Sekret Madoki

Okładka książki Sekret Madoki
Deme Kingyobachi Wydawnictwo: Dango Seria: Kolekcja Kibi Dango komiksy
komiksy
Kolekcja Kibi Dango
Madoka no Himitsu (まどかのひみつ)
Dango
2020-12-14
2020-12-14
Kinga Zielińska
dramat gender bender okruchy życia komedia manga

Śliczna kreska shojo. Tła albo puste albo jak w shojo mangach. Proste rastrowanie, śliczne fryzury i ładne ubrania :) Historia nie jest jakaś skomplikowana ale miło i przyjemna w odbiorze, porusza temat relacji i akceptacji społecznych między dziećmi w młodych rocznikach w szkole. Polecam :)

Trochę się gubiłam o co chodzi

Trochę się gubiłam o co chodzi

Świetna manga. Na początku poznajemy bohatera(Madoka) , który mimo , że jest chłopakiem uwielbia wszystko co słodkie i przebiera się w dziewczyńskie ciuchy , które szyję mu siostra. Jednak teraz zaczyna nową szkołę i chcę być bardziej męski i , gdy tylko się zjawia praktycznie wszystkie dziewczynki są nim zachwycone i bohater siada obok dziewczyny(Itsuki) , która wygląda jak chłopak. I Madoka też tak o niej myśli. Następnie okazuję się , że oboje mieszkają obok siebie i Itsuki widzi Madokę w sukience i mówi mu przykre rzeczy , a ten ucieka. I spotyka miłego chłopaka i okazuję się , że to brat Itsuki i po chwili zjawia się też Itsuki i wtedy wychodzi na jaw , że jest dziewczyną , ale oboje ukrywają przed bratem Itsuki , że Madoka to chłopak. I Itsuki poznaję też siostrę Madoki , która mówi jej by była sobą. I skoro dobrze się czuję ubierając się jak chłopak to może tak się ubierać. I ostatecznie bohaterowie zaczynają spędzać ze sobą czas. A Madoka poznaję jeszcze innego brata Itsuki. Jednak On nie jest tak miły jak poprzedni i od razu wie , że Madoka to chłopak i mówi by nie zbliżał się do Itsuki , bo nie zasługuję na nią. Jednak Itsuki każę mu się zamknąć i staję w obronie Madoki. Widzimy też , że w klasie bohaterów jedna dziewczynka( Mai) stale ich obserwuję. W pewnym momencie Madoka i Itsuki biorą udział w sesji fotograficznej , którą prowadzi siostra Madoki i jest tam też Mai z ojcem i Madoka się ukrywa , bo ma damskie ciuchy. Jednak w pewnej chwili Mai robi im obojgu zdjęcie. I następnego dnia w klasie kilka uczniów śmieję się z nich , ale Itsuki broni Madoki i Ci co się nie śmiali pokazują im zdjęcie i mówią , że ktoś je rozesłał. I Itsuki od razu wie , że to Mai. A później mówi Madoce by się nie przejmował i , że jest uroczy , ale szybko się zawstydza i mówi , że nic nie mówiła. A na koniec ich klasa wystawia Kopciuszka i Madoka gra Kopciuszka , a Itsuki księcia i wszyscy są zachwyceni. A w międzyczasie Madoka mówi bratu Itsuki , że jest chłopakiem , ale On nie ma nic przeciwko. A po próbach do przedstawienia Mai chcę zniszczyć sukienkę Madoki , ale Itsuki ją nakrywa i próbuję powstrzymać , ale sukienka zostaję oblana i Mai ucieka , ale Madoka i Itsuki naprawiają sukienkę. I następnie odbywa się przedstawienie i mimo , że Mai się nie zjawiła wszyscy byli zachwyceni i po przedstawieniu Ci co się śmiali z Madoki go przepraszają , a potem Itsuki i Madoka znajdują Mai i Itsuki chcę by z nimi wróciła i wtedy wychodzi na jaw , że Mai to wszystko robiła , bo była zazdrosna , bo od początku chciała zaprzyjaźnić się z Itsuki , ale Ona nie chciała. I wtedy Itsuki mówi by więcej nie robiła takich rzeczy , bo złość piękności szkodzi i dziewczynka się zawstydza i przeprasza Madokę , a On jej wybacza. A wcześniej Madoka powiedział , że Mai naprawdę lubi Itsuki , a Ona nie odpowiedziała , ale po jej reakcji widać , że lubi. A na sam koniec rodziny Madoki i Itsuki robią przyjęcie by uczcić sukces przedstawienia , a główni bohaterowie się śmieją. Manga naprawdę jest świetna i bardzo szkoda , że jest to tylko jednotomówka , bo spokojnie mogłaby powstać cała seria. Zabrakło mi też jakiejś sceny pokazującej , że bohaterów może połączyć coś więcej. Niby mamy scenę jak Itsuki mówi Madoce , że jest uroczy. A potem się zawstydza. Jednak przydałoby się tego więcej. I szkoda , że nie pokazali żadnej sceny w klasie już po przedstawieniu , gdy Mai już zrozumiała swoje zachowanie. I trochę zabrakło mi rozwinięcia wątku uczuć Mai. Wiadomo , że lubi Itsuki , ale nie zostało doprecyzowane w jaki sposób lubi. Czy jak koleżankę czy może coś więcej.

urocze, cudowne, niesamowite

urocze, cudowne, niesamowite

Przedmiot badawczy: „czy przeciwieństwa się przyciągają?”

