Ukryte

Okładka książki Ukryte Lisa Gray
Okładka książki Ukryte
Lisa Gray Wydawnictwo: Burda Książki Cykl: Jessica Shaw (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Jessica Shaw (tom 2)
Bad memory
Burda Książki
2021-02-10
2021-02-10
Marta Komorowska

To moja druga przygoda z twórczością Lisy Gray i muszę przyznać, że kolejny raz wbiła mnie w fotel. Książkę czyta się naprawdę dobrze. Podoba mi się zabieg autorki polegający na narracji kilku osób z różnych okresów czasu. Historia bardzo smutna, przygnębiające jak można zmarnować życia ludzi. Zaskakujące i bardzo dobre zakończenie. Polecam😊

Ukryte czytało się bardzo dobrze, to pierwsza styczność z Lisą Gray. Chenie sięgnę po inne książki.

📖🐲
Podobała mi się, chociaż na początku niewiele się dzieje, a potem nagle jest kilka „szczęśliwych” zbiegów okoliczności. Natomiast samo rozwiązanie intrygi jest według mnie satysfakcjonujące i nieoczywiste tylko moim zdaniem byłoby fajniej, gdyby akcja szybciej ruszyła z miejsca. Ale przeczytałam bez bólu i byłam na tyle zainteresowana, żeby chcieć ją skończyć, a nie tylko przekartkować.

📖🐲

Wysłuchana jako audiobook
Książka 9/10
Lektor 7/10 (Kamila Kamińska)
Nie da się ukryć że jest lepsza od pierwszego tomu
Sama kocepcja aby wyciągnąć w ciągo 10 dni osadzoną w celi śmierci - genialna
Napewno nie będziecie się nudzić, wprost przeciwnie zassie was
Tylko ta "detektywka".........

Wysłuchana jako audiobook
Książka 9/10
Lektor 7/10 (Kamila Kamińska)
Nie da się ukryć że jest lepsza od pierwszego tomu
Sama kocepcja aby wyciągnąć w ciągo 10 dni osadzoną w celi śmierci - genialna
Napewno nie będziecie się nudzić, wprost przeciwnie zassie was
Tylko ta "detektywka".........

Jessica po ostatnich wydarzeniach w jej życiu prywatnym i zawodowym zostaje w Kalifornii i pracuje w małym biurze detektywistycznym u Eda. Jednego popołudnia zjawia się Rose, która prosi o zbadanie ponowne zabójstwa z ponad dwudziestu lat wstecz,w którym jej siostra została skazana. Dni na rozwiązanie sprawy jest niewiele, ponieważ skazana za podwójne morderstwo Rue Hunter ma zostać wkrótce stracona. Stawką w tej sprawie jest nie tylko życie osadzonej w więzieniu, ale też samej Jessie. Czy uda się odkryć prawdę zanim dojdzie od egzekucji? Jakie kłamstwa, tajemnice i zależności wyjdą na jaw?

Drugi tom cyklu Jessica Shaw, świetny kryminał trzyma w napięciu, pochłonęłam go w jeden wieczór. Chęć rozwiązania zagadki brutalngo morderstwa z przeszłości za które została skazana niewinna kobieta nie pozwoliła mi odłożyć książki na później. Polecam

