Rage

Okładka książki Rage Alicja Skirgajłło
Okładka książki Rage
Alicja Skirgajłło Wydawnictwo: Editio Cykl: Romans mafijny (tom 3) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Romans mafijny (tom 3)
Editio Red
Rage
Editio
2021-06-16
2021-06-16
literatura polska współczesna mafia

18/2023

Wątki Jacoba i Siergieja dość ciekawe. Ale Holly i Declan mnie już irytują.

18/2023

Wątki Jacoba i Siergieja dość ciekawe. Ale Holly i Declan mnie już irytują.

Nie była to jakoś mocno zła książka, bo całkiem fajna historia , ale zakonczylabym ja na jakichś 100 stronach wcześniej. Sceny seksu były dla mnie brzydko opisane chodzi mi tutaj o nazewnictwo i czasami odżywki bohaterów też były nie na poziomie.

"Słyszał jej głośny oddech, czuł drżenie ciała. Zapragnął jej w tej chwili, lecz nie zamierzał przekraczać granic i tym samym burzyć tego, co udało mu się przez ten krótki czas zbudować."

Jacob, pracownik i przyjaciel mafijnego szefa Declana, już od wielu lat nie może pogodzić się ze zdradą byłej żony, która doprowadziła do zniknięcia jego siostry i córki, uciekając z mężczyzną znanym z prowadzenia handlu żywym towarem. Przepelniony gniewem i żalem mężczyzna, wciąż boi zbliżyć się do ślicznej Seliny. W tym samym czasie Sergiej przypadkowo poznaje śliczną Natalie, która od lat zmuszana jest do prostytucji. Pomaga dziewczynie i jednocześnie wspólnie z Jacobem, Declanem i jego bratem Joshuą postanawiają raz na zawsze skończyć z tymi, którzy odpowiadają za krzywdy niewinnych kobiet.

W mojej ocenie "Rage" to najlepszy tom tej serii spośród tych, które do tej pory przeczytalam. Alicja Skirgajłło stworzyła w nim fabułę ciekawą i pełną tajemnic, które stopniowo odsłaniała z każdą kolejną stroną. Wykreowała bohaterów z przeszłością, łącząc pozornie nie związane ze sobą wątki w jedną logiczną, spójną, harmonijną całość, która była i poruszająca i zaskakująca i namiętna, ale też i pełna cierpienia. Ogromnym plusem tej książki są zawarte w niej emocje. Autorka zadbała jednak by namiętność, ból, krzywda, cierpienie, żal, złość, czy odczuwane przez bohaterów pragnienie zemsty przeplatało się z momentami pełnymi dobrego humoru. Wyróżnić muszę też naprawdę świetnie zaprezentowane przepychanki słowne pomiędzy przyjaciółmi, którzy potrafiliby w razie potrzeby zrobić dla siebie wszystko. Narracja pokazywała perspektywy różnych bohaterów i jednocześnie dała możliwość lepiej ich poznać. I mimo, że ksiazka zawiera wiele mocniejszych scen, mimo że autorka podaje wszystko wprost, całość czytało mi się bardzo lekko. Dałam wciągnąć się w rozgrywające się wokół Natalie, Siergieja i Jacoba porachunki, z zainteresowaniem przekręcałam kolejne strony. Myślę, że "Rage" to romans mafijny, który ma wszystko to, co powinien - wciągającą, dynamiczną akcję, interesujące postacie, odrobinę dobrego humoru, niebezpieczeństwo, strach, pożądanie i miłość. Bardzo się cieszę, że autorka nie zostawiła Jacoba, bo wzbudził on moje zainteresowanie już w poprzednich tomach. W tym mogłam go dużo lepiej poznać i zakochać się w jego historii, którą bardzo Wam polecam

