We mgle

Okładka książki We mgle Lisa Gray
Okładka książki We mgle
Lisa Gray Wydawnictwo: Burda Książki Cykl: Jessica Shaw (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Jessica Shaw (tom 1)
Thin Air
Burda Książki
2020-04-29
2020-04-29

Dobrze napisany kryminał. Jest tajemnica, intryga i praktycznie akcja nie zwalnia. Podobała mi się narracja kilkuosobowa, poznajemy fakty z różnych stron. Książka przeczytana w pół dnia z przerwami, a to chyba dobrze o niej świadczy. Polecam 😊

Wysłuchana jako audiobook
Książka 8/10
Lektor 7/10 (Kamila Kamińska)
Jak na debiut całkiem udana. Wartka akcja, praktycznie bez dłużyzn.
I duuuużo tajemnic.
Może jestem starej daty ale słowo "detektywka" jak feminatyw Private Inveestigator trochę mnie dobijało (to taki minus)

Wysłuchana jako audiobook
Książka 8/10
Lektor 7/10 (Kamila Kamińska)
Jak na debiut całkiem udana. Wartka akcja, praktycznie bez dłużyzn.
I duuuużo tajemnic.

Świetna książka, czytało mi się szybko i lekko. Debiut autorki, który warto wziąć pod uwagę nie brakuje tu tajemnic, makabrycznych zbrodni, wartkiej akcji i niespodziewanego zakończenia. Typowałam innego sprawcę a tu takie zaskoczenie i to jest najlepsze w tej książce nic nie jest oczywiste. Polecam.

Detektyw Jessica Shaw dostaje maila ze zdjęciem małej dziewczynki zaginionej 25 lat wcześniej. Rozpoznaje w zaginionej samą siebie, na zdjęciu z ulubioną lalką Barbi. Według akt dziewczynka zaginęła w nocy zamordowania jej matki. Teraz po latach prawda o morderstwie i prawdziwej tożsamości małej Alice może zostać w końcu ujawniona. Jednak im bliżej rozwikłania zagadki jest Jessica tym więcej się w sprawie gmatwa, nikt nie chce mówić o dawnych czasach, a i robi się niebezpiecznie z każdym krokiem bliżej ujawnienia tajemnicy. Dlaczego w sprawę uwikłany jest świetny detektyw policji z Los Angeles? Kim na prawdę był ojciec wychowujący ją z miłością przez ćwierć wieku?

"We mgle" Lisy Gray to debiutancki thriller tejże autorki, który na naszym rynku ukazał się już jakiś czas temu. Dwa środkowe tomy zakupiłam w pewnym supermarkecie, więc nie pozostało mi nic innego, jak zaopatrzyć się w pozostałe części. Będąc świeżo po jego lekturze, nie żałuję tych zakupów.

Ale do brzegu. Fabuła bardzo dobrze skonstruowana, budująca napięcie stopniowo, przez co trudno się od niej oderwać. Wątek pani detektyw, która poszukuje prawdy o samej sobie, o swoim dzieciństwie, rodzicach i zaginięciu, naszpikowany jest wieloma tajemnicami. Tajemnicami, które ściśle wiążą się z ówczesnymi wydarzeniami w L.A.

Autorka bardzo sprawnie na swoich kartach lawiruje pomiędzy przeszłością i teraźniejszością, dokładając do tego te same wydarzenia z punktu widzenia kilku osób. Dzięki temu zabiegowi, mamy dokładniejszy obraz tej historii, lepiej poznajemy naszych bohaterów oraz odkrywamy liczne intrygi i tajemnice.

Tuż pod koniec całość nabiera tempa i charakteru. I choć nie odnajdziemy tutaj brutalnych opisów zbrodni, przemocy czy też dosadnych aktów seksualnych, to nie ma to żadnego negatywnego wpływu ową powieść. Wręcz przeciwnie, nic nie odtrąca, nie zniesmacza, a może spokojnie skupić się na fabule.

Główna bohaterka bardzo wyrazista, przebojowa i z pazurem. Nie daje sobie dmuchać w kaszę, pomiatać sobą, a co najważniejsze, każdy upadek dodaje jej sił. Ją albo się uwielbia i szanuje, albo unika. Innej opcji nie ma. Pozostali bohaterowie również mają swoją charyzmę, dzięki czemu są widoczni.

Całość oceniam bardzo dobrze, bo na prawdę trudno było mi się od niej oderwać choćby na moment (niestety czasami musiałam). A takie wrażenia po owej lekturze, to jeszcze większa zachęta, by zaraz sięgnąć po drugi tom.

Jessica Shaw to prywatna detektywka, która podróżuje z miejsca do miejsca. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość od nieznajomego nadawcy.. W wiadomości jej jej zdjęcia, gdy była tylko trzy letnią dziewczynką, z informacją, że dziewczynka zaginęła ponad 20 lat temu.. Czy to możliwe, że na zdjęciu jest faktycznie Jessica? Czy całe jej życie było jednym wielki kłamstwem? Pani detektyw wyrusza do Los Angeles by odkryć prawdę.

Dobrze napisany kryminał, fabuła sprytnie zagmatwana, pomieszane różne plany czasowe i wątki skupione wokół różnych bohaterów, zwroty akcji wprowadzane z polotem. Główna bohaterka czupurna i z charakterkiem, chociaż nie jedna dziewczyna by się załamała, gdyby poznała taką prawdę o swojej mamie.
Polecam przeczytanie, nie będziecie się nudzić.

Polecam przeczytanie, nie będziecie się nudzić.

Na książkę "We mgle" Lisy Gray natrafiłam przypadkiem i przepadłam od pierwszych stron. Świetnie napisana, intrygująca, wciągająca. Interesująca, dobrze przemyślana fabuła, ciekawi bohaterowie. Podoba mi się, że historia jest prowadzona nie tylko z punktu widzenia głównej bohaterki, ale również innych postaci, co czyni powieść bardziej interesującą.
Autorka umiejętnie dawkuje napięcie. Nie mogłam się oderwać.

Autorka umiejętnie...

📖🐲
Moim zdaniem całkiem spoko, intryga jest fajnie pomyślana, nie nudziłam się, chociaż dopiero pod koniec wciągnęłam się jakoś mocniej. Może wątek powiedzmy romansowy jest trochę od czapy i nie wiadomo po co. Ja w każdym razie nie czułam kompletnie chemii między tą dwójką, ale no cóż, zły albo przesadzony też nie jest. Taki lekki kryminał bez jakiegoś hardkorowego okrucieństwa, do szybkiego zapomnienia.

📖🐲

Wciągająca, dobrze napisana książka. Polecam!

Wciągająca, dobrze napisana książka. Polecam!