Wdowa

Okładka książki Wdowa C.J. Lyons
Okładka książki Wdowa
C.J. Lyons Wydawnictwo: Filia Cykl: Jericho and Wright (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Jericho and Wright (tom 1)
The Next Widow
Filia
2021-03-24
2021-03-24
9788381954174
Malwina Stopyra

Leah, lekarka z izby przyjęć, ratujaca życie rannym w wypadkach. Ma dyżur w szpitalu...W domu jej mąż, Ian - cybergeniusz, opiekuje się małą córeczką Emily. Gdy Leah dzwoni do domu z buziakiem na dobranoc dla córeczki, mąż obiecuje jej rozmowę. Chwilę później lekarka dostaje bukiet kwiatów z zapowiedzią niespodzianki po powrocie do domu.
Po skończonym dyżurze Leah wchodzi do domu z jedną myślą w głowie - przytulić się do męża...
Jednak po otwarciu drzwi w domu zastaje ślady krwi... Gdzie jest Ian? Co z Emily?

CJ Lyons prowadzi nas przez śledztwo, co chwila podtykając nowe poszlaki, zwodzi na manowce.. Czy tytułowa "Wdowa" jest winna? Jest ofiarą, czy przebiegłą, skrupulatną morderczynią?
Jak w tym galimatiasie odnajdzie się detektyw Luka Jericho?

"Wdowa" CJ Lyons to pierwsza książka autorki, wydana w Polsce przez Filia Mroczna Strona
Czyta się ją jednym tchem, a mózg pracuje próbując rozwikłać zagadkę.
Z chęcią przeczytam kolejne książki autorki, jeśli tylko zostaną wydane w Polsce

Po skończonym dyżurze Leah...

Nie jest to miażdżący thriller, ale opisana historia jest mocna...
Mąż głównej bohaterki zostaje zamordowany w bardzo bestialski sposób... córka widziała sprawcę...

Historia która jest tutaj przedstawiona nie jest nowością, ale została fajnie poprowadzona. Czyta się ją dobrze, nie jest rozciągana w opisach (takie jest moje odczucie).
Nie trafiłam ze wskazaniem sprawcy, ale to dobrze 😁

Mnie się podobała i na pewno jeszcze będę się chciała spotkać z piórem autorki 😊

Nie jest to miażdżący thriller, ale opisana historia jest mocna...

Nie trafiłam ze wskazaniem sprawcy, ale...

Gdyby nie wsparcie audiobooka chyba nigdy nie skończyłabym tej książki.

Historia na początku wydawała się dobra. Coś innego, czego jeszcze nie miałam okazji czytać. Jednak jak coraz więcej historii było za mną, najzwyczajniej zaczęłam się nudzić.

Na sam początek duży minus za bohaterów. Bardzo źle (żeby nie powiedzieć f a t a l n i e) wykreowani. Bez charakteru. Gdyby nie imiona, można było by uznać, że książka jest o jednym bohaterze w kilku postaciach.

Sama fabuła może nie jest najgorsza, ale bardzo rozwleczona, bez większych zwrotów akcji. Nie jest to historia nieodkładana. Tak jak wspomniałam, gdyby nie audiobook, na pewno jeszcze długo by leżała i czekała na dokończenie.

No i upragnione zakończenie. Autorka na siłę próbuje wcisnąć i bezskutecznie przekonać czytelnika, że jedyna droga do rozwiązania jest tą którą ciągle wykłada na stół. Brak tu typowej cechy dla thrilleru - wodzenie za nos. Więc i zakończenie bez polotu.

Nie wiem czy to wina zastoju czytelniczego, czy faktycznie ta książka była tak słaba. W każdym razie nie planuje jej czytać ponownie i się o tym przekonywać.

Gdyby nie wsparcie audiobooka chyba nigdy nie skończyłabym tej książki.

Nie takiej niespodzianki spodziewasz się po 12-godzinnym dyżurze. Leah nie była.na to przygotowana. A to dopiero początek.

Świetnie napisana fabuła, wykreowanie postaci. Książka do ostatnich rozdziałów nie pozwala się nudzić. Tempo akcji nie zwalnia a kiedy myślisz, że to już koniec, okazuje się, że jednak nie.