Fajna książka

Fajna książka

Szkoda że to już koniec

Szkoda że to już koniec

Wiedziałam, że ta część będzie lepsza od wcześniejszych, ale nie spodziewałam się, że aż tak. Losy bohaterów z tej części są tak chwytające za serduchp, że momentami bałam się czy nie wysiądę z nadmiaru emocji jakich doświadczyłam w trakcie czytania "Rage". Znajdziemy tu dosłownie wszystko: miłość, strach, zdrada, brutalność, zniewolenie, handel kobietami, a także dużą dawkę humory. Siergiej i Natalie to zaskakujące połączenie, ich historia bardzo mnie pochłonęła, na pewno do tego stopnia, że zostanie w mojej pamięci. Pojawiają się tu także bracia Halle, niestety w dalszoplanowych rolach, ale zdecydowanie też dużo wniosą. Nie za bardzo przepadam za takim stylem pisania w osobie trzeciej, ale autorka kupiła mnie od pierwszej części (TRAPPED) lekkością pióra i prostym stylem, jej książki biorę w ciemno. Sceny erotyczne opisane długo i szczegółowo, ale z takim pięknie przyciągającym smaczkiem. Cała fabuła trzyma nas w napięciu od pierwszych stron i jest na prawdę wspaniale przemyślana!

(Nadrobiona recenzja z własnego instagrama.)

Ta Seria to wielka petarda.
Polecam.

Ta Seria to wielka petarda.
Polecam.

Cooo za humor 😁 już dawno się tak nie uśmiałam czytając książkę 😁

Cooo za humor 😁 już dawno się tak nie uśmiałam czytając książkę 😁

Trzecia część romansu mafijnego.
Jacob ochroniarz przyjaciel rodziny Halle.Byly żołnierz stał się człowiekiem beż skrupułów jeśli ktoś skrzywdził jego najbliższych co udowadnil na Simon.na drodze Jacoba wiele się działo jedna ze spraw które chciał zakończyć było odnalezienie swojej córki oraz siostry chociaż myslal że Natalii jie żyje.zycie nas zaskakuje również Jacoba.spotyka na swej drodze kolejna dame w której się zakochuje miłość jest odwzajemniona ale bohater jie jest pewny co do różnicy wiekowej.to go przeraża.
Selena jest w trudnej sytuacji bo nie zawsze jest pewna uczuć Jacoba.
Warto przeczytać ksiazke szybko się czyta z takimi wątkami że nie chxe sie jej odkładać na półkę
Polecam

Trzecia część romansu mafijnego.

„Rage” to trzeci tom serii w którym dostajemy jeszcze więcej emocji, akcji, mafii i miłości. Poznajemy w tym tomie historię Jacoba, który za wszelką cenę próbuje odnaleźć swoją córkę i siostrę. Mężczyzna w swoim życiu zdecydowanie doświadczył więcej zła niż dobra, ale mimo to nie poddaje się.

Poznajemy również Natalie, która robi niemal za marionetkę - przekazywana z ręki do ręki. Jest młodą i naprawdę skrzywdzoną dziewczyną. Dopiero kiedy poznaje pewnego Rosjanina - Sergieja liczy, że jej życie może się zmienić.

Sergiej dostrzega, że dziewczyna totalnie nie pasuje do tego miejsca w którym się znalazła. Mężczyzna od samego początku jest dla niej troskliwy, miły i opiekuńczy. Jak się później okazuje robił wszystko aby tylko nie stała jej się żadna krzywda.

Córka Sergieja - Lena jest bohaterką, która mi osobiście bardzo przypadła do gustu. Jej cięty język, bezpośredniość i zachowanie dodają dodatkowej pikanterii tej historii.

Dowiadujemy się tutaj również, że to przez byłą żonę Jacoba i jej kochanka mężczyzna stracił rodzinę. Pragnie zemsty i jest gotowy zrobić wszystko, aby tylko ta osoba zapłaciła za wszystko co zrobiła.

Czy Jacob odnajdzie córkę i siostrę?
Kim tak naprawdę okaże się Natalie?
Co z tym wszystkim wspólnego ma Sergiej?

Na te i inne pytania poznacie odpowiedź czytając tą książkę. Styl autorki jest naprawdę bardzo przyjemny. Mimo wielu skrajnych emocji, które towarzyszą podczas czytania tej książki uważam, że jest to naprawdę dobra pozycja. Polecam!

• Mafia
  • Audiobooki