciąga od pierwszej strony i do samego końca trzyma w przyjemnym napięciu. Klątwę Helmsleyów czyta się z wypiekami na twarz i nieomal przygryza się paznokcie w oczekiwaniu na zakończenie, które choć może wydawać się przewidywalne, to odkrywanie rozdział po rozdziale tajemnic i sekretów sprawia nieopisaną frajdę. A i sam finał nie do końca zaspokaja czytelnicze pragnienia. Przypuszczać bowiem można, iż to nie ostatnie słowo, jakie Nicholas Gannon napisał w sprawie tej trójki.

Autor buduje w swojej powieści niesamowity klimat, który oczaruje każdego, kto skusi się na ten tytuł. Odrobina grozy, szczypta niebezpieczeństwa w połączeniu z megazimową aurą i gorącą czekoladą sprawi, że nie będziecie mogli oderwać się od tej książki. Nicholas Gannon kreśli kolejne sceny z rozmachem, wkładając w nie dużo serducha, emocji i... sprawiając, że opisywane wydarzenia zaczynają żyć. Czytając, ma się wrażenie, że rozsiadło się wygodnie w przytulnym fotelu obok kominka, w którym bucha ogień i z kubkiem gorącej czekolady (albo kakao) ogląda fascynujący, szalenie ciekawy film przygodowy.

Pióro Nicholasa Gannona jest niezwykle lekkie i przyjemne w odbiorze. Pokochają je i duzi, i mali, jeśli tylko pokuszą się o lekturę. Swoboda, jaką czuć w skreślonych (albo wystukanych) przez autora słowach, chwytają za serce i... wyobraźnię. W trakcie czytania ma się nieodparte wrażenie, że i sam Nicholad Gannon miał nieopisaną frajdę z czasu spędzonego z Archerem, Oliwerem i Adelajdą.

Tak jak Podróż na koniec świata, tak i Klątwa Helmsleyów opatrzona jest wieloma ilustracjami autorstwa samego Nicholasa Gannona. Każda z nich zachwyca i będąc jednocześnie idealnym uzupełnieniem treści. Autor utrzymał je w stylistyce pierwszego tomu, używając kolorystyki na miarę starych, wiekowych, klimatycznych zdjęć.
Technicznie książka jest świetnie przygotowana pod młodego czytelnika (10+). Odpowiednia czcionka i szeroka interlinia sprawiają, że tekst jest przejrzysty i nie męczy wzroku, dając tym samym sporo przyjemności w trakcie czytania.

Nicholasowi Gannonowi udało się kolejny raz stworzyć kompozycję idealną. Ilość dialogów i opisów jest zharmonizowana, co daje genialny efekt. Opisy zachwycają szczegółami (wcale nie jest ich za dużo) i płynnością, która sprawia, że lektura upływa w miłej atmosferze, podsycanej niesłabnącym zainteresowaniem o to, co wydarzy się na kolejnych stronach. Dialogi są nakreślone w przemyślany sposób. Brak w nich infantylności, za to sporo powagi i dobrego humoru, przez co czyta się je z przyjemnością. A przez to, że Nicholas Gannon posługuje się niezwykle plastycznym językiem, wyobrażenie sobie mimiki twarz, gestykulacji bohaterów, czy też miejsc, w których się pojawiają, przychodzi bez trudu.

W tej części autor kolejny raz udowadnia, że prawdziwy przyjaciel to skarb. Bo cóż może być lepszego od posiadania osoby, z którą można dzielić smutki, radości i... niezapomniane przygody, niekiedy niebezpieczne? Chyba nic.
Nicholas Gannon pokazuje ponownie, iż dziecięca wyobraźnia nie zna granic, a i kreatywność pozostaje poza wszelkimi ograniczeniami. Zakazy, bez zmian, powodują, że trybiki w głowach naszych pociech pracują intensywniej, planując jakby obejść to i owo. Dzieci od zarania były ciekawe świata i przygód, i to się chyba nie zmieni, niezależnie od tego, jak bardzo my dorośli będziemy próbowali chronić swoją latorośl.

Zatem jeśli jesteście gotowi na kolejną porcję niezapomnianych, czasami pełnych grozy, ale i humoru przygód. Chcielibyście rozwiązać zagadkę zniknięcia dziadków Archera. I tak zwyczajnie marzy Wam się dobra książka dla siebie... to znaczy Waszych dzieci... Skuście się na Podróż na koniec świata i Klątwę Helmsleyów. Nie zawiedziecie się!

Kontynuacja przygód Archera, Adelajdy i Oliwera wciąga od...

Polecałam Wam już pierwszą część "Podróży na koniec świata" i nie inaczej, bo drugą część: "Podróż na koniec świata. Klątwa Helmsleyów." polecam Wam równie mocno.
W tej książce Archer w końcu, po 12 latach, poznaje swoich dziadków, którzy po dwóch latach od zaginięcia na górze lodowej, w końcu się odnajdują. Jednak na tym nie koniec, bo czy to był przypadek, że zaginęli, czy jednak ktoś chciał się ich pozbyć... a jeżeli tak, to jak przystało na Helmsleyów, Archer nie spocznie, póki nie pozna prawdy...
Kolejny raz Gannon pokazuje, że przyjaźń, lojalność i poświęcenie pozwalają dojść wszędzie, i że przyjaźnić można się mimo popełnionych błędów. Napisana jest tak, że wciąga młodego czytelnika.
No i oczywiście nie mogę nie wspomnieć znowu o przepięknych ilustracjach, mimo że nielicznych, to dodających klimatu całej historii, a które stworzone są przez samego autora.
Nie tylko moje dzieci, ale i ja sama, polubiliśmy tę grupkę dzieciaków i chętnie spotkalibyśmy się z nimi znowu np. w trzeciej części 😍

Bardzo dobra kontynuacja przygód trójki przyjaciół. Ciekawie poprowadzona historia.
Polecam

Polecam

• Wyzwanie LC 2020
  • Biblioteka
  • Dziecięce
  • Papierowy
  • Chcę przeczytać z Natankiem

Dodaj cytat z książki Klątwa Helmsleyów