Ziemia obiecana

Dariusz Żukowski
Obama
Inne

Okładka książki Renegades Born in the USA Barack Obama, Bruce Springsteen
Renegades Born... Barack Obama, Bruce...
Okładka książki Of Thee I Sing: A Letter to My Daughters Loren Long, Barack Obama
Of Thee I Sing... Loren Long, Barack ...

Wyróżniona opinia i

Ziemia obiecana

przeczytanych książek 319 napisanych opinii 21

Nie tylko fantastyczna i bogata w niesamowite szczegóły relacja z pierwszych czterech lat prezydentury Baracka Obamy, ale także piękna historia i nauka o życiu. Dawno nie spotkałam książki, która tyle mnie nauczyła. Obama nie tylko opowiada o swoich zadaniach, aspektach życia i urzędu, ale przytacza ciekawe wątki, przedstawia całe rzesze wspaniałych ludzi, których spotkał na swojej drodze; przybliża kontekst wspominanych wydarzeń, tłumaczy różne procesy i podejmowane decyzje. Jest to zdecydowanie wartościowa pozycja dla osób interesujących się tematami polityki, ekonomii, wydarzeń globalnych czy historii, ale również każdego, kto chce odkrywać ten świat i samego siebie.

"Ziemia obiecana" Baracka Obamy to obszerna i szczegółowa książka, która z niesamowitą dokładnością opisuje początki kariery politycznej autora aż do zakończenia pierwszej kadencji prezydenckiej. Z jednej strony, dla osób zainteresowanych np. sprawami Bliskiego Wschodu, książka ta staje się pasjonującą lekturą. Z drugiej jednak strony, dla polskiego czytelnika, niezaznajomionego z tajnikami amerykańskiej służby zdrowia czy rynku finansowego, może być momentami trudna do zrozumienia. Mimo to, warto ją przeczytać, by zrozumieć dynamikę wczesnej kariery Obamy.

Ksiażka umożliwia czytelnikowi spojrzenie na autora nie tylko jako na prezydenta, ale przede wszystkim jako na człowieka. Mimo subiektywnego spojrzenia na własne pobudki, co jest nieuniknione w autobiografii, Obama ukazuje się jako ciekawa postać - idealista, nieustępliwy w dążeniu do celów. Zaskakujące, a zarazem fascynujące, jest to, jak wiele miejsca w książce poświęca swojej żonie, córkom i wartościom rodzinnych. Lektura ta jest prawdziwym dowodem na to, że polityka to nie tylko sprawy państwa, ale również troska o najbliższych.

Fajnie opowiedziana historia prezydentury, ale pod koniec ciągle o tym samym, już chciałem skończyć.

Bardzo długa książka opisująca życie, początki pracy jako senator, oraz kulisy zostania prezydentem Stanów Zjednoczonych przez Baracka Obame. Szczególnie polecam zainteresowanym polityką Stanów Zjednoczonych. Dużo historii z wizyt zagranicznych. Spodziewałem się jednak trochę więcej "insiderskich" historii.

Sluchalem audiobook, w wykonaniu autora i pewnie dlatego ksiazka bardzo mi sie spodobala. Polecam.

Piękna książka. Piękne słowa, piękne myśli. Zwykły człowiek stał się pierwszym czarnoskórym prezydentem U.S.A. Wiele myśli wartych uwagi, kilka nudnawych rozdziałów, które nie przykrywają całości. Mogę się przyczepić jedynie do tego, że każdy "podrozdział" miał tę samą formę. Opis problemu, zarys historyczny, spojrzenie z ludzkiego punktu widzenia i zabawna anegdotka/dialog. Ah, oczywiście też to , że konfederaci się na niego uwzięli i krytykowali jego każdy ruch.

Dobra książka, pełna szczegółów o kulisach polityki i tej międzynarodowej i tej związanej ze sprawami wewnętrznymi USA. Niezwykle inteligentny człowiek, a przy tym bardzo przystępny, dowcipny z zupełnie przyziemnymi i "normalnymi" sprawami na głowie. No, oprócz tych światowych :) Takich ludzi chciałabym widzieć więcej na scenie politycznej i nie o konkretne poglądy tu chodzi.
Lektura może być trochę nużąca bo szczegółów z życia USA jest naprawdę sporo i osobiście w niektóre w ogóle się nie wczytywałam. Niemniej warto.

Miałam przyjemność wysłuchać tej książki w formie audiobooka czytanego przez autora. Biografie polityków to nie moja bajka, ale od czasu do czasu lubię przeczytać coś innego i wyjść z mojej 'banieczki'.
Świetnie przedstawione niuanse polityczne w Ameryce i na świecie, taki rzut oka za kulisy polityki i dyplomacji, gdzie nie zawsze wszystko idzie gładko, trzeba się zgadzać na niewygodne kompromisy, i jak trudno jest wprowadzać zmiany, bo nie dogodzi się wszystkim.

Książka opisuje kandydaturę i część pierwszej kadencji Barak Obamy. W dość jasny sposób opisuje zawiłości polityki w USA. Trochę zbyt szczegółowa jak dla mnie, jednak niektórym może to bardzo pasować.

Mimo ogromnych rozmiarów, czyta się bardzo dobrze,

Mimo ogromnych rozmiarów, czyta się bardzo dobrze,

Pod, z gruntu, pretensjonalnym tytułem "Ziemia Obiecana" kryje się bardzo ciekawy zapis początków kariery Obamy zwieńczonej zwycięską kampanią prezydencką. Obama wraca wspomnieniami do wydarzeń, które najmocniej wpłynęły na jego rozwój jako polityka, ale i człowieka w ogóle. I dla wielu zwolenników republikanów czy szeroko pojętych konserwatystów ideały wyznawane przez Obamę mogą być kontrowersyjne i szkodliwe #trudno jednak odmówić mu wizji własnego kraju oraz obywateli w nim żyjących. Idee równości, powszechnej dostępność do opieki medycznej czy równowagi sił na arenie międzynarodowej czy #walka z kryzysem finansowym, a wreszcie skończywszy na zlikwidowaniu wroga nr 1 USA - Osamy Bin Ladena, to najważniejsze tematy podejmowane przez Obamę podczas pierwszej kadencji w Białym Domu. Rzecz naprawdę warta uwagi, szczególnie dla osób, którym wartości prezentowane przez Obamę są bliskie.

• Biografie
  • Do kupienia