"Ukryte" Lisa Gray - ta książka zdecydowanie podtrzymuje wysoki poziom serii z Jessicą Shaw i ponownie ciężko się od niej oderwać.
Fabuła oparta na detektywistycznym dochodzeniu, które ma ściśle określony czas. Główna bohaterka ma zaledwie kilka dni, by odkryć prawdę o tragicznych wydarzeniach sprzed ponad dwudziestu lat. Wydarzeniach po których Rue Hunter skazano na karę śmierci za podwójne morderstwo i już za parę dni wyrok ma zostać wykonany. Ale czy ta kobieta jest winna, skoro nic nie pamięta?
Ta historia posiada tajemnice, które nigdy nie miały prawa ujrzeć światła dziennego, intrygi, które ktoś skrupulatnie uknuł i bez skrupułów wprowadził w życie, a także kilkoro wspaniałomyślnych mieszkańców, którym zupełnie nie po drodze jest ponowne dochodzenie w sprawie owego morderstwo nastolatków.
Autorka bardzo ciekawie prowadzi czytelnika poprzez fabułę, gdzie naprzemiennie poznajemy wydarzenia z przeszłości oraz teraźniejszości i to z perspektywy kilku osób. Teoretycznie ten zabieg powinien mi dać znacznie szerszy obraz na ową opowieść. Nic bardziej mylnego. Pojawiają się nowe wątki, ślepe zaułki i jeszcze więcej pytań niż odpowiedzi. W ten sposób mogę wraz z głównymi bohaterami podążać śladami, by powoli odkrywać prawdę, wspólnie przeżywając każdą pojawiająca się emocje. Super.
Akcja umiarkowana, ale przesycona napięciem, adrenaliną,wyczekiwaniem i poczuciem szybkiego upływu czasu. Czasu, którego skazana już nie ma.
Bohaterowie również nie spoczęli na laurach. Nadal są pełni energii, charyzmy, ambicji i uporu w dążeniu do celu. Także tzw. "czarne charaktery" posiadają wyrazistość i siłę, przez co w tym aspekcie nie wieje nudą ani przez moment.
Całość świetnie napisana, przez co czytelnik swobodnie pochłania każdy następny rozdział, z ekscytacją czekając na ciąg dalszy.
Oczywiście polecam i już sięgam po kolejny tom. Inaczej być nie może.

Jessica Shaw ponownie w akcji. Tym razem dostaje zlecenie od Rose, która jest siostra okrytą zła sława, Rue Hunter. Ponad dwadzieścia lat wcześniej Rue zabiła przyjaciółkę i swojego chłopaka. Czy faktycznie zabiła? Nie pamięta dokładnie co się stało, czy jest możliwe że niewinna kobieta czeka w celi śmierci? Właśnie tak.. za parę dni Rue ma zostać uśmiercona.. Jessica coraz głębiej kopie i nie podoba jej się to co odkrywa. Rozpoczyna się wyścig z czasem gdyż wyrok śmierci ma być wykonany za parę dni..

Rue Hunter oczekuje na wyrok śmierci, została skazana za zabójstwo swojego chłopaka i przyjaciółki. Wszystkie dowody wskazywały na jej winę, a ona sama się przyznała. Problem w tym, że zupełnie nie pamięta całego zdarzenia. Tydzień przed planowanym wykonianiem wyroku siostra Rue prosi Jessicę Shaw o pomoc w udowodnieniu, czy jej siostra jest rzeczywiście winna. Książka podobała mi się dużo bardziej, niż poprzednia część, z chęcią sięgnę po kolejne tomy

Dobrze napisany kryminał, przy którym nie można się nudzić. Trzeba rozwikłać kilka zagadek, aby wyjaśnić wszystkie wątki głównego śledztwa.
Jessica Shaw energiczna, zdecydowana, wie czego chce.
Pisarka w interesujący sposób charakteryzuje bohaterów pojawiających się w świecie przedstawionym powieści.
Nie wszystko jest takie, jakim się wydaje. Mamy tu zatwardziałego mafiosa, który okazał się bardziej ludzki od policjanta będącego bezwzględnym mordercą i szantażystą. Mamy też kilka niespodziewanych zwrotów akcji. Czyli wszystko, co powinien zawierać emocjonujący kryminał.
Polecam, warto przeczytać.

Jessica Shaw energiczna, zdecydowana, wie czego chce.
Nie wszystko jest takie, jakim się wydaje. Mamy tu zatwardziałego...

Lisa Gray Ukryte Zobacz więcej