Lightbringer

Okładka książki Lightbringer Claire Legrand
Okładka książki Lightbringer
Claire Legrand Wydawnictwo: Sourcebooks Fire Cykl: Empirium (tom 3) fantasy, science fiction
Empirium (tom 3)
Sourcebooks Fire
2020-10-13
2020-10-13

Trylogię "Empirium" zdecydowanie zaliczam do jednej z najlepszych jakie do tej pory przeczytałam.
Claire Legrand stworzyła niesamowite dzieło, które nie tylko zachwyca ale i zadziwia swoją oryginalnością.
Historia skupia się na legendzie o dwóch królowych. Jedna ma przynieść zgubę a druga zbawienie. Nikt nie wie kiedy i w jakich okolicznościach się one pojawią. Przedstawione są nam dwie główne postaci: Rielle Dardenne oraz Eliana Ferracora. Każda z nich odpowiada jednej z mitycznych królowych. Haczyk jest taki, że pomiędzy ich narodzinami jest różnica tysiąca lat. Jednakże, w pewien sposób ich historie się pokrywają i to w nieoczekiwany sposób.
Już dawno nie byłam tak zachwycona jakąś historią tak bardzo jak tą. Kompletnie przepadłam na wątku Rielle-mogłabym go czytać i czytać w nieskończoność. Początkowo miałam lekki problem z polubieniem wydarzeń z czasów Eliany, ale szybko zmieniłam zdanie gdy zobaczyłam jak akcja z rozdziału na rozdział robi się coraz bardziej urzekająca. Jestem pod wielkim wrażeniem tego jak autorka połączyła ze sobą oba wątki. Zdecydowanie nie spodziewałam się takiego obrotu akcji.
Zachwycona jestem kreacją bohaterów, bo jest to pierwszy raz kiedy naprawdę każdego polubiłam i nie miałam żadnego "ale". Przede wszystkim zakochałam się w relacji Coriena i Rielle. Momentami była przerażająca i wręcz zbyt intensywna, ale nie mogłam oderwać wzroku. Już dawno nie zdarzyło mi się przeczytać trylogii na raz, ale tu po prostu nie umiałam się powstrzymać; jak tylko zaczęłam wiedziałam, że muszę wiedzieć co dalej.
Końcówka mnie tak zszokowała i załamała, że jeszcze długo będę o niej myśleć. Mam wielką nadzieję, że wydadzą tę trylogię w Polsce i więcej osób będzie miało szansę się z nią zapoznać.

• ENG
  • Chcę (poziom 1)