Obiekt badawczy numer jeden
Dane: Itsuki
-Nie przepada za tym, co „dziewczyńskie”
-Lubi grać w piłkę nożną
-Nie przejmuje się opinią innych
-Umie znaleźć wyjście z każdej sytuacji
-Nie okazuje zbyt wielu emocji

Obiekt badawczy numer dwa
Dane: Madoka
-Przepada za tym, co „dziewczyńskie”
-Kocha wszystko, co słodkie
-Przejmuje się opinią innych
-Zazwyczaj wszystko komplikuje, pomimo dobrych chęci
-Daje się ponieść emocjom
-Udaje kogoś, kim nie jest

Obserwacje: Pierwsze spotkanie obiektów kończy się, kłótnią. Dochodzi nawet do rękoczynów.
Tego samego dnia są zmuszone do zawarcia tajnego porozumienia.
Z czasem obiekt numer dwa zaczyna się angażować. Dzięki czemu relacje między nimi zaczynają się ocieplać.
Dochodzi do przełomu ❗️Obiekt numer jeden, pomaga obiektowi numer dwa zaakceptować samego siebie.

Wnioski końcowe: Wbrew pozorom przeciwieństwa naprawdę się przyciągają. Dodatkowo oddziałują na siebie w pozytywny sposób.

Już na samym wstępie powiem
-Nie nastawiajcie się na nic poważnego, bo inaczej rozczarujecie się tak samo jak ja.

Nie mówię, że manga jest słaba bo:
✔️relacje między głównymi bohaterami zostały fajnie ukazane
✔️fabuła jest lekka i urocza
✔️wszystkie postaci są kochane (bliźniacy w szczególności skradli moje serce)
✔️kreska jest cudowna i się wyróżnia
✔️kwiaty, które robiły w większości za tło były starzałem w dziesiątkę

ALE

Mam wrażenie, ze problem został spłycony i nie został przedstawiły tak jak powinien. W końcu każdy akceptował to jaki jest Madoka. Oprócz jednego małego incydentu, który później nie miał żadnego znaczenia.

No bo hej! Jednak jesteś uroczy.

Myślałam, że dostanę coś poważnego.
Coś co zmusi mnie do przemyśleć.
Tymczasem dostałam historie przesiąkniętą cukrem do granic możliwości.

Podsumowanie:
⭕️ Sekret Madoki mogę polecić osobom, które lubią lekkie i niezobowiązujące historie.

Przedmiot badawczy: „czy przeciwieństwa się przyciągają?”

Obiekt badawczy numer jeden
Dane: Itsuki
-Nie przepada za tym, co „dziewczyńskie”
-Lubi grać w piłkę nożną
-Nie przejmuje się opinią innych
-Umie znaleźć wyjście z każdej sytuacji
-Nie okazuje zbyt wielu emocji

Obiekt badawczy numer dwa
Dane: Madoka
-Przepada za tym, co „dziewczyńskie”
-Kocha wszystko, co...

2081

Przyjemnie sie czytalo, bardzo urocza kreska, mozna na nia patrzec bez konca. Doceniam, ze fabula jest lekka i prosta, idealnie do poczytania na relaksik ;) Przypomina "Kompleks sasiada" tylko, ze z mlodszymi bohaterami ^.^ Postacie takze sa super - szczegolnie blizniaki Hiro i Taka ;D Taka manga z moralem, ze najlepiej po prostu byc soba i nie przejmowac sie opinia innych.

Manga przedstawiająca problemy dzieci i nastolatków w bardzo zabawny sposób, uroczy (ale i niekiedy twardzi) bohaterowie, polecam jako mangę dla tych którzy próbują dostosować się do otoczenia, a zapominają o swoim prawdziwym ,,ja". Pomimo, że historia jest przedstawiona z punktu widzenia dziecka, jak i zakończenie widziane przez różowe okulary, to i tak bardzo polecam, niezależnie od wieku.

Piękna i cukierkowa, kreska ratuje wszystko w tej mandze. Mimo miałkiej fabuły doceniam za to, ze nie jest krzykliwa i upchana milionem wątków. Cały czas zachwycałam się rysunkami <3

1931

Słodkie i urocze. Przypomina bardzo "Kompleks sąsiada".

Słodkie i urocze. Przypomina bardzo "Kompleks sąsiada".

Jedna z najbardziej uroczych mang, które przeczytałam. Piękna kreska, świetni bohaterowie. Szkoda, że to tylko jednotomówka.

• Manga
  • Mangi