Bez powrotu

Okładka książki Bez powrotu Lisa Gray
Okładka książki Bez powrotu
Lisa Gray Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) Cykl: Jessica Shaw (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Jessica Shaw (tom 3)
Dark Highway
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2021-09-15
2021-09-15
Marta Komorowska

Solidny kryminał, początkowy chaos zamienia się w uporządkowane elementy pasujące do siebie. Barwa języka, opisy planu akcji a nawet muzyka w tle są ze sobą bardzo związane.

Zgrabnie skonstruowana zagadka kryminalna.Mimo tego,że już w połowie powieści można domyślić się kto stoi za zaginięciami kobiet, to zakończenie zaskakuje.Czytałam z przyjemnością i nie małym zainteresowaniem.

Wysłuchane jako audiobook
Książka 8/10
Lektor 7/10 (Kamila Kamińska)

To już trzeci to z serii o Jessice
Nie da się ukryć że z tomu na tom książki Lisy Gray są coraz lepsze
A uwiodło mnie też że duża część akcji dzieje się w miejscowości 29 Palms
A 29 Palms kojarzy się z genialnym teledyskiem Roberta Palmera "Addicted to love. Kto nie widział niech obejrzy
PS Właśnie na słuchawkach 4 to serii

Wysłuchane jako audiobook
Książka 8/10
Lektor 7/10 (Kamila Kamińska)

To już trzeci to z serii o Jessice
Nie da się ukryć że z tomu na tom książki Lisy Gray są coraz lepsze
A uwiodło mnie też że duża część akcji dzieje się w miejscowości 29 Palms
PS Właśnie na...

Tajemnica zbrodni sprzed lat która nigdy nie miała ujrzeć światła dziennego, zemsta skrupulatnie zaplanowana "oko za oko, ząb za ząb ". Trzecia już część z intrygująca panią detektyw dla której nie ma rzeczy niemożliwych, po raz kolejny umiliła mi wieczór. Świetne pióro autorki pochłania czytelnika bez reszty, dzięki czemu książkę pochłonęłam w jeden dzień. Polecam.

Jessica Shaw po ostatniej trudnej sprawie trafia na obrzeża Kalifornii, gdzie przy odludnej autostradzie rozpłynęły się bez śladu trzy kobiety. Z początku nic ich ze sobą nie łączy, jednak z czasem gdy wszystkie elementy układanki trafiają powoli na swoje miejsce prowadząca dochodzenie detektywistyczne Jessica trafia na nierozwiązane zaginięcie Dei przy tej samej autostradzie na pustkowiu, ale wiele lat wcześniej. Odkrywa prawdę docierając do ponurej przeszłości i jej skutków w teraźniejszości. Czy uda się odnaleźć zaginione kobiety? Dlaczego znikają akurat na takim pustkowiu?

Solidnie napisana książka. Podobała mi się fabuła, choć brakowało mi troszkę więcej tajemnicy. Na przykład wprowadzenia sprawy z lat 90. trochę później (gdy na początku pojawiły się wszystkie postacie to już można było się wszystkiego domyślić). Na końcu plot twist, który sprawia, że się zastanawia nad losem innych. Mimo to ciekawy motyw, który czyta się lekko. Główna bohaterka da się lubić i nie irytuje, jak niektóre Panie detektyw. Szczerze, nie chcę pisać więcej, aby przypadkiem czegoś nie zaspoilerować. Solidna pozycja, można czytać bez znania poprzednich części. Polecam.

Kolejna wciągająca część przygód pani detektyw Jessiki Shaw, choć tym razem nieco za dużo narratorów akcji- momentami gubiłam się niemiłosiernie, kto i co, dlaczego i z kim?

Fabuła ciekawa, pełna tajemnic i ślepych zaułków. Ukazuje ogromne cierpienie po stracie ukochanej osoby i jeszcze silniejszą chęć zemsty. Zemsty za nieprawidłowość, luki w prawie, układy i strach przed tym nieobliczalnym. Mnogość postaci jako narratorów często doprowadzała mnie do szału i totalnej dezorientacji. W pewnym momencie zastanawiałam się o co w ogóle chodzi i kogo to dotyczy.
Niemniej jednak całościowo owa historia opisana jest w sposób lekki i zrozumiały, bez zbędnych zawiłości, przerysowań i domniemań.
Bohaterzy jak zawszenie nie zawiedli- są charyzmatyczni, dociekliwi, ambitni i nie do zatrzymania. Niestety, zabrakło mi większego udziału Pryca, którego bardzo polubiłam. A co do Connora to mam bardzo neutralne podejście. Z jednej strony wkorza mnie i chętnie kopnęła bym go w cztery litery, ale z drugiej - poniekąd rozmumiem, aczkolwiek nie wybaczam.
Całościowo jestem zadowolona, bowiem owa fabuła mnie pochłonęła, zaciekawiła, a dzięki swojej lekkości w odbiorze i łatwości zrozumienia, wprost nie ma glam się od niej oderwać. Gdyby nie intensywne przygotowania do wyjazdu na urlop, pewnie szybciej bym ją przeczytała. A teraz, pisząc ową recenzję, już czytam następny tom.

Sprawne, miłe i choć ciut nijakie, zachęca do sięgnięcia po więcej. W sam raz na leniwy dzień po tygodniowym sprzątaniu. Lubię.

Jessica Shaw ponownie w akcji. Tym razem za zadanie ma odnalezienie Laurie Simonds. Gdzie może znajdować się zaginiona malarka? Zależało porwana, zamordowana czy zniknęła bo sama tak postanowiła? Jessica krok po kroku, łączy elementy układanki w całość. Czy uda jej się dowiedzieć co stało się z zaginionymi kobietami?

Zakończenie trochę rozczarowujące, a epilog wszystko psuje.

Zakończenie trochę rozczarowujące, a epilog wszystko psuje.

Dodaj cytat z książki Bez powrotu