Czasem marzysz o romantycznym wieczorze, przygotowujesz się na niego, czekasz i... ukochany wystawia cię do wiatru, bo praca/lub/tysiącinnychspraw. Myślisz, że świat ci się kończy i z pewnością nikt nie ma gorzej od ciebie. Naprawdę? posłuchaj tego....

Leah wciąż ma poczucie, że nie jest wystarczająco dobra by zasłużyć sobie na miłość.
Stara się wszystko robić jeszcze lepiej, więcej, mocniej, co graniczy wręcz z fobią, sięgającą daleko w przeszłość, do jej dzieciństwa.
Pomimo iż u swego boku ma kochającego i oddanego męża oraz uroczą córeczkę, nie opuszcza jej uczucie, że nie jest dla nich wystarczająco dobra.
Walentynkowa noc.
Leah wraca do domu po ciężkim dyżurze w szpitalu. Niesie w dłoniach bukiet róż zapowiadający czekającą na nią niespodziankę przygotowaną przez męża.
Tymczasem w domu jest pełno krwi, a w pokoju córeczki znajduje zmasakrowane ciało męża i ich małą córeczkę ukrytą głęboko pod łóżkiem.
Co tu się odfajkowało? Miała być romantyczna noc, a jest brutalna rzeź.
Policja ma wiele teorii, m.in podejrzenia padają na Leah.
Wśród rzeczy zmarłego znajdują rysunki nagiej kobiety i notatki o spotkaniu.
Czyżby romans?
Leah wie, że niebezpieczeństwo wciąż się czai. Nie wie kto? dlaczego? ani skąd.
Wie tylko, że nie bacząc na to co myśli lub nie myśli policja, musi stoczyć walkę o siebie i dziecko.

Cała historia zawarta w książce dzieje się w przeciągu jednej doby. Jest naładowana energią i zagęszczoną akcją.
Co prawda ilość tekstu daje wrażenie, że całość trwa kilka dni, bo jest tam trochę rozwleczonych niepotrzebności, ale fakt, że składają się one w zgrabną całość.
W ocenie jestem między/pomiędzy.
Co jest na plus? Historia wciąga i jest napięcie.
Co mnie rozczarowało? Otarcie się o fantastykę i wprowadzenie science fiction. To skrzywiło mi trochę odbiór książki, bo zakończenie było deczko odrealnione.
Chociaż kto wie...może ja siedząca z nosem w książkach nie jestem w temacie, a technologia poszła aż tak do przodu i wcale fikcją nie jest?
Lekki thriller, napisany prostym stylem. Nie ma strachu, że będziemy żałować, iż poświęciliśmy mu czas. Ale...powalania na kolana też się nie spodziewajcie ;). Ogólnie na plus. Szkoda, że wyjaśnienie przekombinowane.

Stara się wszystko robić jeszcze...

Jakoś przez nią przebrnęłam. Tak naprawdę od strony 300 czytałam z większym zainteresowaniem. Doczytałam do końca tylko dlatego, że chciałam wiedzieć kto jest tym mordercą i "motyw zemsty" jakoś mnie nie zachwycił.
Odniosłam wrażenie, że zakończenie jest naciągane.

Odniosłam wrażenie, że zakończenie jest naciągane.

Bardzo mi się podobało.Jestem zadowolony,napięcie chwile niepokoju.Jest OKI.

Bardzo mi się podobało.Jestem zadowolony,napięcie chwile niepokoju.Jest OKI.

Świetnie napisana, rewelacyjna akcja, bardzo realistyczne opisy i emocje. Do pochłonięcia w jedno popołudnie.
Naprawdę warta lektury.

Naprawdę warta lektury.

Bardzo dobra książka, ciekawa fabuła, konstrukcja bohaterów i do tego medycyna, ależ ja lubię takie połączenia. Chętnie sięgnę po kolejne części i nam nadzieję, że pojawią się na naszym rynku jak najszybciej :)

Zaskakująca fabuła. Jedna z tych ,,nieodkładalnych'' książek. Do samego końca nie wiadomo kto odpowiada za zbrodnię... Polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Kryminały

C.J. Lyons Wdowa Zobacz więcej