Boy Meets Maria

Okładka książki Boy Meets Maria Kousei Eguchi "PEYO"
Okładka książki Boy Meets Maria
2022-06-17
2022-06-17
2018-11-28
Karolina Dwornik
manga romans dramat szkolne shounen ai

Obwoluta i okładka sugerują cukierkową historię. Nie do końca taka jest. Mamy tutaj poważną traumę z dzieciństwa i kryzys tożsamości płciowej. Poczucie pustki i izolowania się od ludzi. Tęsknotę za normalnością.
Podoba mi się to, że jest poważne podejście do poważnego tematu (no, chyba że akurat Taiga zaczyna robić z siebie małego głuptasa). Szkoda mi Arimy, który od dziecka nie miał łatwo. Nie ma to jak matka, która kwestionuje twoją płeć...

Kocham i uwielbiam!
Historia przepiękna, zdecydowanie polecam!

Kocham i uwielbiam!
Historia przepiękna, zdecydowanie polecam!

Ususuuddhjs

Ususuuddhjs

Nie potrafię ocenić tej książki. Spodziewałam się słodkiej, głupawej historii, tymczasem otrzymałam opowieść o kryzysie tożsamości płciowej, do tego ze sceną gwałtu na nieletnim. OMG.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdecydowanie jest to moja ulubiona manga. Czytałam ją kilka razy i za każdym razem były we mnie te same emocje. Uważam, że manga porusza ważne tematy, daje do myślenia i otwiera możliwość dyskusji. Myślę, że to obowiązkowa pozycja dla osób lubiących bxb, ale chcących przeczytać coś innego niż słodki romans.

naprawde fantastyczna kreska mangi, momentami nieco drastyczne sceny! gra muzyka, wszystko w porzadku

2081

To nie jest taka typowa historia boys love, a manga poruszajaca bardzo trudne tematy jak zaburzenie poczucia wlasnej plci czy gwalt. Postac Taigi momentami mnie irytowala, ale tez i smieszyla niektorymi swoimi bezposrednimi wejsciami ;D Za to problemy Arimy i jego przeszlosc sa poruszajace i mozna zrozumiec czemu on zachowuje sie wlasnie w ten sposob. Kreska bardzo ladna, kojarzy mi sie z seria Koe no Katachi (ktora rowniez polecam). Jest to romans, dramat z humorystycznymi momentami no i yaoi tylko bez pikantniejszych scen. Bardzo wciagnela mnie fabula, szkoda, ze nie bedzie kontynuacji.

Obwoluta i okładka są cudownie cukierkowe. Kreska zachwyca oko. Historia Yuu i Taigi jest niesamowita. Jest komizm, tragizm, romans. A całość w cukierkowej oprawie, dwaj emocjonalnie niewinni chłopcy, urocze reakcje w ostatnim rozdziale mangi :D Polecam

Manga wciągnęła mnie niesamowicie. Porusza ciężkie tematy za co ma u mnie dużego plusa. Historia dosyć ciężka, jednak utrzymana w klimatach humorystycznych. Bardzo mi się podobała.

Na półkach: , , , , , , ,

Nie wiem jak ocenić.
W swoim gatunku wyróżnia się. Porusza tematy o których nie bardzo się mówi.
I to tyle.

Nie wiem jak ocenić.
W swoim gatunku wyróżnia się. Porusza tematy o których nie bardzo się mówi.
I to tyle.

• Manga