Odziedziczone marzenia. Spadek po moim ojcu

Okładka książki Odziedziczone marzenia. Spadek po moim ojcu Barack Obama Patronat LC
Okładka książki Odziedziczone marzenia. Spadek po moim ojcu
Barack Obama Wydawnictwo: Agora biografia, autobiografia, pamiętnik
472 str. 7 godz. 52 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Tytuł oryginału:
Dreams from My Father. A Story of Race and Inheritance
Wydawnictwo:
Agora
Data wydania:
2020-02-12
Data 1. wyd. pol.:
2008-01-01
Data 1. wydania:
2008-01-01
Liczba stron:
472
Czas czytania
7 godz. 52 min.
Język:
polski
ISBN:
9788326829659
Tagi:
życie towarzyskie biografia kariera literatura faktu relacje międzyludzkie pasja polityk polityka praca zawodowa prezydent relacje rodzinne sława USA wspomnienia wybory prezydenckie życie prywatne
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Książki autora

Okładka książki Of Thee I Sing: A Letter to My Daughters Loren Long, Barack Obama
Ocena 0,0
Of Thee I Sing... Loren Long, Barack ...

Podobne książki

Reklama
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
169 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
194
61

Na półkach:

Słuchałem angielskiego audiobooka i było to ciekawe doświadczenie ze względu na oryginalny głos samego Baracka.
Czytałem gdyż Barack jest bardzo ciekawą postacią i to jaki skok cywilizacyjny wykonał się od jego dziadka hodującego kozy, do wnuka który został prezydentem USA, jest powalający. Warto poznać tą historię, bo jest też ciekawa kulturowo, można trochę dowiedzieć się o Kenii, o mentalności tamtejszych ludzi - zaskakująco podobnej do serdecznych mieszkańców biedniejszych krajów.

Słuchałem angielskiego audiobooka i było to ciekawe doświadczenie ze względu na oryginalny głos samego Baracka.
Czytałem gdyż Barack jest bardzo ciekawą postacią i to jaki skok cywilizacyjny wykonał się od jego dziadka hodującego kozy, do wnuka który został prezydentem USA, jest powalający. Warto poznać tą historię, bo jest też ciekawa kulturowo, można trochę dowiedzieć...

więcej Pokaż mimo to

avatar
28
24

Na półkach:

to ciekawe czytać książkę Baracka Obamy jako społecznika, studenta, prawnika a jeszcze nie prezydenta. To daje pewną perspektywę, że czytamy o kimś kto nie opowiada o swojej przeszłości z poziomu wielkiego rządzącego, a człowieka niemal anonimowego. To może dawać poczucie autentyczności. Sama książka napisana jest w sposób dość szczegółowy, miejscami przynudza ale jako całość jest wartościową historią człowieka, który pokazuje swoje rozterki, zagubienie i niesłabnącą chęć do poszukiwania własnej tożsamości.

to ciekawe czytać książkę Baracka Obamy jako społecznika, studenta, prawnika a jeszcze nie prezydenta. To daje pewną perspektywę, że czytamy o kimś kto nie opowiada o swojej przeszłości z poziomu wielkiego rządzącego, a człowieka niemal anonimowego. To może dawać poczucie autentyczności. Sama książka napisana jest w sposób dość szczegółowy, miejscami przynudza ale jako...

więcej Pokaż mimo to

avatar
85
32

Na półkach:

Uderzająca jest szczerość tej książki, bez wybielania opisującej meandry młodości autora. Obama w pewnym momencie przyznaje się nawet do tego, że jego społecznikowska postawa początkowo wynikała z narcyzmu, nie altruizmu, że sycił się byciem ważniejszym od ludzi, którym chciał przewodzić. Sympatię budzi ciepły opis niełatwych relacji rodzinnych w rodzinie Obamów. Warto się oddać refleksyjnej lekturze wydanej w 1995 roku biografii przyszłego prezydenta.

