Escape Room. The Flying Trap. Angielski z ćwiczeniami.

Okładka książki Escape Room. The Flying Trap. Angielski z ćwiczeniami. C.S. Wallace
Okładka książki Escape Room. The Flying Trap. Angielski z ćwiczeniami.
C.S. Wallace Wydawnictwo: Edgard Seria: Angielski z Ćwiczeniami [Edgard] literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Angielski z Ćwiczeniami [Edgard]
Escape Room. The Flying Trap.
Edgard
2020-10-15
2020-10-15
Nauka angielskiego nangielski English powieść przygodowa escape room języki obce

Fajna Lektura która przypomniała podstawy.
Książkę kupiłem kiedyś tam, przy okazji, trochę przeleżała jednak w końcu i za nią się zabrałem.
Myślę że byłby to świetny prezent dla młodszego rodzeństwa, bardziej dziewcząt. Pod koniec czyta się ciągiem i przyznam się że w późniejszych rozdziałach pomijałem już zadania, ale to chyba dobrze świadczy o opowiadaniu.

Fajna Lektura która przypomniała podstawy.

Jako nauczycielka angielskiego, muszę przyznać, że w książce roi się od niepotrzebnych zaawansowanych słów i struktur, które nie występują na poziomie przejściowym (A2-B1).
Czytałam ją razem z moimi uczniami na zajęcia z angielskiego i raczej nie będę tej książki polecać kolejnym rocznikom.
Jestem bardzo zawiedziona tą książką, pomimo tego, że bardzo lubię inne lektury poziomowane wydane przez wydawnictwo Edgard.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Powieść „Escape Room. The Flying Trap”, którą otrzymałam do recenzji od księgarni TaniaKsiazka.pl, to niekonwencjonalny kurs językowy. Ma ona wszystko to, czego potrzebujemy do skutecznej i przyjemnej nauki języka obcego. Opowieść o grupie nastolatków biorących udział w tajemniczym programie, który ma się odbyć na pokładzie luksusowego samolotu pasażerskiego, nie jest tutaj najistotniejsza, choć sama historia raczej wciąga i intryguje. Tu zamieszczony na marginesach słowniczek naprawdę jest przydatny w zrozumieniu tekstu. Dodatkowym atutem są oczywiście ćwiczenia. Powieść składa się z 26 rozdziałów – w każdym z nich znajdziemy średnio pięć zadań sprawdzających znajomość słownictwa, umiejętność czytania ze zrozumieniem i używania gramatyki. W przypadku tych ostatnich każde z zadań poprzedzone jest przypomnieniem gramatycznych zasad. Na końcu książki znajdujemy oczywiście klucz odpowiedzi, który w przypadku książek do samodzielnej nauki jest moim zdaniem niezbędny. Ćwiczenia są bardzo zróżnicowane, więc nie obawiajcie się nudy – mamy tu krzyżówki, zadania typu „true or false”, wstawianie wyrazów w zdania, łączenie definicji/tłumaczeń ze słówkami, poprawianie błędów w zdaniach etc. Jestem naprawdę zadowolona, bo książka spełniła moje oczekiwania.

„Escape Room. The Flying Trap” to wyjątkowa metoda nauki angielskiego, która łączy przyjemne z pożytecznym. Wydawnictwo Edgard, które specjalizuje się w wydawaniu kursów językowych, udowadnia, że nauka języka obcego wcale nie musi się ograniczać do ślęczenia nad słownikiem czy wkuwania czasów, końcówek i słówek. Seria „Angielski z ćwiczeniami” to doskonała propozycja dla miłośników czytania w oryginale, którzy z językiem obcym nie czują się jednak najpewniej. „Latająca pułapka” łączy wciągającą fabułę z rozwiązywaniem ćwiczeń. Podczas czytania opowieści w naturalny sposób przyswajamy słownictwo, utrwalamy zasady gramatyczne oraz doskonalimy umiejętność czytania ze zrozumieniem. I to wszystko bez odrywania się od książki! Jestem zdecydowanie na tak :) Wydawnictwo Edgard znów pokazuje, że doskonale zna się na rzeczy i ukazujące się jego nakładem materiały dydaktyczne są rzetelnie opracowane i pomocne w samodzielnej nauce. Mój apetyt został rozbudzony – zamierzam przejrzeć pełną ofertę i wybrać jakiś mrożący krew w żyłach kryminał. Jestem pewna, że to będzie dobra inwestycja!

zliteraturazapanbrat.wordpress.com

• *** 📦📚🎁
  • Recenzje
  • Otrzymane od wydawnictw
  • W oryginale
  • Angielski

Dodaj cytat z książki Escape Room. The Flying Trap. Angielski z ćwiczeniami.