Serena's Nocturnes

Okładka książki Serena's Nocturnes C.S. Wallace
Okładka książki Serena's Nocturnes
C.S. Wallace Wydawnictwo: Edgard Seria: Angielski z Ćwiczeniami [Edgard] literatura piękna
Angielski z Ćwiczeniami [Edgard]
Edgard
2016-08-29
2016-08-29

Fabuła książki bardzo mi się nie podobała, wręcz denerwowała mnie. Pomimo to dotrwałam do końca, na szczęście książka nie była długa.

Historia nie porywa, lecz sama idea nauki angielskiego w ten sposób bardzo mi odpowiada. Jest to już kolejna książka z serii angielski z ćwiczeniami, którą mam na swojej półce, lecz pierwsza jeśli chodzi o poziom B1-B2 i muszę przyznać, że te z niższego poziomu mające oprócz ćwiczeń również wyjaśnienia danych zagadnień bardziej mi odpowiadają.

Szybko się czyta, prosta ale ciekawa historia. Dużo nowego słownictwa, jednak niekiedy mało praktycznego :P

Na półkach: , , , , , ,

Od dawna czułam potrzebę przeczytania książki w języku angielskim i wczoraj podjęłam spontaniczną decyzję, żeby zabrać się za historię, po której nie spodziewałam się niczego dobrego. 🙊🎹🎼🎶
„Serena's Nocturnes” to książka z ćwiczeniami, od mojego ulubionego @wydawnictwoedgard , którą kupiłam jakiś czas temu bez czytania opisu. 🤷🏼‍♀️ Gdy go później przeczytałam, żałowałam zakupu. 😥 Mianowicie mamy tutaj motyw zdrady, który zwykle niesamowicie mnie denerwuje. 😤
I, o dziwo, w tej książce jakoś go przeżyłam! Książka pisana jest z trzeciej perspektywy, więc może dlatego tak to przyjęłam? Nie było zbędnego rozwlekania, wielkich przemyśleń. 💁🏼‍♀️ Rozdziały były krótkie, leciały jeden za drugim i w każdym działo się coś nowego. 🤯
To książka do ćwiczeń, więc nie oczekiwałam od niej szalenie rozbudowanej fabuły. Wydarzenia też są trochę naciągane, bo mnóstwo przypadków i zbiegów okoliczności, a niektóre działania bohaterów są niezrozumiałe... 🤔
Mimo tego wszystkiego wiecie co? Wciągnęło mnie. Nie mogłam odłożyć, dopóki nie przeczytałam całej od A do Z. Ciągle się coś działo i nie sposób było przewidzieć, jak to wszystko się rozwinie i skończy. 😱
Uważam, że to był naprawdę miło spędzony czas i tak, jak negatywnie byłam nastawiona, tak się pozytywnie zaskoczyłam! A raczej zaskoczyła mnie ta niepozorna książeczka. 😉

• Po angielsku
  • Książki życiowe