Uderzająca jest szczerość tej książki, bez wybielania opisującej meandry młodości autora. Obama w pewnym momencie przyznaje się nawet do tego, że jego społecznikowska postawa początkowo wynikała z narcyzmu, nie altruizmu, że sycił się byciem ważniejszym od ludzi, którym chciał przewodzić. Sympatię budzi ciepły opis niełatwych relacji rodzinnych w rodzinie Obamów. Warto...

więcej Pokaż mimo to

Reklama
avatar
418
124

Na półkach: , ,

Wspomnienia młodego Baracka Obamy mają bardzo osobisty charakter, a mimo to czyta się je jak powieść i zachęcają do stawiania pytań o własną tożsamość. Książka dotyczy głównie kwestii rasizmu i ogromnego ciężaru, który towarzyszy czarnoskórym Amerykanom w każdym ich działaniu, w walce o swoje prawa i o szacunek. Tym bardziej budzi podziw fakt, że Obamie udało się oswoić swoje pochodzenie i ciężką pracą osiągnąć sukces - 'Odziedziczone marzenia' napisał jeszcze w czasach studenckich. Znając historię jego rodziny i niejako mając dostęp do jego myśli, którymi otwarcie podzielił się w swojej książce, nie dziwi fakt, że tak charyzymatyczny i pracowity człowiek został prezydentem Stanów Zjednoczonych. Z przyjemnością sięgnę po kolejne jego publikacje!

Wspomnienia młodego Baracka Obamy mają bardzo osobisty charakter, a mimo to czyta się je jak powieść i zachęcają do stawiania pytań o własną tożsamość. Książka dotyczy głównie kwestii rasizmu i ogromnego ciężaru, który towarzyszy czarnoskórym Amerykanom w każdym ich działaniu, w walce o swoje prawa i o szacunek. Tym bardziej budzi podziw fakt, że Obamie udało się oswoić...

więcej Pokaż mimo to

avatar
510
331

Na półkach:

swoją drogą bardzo skomplikowane dzieje losu. i taka duuuża rodzina...

swoją drogą bardzo skomplikowane dzieje losu. i taka duuuża rodzina...

Pokaż mimo to

avatar
231
72

Na półkach:

Książka Barego (muzułmańskie imię) Obamy pierwszego czarnoskórego prezydenta w USA. Jest dla mnie małym rozczarowaniem. Spodziewałam się czegoś innego. Początek czyli jakieś 100 stron (całość ma 500) najeżona jest aspektami rasistowskimi, kwestiami koloru skóry, braku akceptacji, poczucia niesprawiedliwości. Bary przedstawia nam swoje życie, przemyślenia, problemy, a także drogę którą przeszedł aby znaleźć siebie i swoją tożsamość. Idealna lektura dla kogoś kto sam szuka siebie. Potem okres szkoły, intensywny czas jako działacz i aktywista oraz społecznik. Dopiero pod koniec jest rozdział o Kenii o jego korzeniach o rodzinie. Można zacząć czytać od końca:) Zaś ostanie 20 stron to cała kwintesencja. Ostatnie 2 strony to pierwsza wzmianka o żonie Michelle... i książka kończy się recenzją jego ślubu.

Książka Barego (muzułmańskie imię) Obamy pierwszego czarnoskórego prezydenta w USA. Jest dla mnie małym rozczarowaniem. Spodziewałam się czegoś innego. Początek czyli jakieś 100 stron (całość ma 500) najeżona jest aspektami rasistowskimi, kwestiami koloru skóry, braku akceptacji, poczucia niesprawiedliwości. Bary przedstawia nam swoje życie, przemyślenia, problemy, a także...

więcej Pokaż mimo to

avatar
55
4

Na półkach:

Najpiękniej napisana autobiografia, jaka czytałam.

Najpiękniej napisana autobiografia, jaka czytałam.

Pokaż mimo to

avatar
465
293

Na półkach: ,

Książka najeżona jest aspektami rasistowskimi, kwestiami koloru skóry, braku akceptacji, poczucia niesprawiedliwości. Barack Obama przedstawia nam swoje życie, przemyślenia, problemy, a także drogę którą przeszedł aby znaleźć swoje „ja”, swoją przynależność, miejsce w społeczeństwie. Dokonuje rozliczenia przeszłości swojej i swoich przodków. Przemyślane, zdystansowane refleksje to plus tej książki.

Książka najeżona jest aspektami rasistowskimi, kwestiami koloru skóry, braku akceptacji, poczucia niesprawiedliwości. Barack Obama przedstawia nam swoje życie, przemyślenia, problemy, a także drogę którą przeszedł aby znaleźć swoje „ja”, swoją przynależność, miejsce w społeczeństwie. Dokonuje rozliczenia przeszłości swojej i swoich przodków. Przemyślane, zdystansowane...

więcej Pokaż mimo to

avatar
510
389

Na półkach: ,

Barack Obama - pierwszy czarnoskóry prezydent USA. To jest pierwsze skojarzenie, które nasuwa się zapytanym przeze mnie osobom. W czym tkwi jego fenomen? Dlaczego tak wielu czarnoskórych Amerykanów gloryfikuje Afrykę i dlaczego Barack ma w sobie tak dużo buntu i poczucie braku miejsca? Co oznacza poczucie tożsamości i jak się ono przekłada na poczucie wartości?

