„Naprawdę?” – mimo upływu lat Jeremy Clarkson wciąż (słusznie) dziwi się światu

LubimyCzytać
01.12.2020

„Naprawdę?” to tytuł najnowszej książki Jeremy’ego Clarksona – najoryginalniejszego i najbardziej rozpoznawalnego dziennikarza motoryzacyjnego, jakiego zna branża, widzowie i czytelnicy. Niegdyś prezenter kultowego „Top Gear”, dziś prowadzący program „The Grand Tour”, ale nie tylko: Clarkson to również błyskotliwy felietonista wypowiadający się nie tylko na temat samochodów, ale także – a może przede wszystkim – często wyrażający niepoprawne politycznie opinie o otaczającej go rzeczywistości i o absurdach współczesnego świata.

„Naprawdę?” – mimo upływu lat Jeremy Clarkson wciąż (słusznie) dziwi się światu

Clarkson lubi robić wszystko z rozmachem. Rok temu media obiegła informacja o tym, że właśnie zakupił 400-hektarową działkę w hrabstwie Oksford – żeby osiągnąć stuprocentową neutralność emisyjną. Fotosynteza z jego pola kompensuje ponoć cały ślad węglowy, jaki pozostawiają jego samochodowe ekscesy przed kamerą i poza nią. No i jaki inny traktor miał kupić Jeremy, jeśli nie Lamborghini? Maszyna okazała się tak wielka, że Clarkson musiał zupełnie przebudować stodołę, gdzie zamierzał trzymać to monstrum, a także poszerzyć drogi dojazdowe i bramę.

Reklama

„Naprawdę?” Jeremy’ego Clarksona to książka, która znakomicie wpisuje się w charakterystyczny dla niego rozmach. Zawiera aż 130 felietonów – ponad półtora razy tyle, ile mieści regularny tom „Świata według Clarksona”! Na prawie 600 stronach znajdziemy wszystko, za co Clarksona ceni się najbardziej: ostre jak brzytwa poczucie humoru, niesamowite metafory, absurdalne skojarzenia, nieszablonowe porównania – słowem: nie da się podczas lektury nie parskać śmiechem.

Poglądy Jeremy’ego Clarksona od zawsze ewoluują, choć jego zdroworozsądkowe podejście do życia nie zmienia się od lat. Dziś, w przededniu zmierzchu motoryzacji spalinowej, Clarkson stara się odczytywać znaki czasu (zauważa, że posiadanie samochodu staje się mało opłacalne i że coraz trudniej – przez korki i ograniczenia ruchu – dokądkolwiek nim szybko i przyjemnie dojechać). Jednocześnie wie, że dobra zabawa, emocje i doznania to esencja naszej egzystencji. Godząc po swojemu te dwa przeciwstawne trendy, zaprasza nas w szaloną podróż przez meandry współczesnego świata, okraszając całość szczyptą współczesnej motoryzacji.

Jak żyć pośród ludzi, którzy czerpią przyjemność z recenzowania zmywarek? Jak naprawić niedziałającego iPhone’a kryształkami cukru? Czy naprawdę potrzebujemy lodówek? Jaki samochód można przyrównać do mebla ogrodowego ze światłami stopu? Tego wszystkiego – i wielu innych, może niezbyt przydatnych, za to rozśmieszających do rozpuku rzeczy – dowiecie się z najnowszej książki Jeremy’ego Clarksona. Naprawdę!

Książka „Naprawdę” Jeremy’ego Clarksona jest już do kupienia w księgarniach online

Przeczytaj fragment książki

"Naprawdę?"

Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your publications and get them in front of Issuu's millions of monthly readers. Title: "Naprawdę?", Author: Lubimyczytać.pl, Name: "Naprawdę?", Length: 3 pages, Page: 1, Published: 2020-12-01

Artykuł sponsorowany

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
2868
4
01.12.2020 14:34

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd