Naprawdę?

2020-11-25
2020-11-25
Bożena Jóźwiak, Michał Strąkow, Michał Jóźwiak
Reportaż Humor Motoryzacja

Tej książki się nie kończy i nigdy jej nie można odhaczyć, przełożyć na półkę 'przeczytane'. Do niej się wraca w dowolnym momencie.

W tym wydaniu felietonów Jeremy'ego przede wszystkim brakuje zdjęć recenzowanych pojazdów - dla mnie to kompletne nieporozumienie. Poza tym albo to we mnie się coś poprzestawiało, albo tłumaczenie polskie było słabe, albo sam Clarkson stracił dużo ze świeżości swojego stylu - owszem było szyderczo, czasem nawet parsknęłam lekko śmiechem, ale... No, to nie było to i bardzo się z tym tomiszczem męczyłam, co nigdy wcześniej mi się nie zdarzało.

Na początku czytało się fantastycznie, rewelacyjne poczucie humoru i ciekawe sposrzeżenia odnośnie świata motoryzacji, pod koniec już mi się trochę dłużyła z powodu powtarzalnych żartów i porównań.

Trochę lepiej się mi to czytało niż poprzednie "Clarksony". Może dlatego że Clarkson trafnie opisuje upadek motoryzacji jaką pamiętamy.

W co drugim felietonie 'misie polarne' i inne powtórzenia. Ciężko się to czytało.
Nie wiem jak z papierowym wydaniem, ale ebook miał trochę literówek i błędów.

Nie wiem jak z papierowym wydaniem, ale ebook miał trochę literówek i błędów.

Nic nowego, a czyta się cały czas świetnie.

Nic nowego, a czyta się cały czas świetnie.

Spojrzenie na świat z samochodu. Co prawda jak zwykle trochę mało poprawne politycznie ale to przecież Clarkson. Pierwszy wróg ekologicznego podejścia do motoryzacji i ….chcąc nie chcąc ale się wczytując w to co facet pisze nie można mu odmówić kilku procent racji. Bo o ile człowiek to i owo czyta i to i owo słucha to okazuje się że jednak np. te super ekologiczne auta w rodzju hybryd i elektryków no nie do końca są takie znowu „eko” a zwłaszcza jeśli chodzi i o ich produkcję i utylizację. Ciężka sprawa, lubimy jeździć ale jak to robić żeby było dobrze misiom polarnym ??? Pewnie jest jeszcze jakieś lepsze rozwiązanie i pewnie jak zwykle chodzi w nim o pieniądze. Facet jeździ po wszystkich i po wszystkim jak zwykle ale jak się dobrze wczytać to momentami nie gada głupio. Co prawda ta część mam wrażenie była mniej rozrywkowa, czytałam jakieś dwie poprzednie i dużo więcej się śmiałam tutaj może ze dwa razy. Od poprzednich części zmieniłam samochód i znowu się dowiedziałam że „jeżdżę nudnym autem „  „lichym i tandetnym” oraz że „jeżdżą nim ludzie który mają nie najlepiej prosperującą firmę zajmującą się naprawą płotów” …. No nie naprawiam płotów  no i nie stać mnie niestety na Aventadora 
Ta część średnia …bardziej polecam wcześniejsze.

Jak zwykle zgryźliwy i złośliwy. Jedyny w swoim rodzaju.

Jak zwykle zgryźliwy i złośliwy. Jedyny w swoim rodzaju.

Clarkson złagodniał. Kiedyś jego felietony były pełne humoru, szydery i ataku w polityków. A teraz nadają się do cytowania przy niedzielnej herbatce.

Zbiór krótkich, umiarkowanie zabawnych felietonów motoryzacyjnych. Lekkie i przyjemne. Książka w sam raz na półkę do toalety.

• Jeremy Clarkson
  • Do kupienia
  • Reportaż

Dodaj cytat z książki Naprawdę?

Video

Video