Książka ta pozwala lepiej zrozumieć problem różnic rasowych w Ameryce, ale również buntu na całym świecie pomiędzy podziałem rasowym, kastowym, na lepszych i gorszych.
Barack to obywatel świata. Jako dziecko (Część I Początki) wychowywał się tyglu kulturowym hawajów, przeprowadził się do Indonezji, powrócił do Stanów, w końcu przestał uciekać od samego siebie i trafił do kraju ojca - do Kenii (część III Kenia) i poznał swoją rodzinę z plemienia Luo.

Te wszystkie doświadczenia, widziane problemy, poczucie niesprawiedliwości pozwalają mu być wrażliwym na problemy człowieka, zapomnianych enklaw chicagowskich, wzrastać jako świadomy lider, w szacunku, uważności i empatii, które pozwalają mu się realizować jako działaczowi społecznemu (część II Chicago).

Wszędzie, gdzie się pojawia opisuje bez pardonu ludzkie postawy. Ukazuje je bez lukrowania. Ale potrafi spojrzeń na nie z dystansu, z czego się biorą, co oznaczają, jaki mają wpływ na jednostkę, rodzinę, otoczenie, społeczeństwo. To co mnie zaskoczyło, to szczerość wobec samego siebie i czytelnika. Barack siebie nie wybiela. Nie pokazuje się od najlepszej strony. Potrafi rozprawić się z samym sobą (alkohol, narkotyki, bójki). Uczciwość w przekazie sprawia, że jest nam bliższy, prawdziwy, ludzki.

Książka ta pozwoliła mi lepiej zrozumieć problemy czarnoskórych Amerykanów i ich punkt widzenia, a czasem letarg i zniechęcenie z jednej strony, a z drugiej ambicję i próbę wygrzebania się z przeszłości i świeżego, nowego startu, sukcesu. Barack podkreśla też, jak ważne jest zakotwiczenie w rodzinie, zaufanie, miłość i ich pielęgnowanie. Dobro i potencjał tkwią w każdym człowieku, bez względu na kolor skóry, wyznanie, czy miejsce urodzenia. Każdy z nas rodzi się człowiekiem.

Barack Obama - pierwszy czarnoskóry prezydent USA. To jest pierwsze skojarzenie, które nasuwa się zapytanym przeze mnie osobom. W czym tkwi jego fenomen? Dlaczego tak wielu czarnoskórych Amerykanów gloryfikuje Afrykę i dlaczego Barack ma w sobie tak dużo buntu i poczucie braku miejsca? Co oznacza poczucie tożsamości i jak się ono przekłada na poczucie wartości?

Książka ta...

więcej Pokaż mimo to

avatar
242
160

Na półkach: ,

Tym razem ciekawa książka , jednego z najważniejszych polityków początku XXI wieku - Baracka Obamy. Autor skupił sie na swoim pochodzeniu, najbliższych - matki a przede wszystkim swoich relacjach z ojcem. Osobliwa autobiografia o rodzinnej sadze , dorastaniu , kształtowaniu osobowości. Jest też to wspaniała etnograficzna opowieśc o Kenii , gdzie B. Obama poszukuje swojej tożsamości .

"" Na tych stronach znalazł się zapis osobistej podróży wewnętrznej , zapis starań młodego chłopaka , który poszukiwał ojca , ale zarazem sensu własnego życia jako czarny Amerykanin . ""

Polecam , jest to książka jakże inna od tej którą napisała M. Obama . Cieszę sie , że porusza ona tak ważne tematy , które są istotne dla poznania Ameryki .

Tym razem ciekawa książka , jednego z najważniejszych polityków początku XXI wieku - Baracka Obamy. Autor skupił sie na swoim pochodzeniu, najbliższych - matki a przede wszystkim swoich relacjach z ojcem. Osobliwa autobiografia o rodzinnej sadze , dorastaniu , kształtowaniu osobowości. Jest też to wspaniała etnograficzna opowieśc o Kenii , gdzie B. Obama poszukuje swojej...

więcej Pokaż mimo to


Cytaty

Więcej
Barack Obama Odziedziczone marzenia Zobacz więcej
Barack Obama Odziedziczone marzenia Zobacz więcej
Barack Obama Odziedziczone marzenia Zobacz więcej
Więcej
Reklama
zgłoś błąd