Flirting with 40

JKB Publishing, LLC
2020-09-15
2020-09-15
1942832273

Ponoć życie zaczyna się po 40, w tym wypadku przed. Rewelacyjna historia. Szybko się czyta, wzrusza i rozbawia.

Motyw różnicy wieku, ale gdy to ona jest starsza? W tym przypadku petarda 😁😍

Blakely rozwiodła się zaledwie kilka miesięcy temu, a jej były małżonek już przygruchał sobie dużo młodszą partnerkę. Co więcej szefowa Blake próbuje uprzykrzyć jej życie na wszystkie możliwe sposoby.
I właśnie wtedy, gdy wszystko sypie się jak domek z kart, na jej drodze staje Slade. Młodszy o kilka lat i obłędnie przystojny kardiochirurg.
On gotowy jest po prostu pokazać jej, że mężczyźni mogą być mili dla kobiet.
Ona ma wrażenie, że dla niego to tylko zabawa.

Zwlekałam trochę z tą książka, a teraz widzę, że to był wielki błąd. FLIRTING WITH 40 to kolejna perełka w dorobku cudownej K.Bromberg. Uwielbiam książki autorki, ponieważ w każdej potrafi ona tak poprowadzić fabułę, że czytelnik wymięka i musi zakochać się w bohaterach i ich historii. Teraz miałam dokładnie tak samo.

To urocza opowieść o poszukiwaniu siebie, odnajdywaniu swoich mocnych stron, o tworzeniu planów możliwych do zrealizowania. Ale także o miłości od pierwszego wejrzenia, o walce o ludzkie życie i o bycie dobrym dla innych. Piękna książka, czytając ją czułam motyle w brzuchu i nie mogłam się doczekać, aż poznam zakończenie. Zdecydowanie się na nim nie zawiodłam, jest świetne!

FLIRTING WITH 40 w głównej mierze skupia się na różnicy wieku, która dzieli głównych bohaterów. On ma 31 lat, a ona 39. Choć wydaje się to nic zatrważającego, to dla Blakely, była to kwestia wręcz nie do przeskoczenia. Gdyby nie urok i mądrość Slade'a chyba nie byłaby ona w stanie tego do końca przepracować. W ogóle Slade to taki facet, który po prostu chciał dla niej dobrze, troszczył się, dbał, pokazywał, że mu zależy. A dodatkowo oszałamiał wyglądem, więc żyć nie umierać 😏

Przeczytałam tę książkę w jeden wieczór i jestem zdecydowanie zakochana. Dawno nie czytałam czegoś tak dobrego. Brakowało mi takiej literatury, bo dodaje ona skrzydeł i chęci do zatracania się w książkach. Jeśli jeszcze nie czytaliście, to koniecznie to zmieńcie.

Motyw różnicy wieku, ale gdy to ona jest starsza? W tym przypadku petarda 😁😍

"Flirting with 40" bardzo długi czas leżało na mojej półce. Gdy tylko zaczęłam książkę czytać, przepadałam! K. Bromberg jest jedną z moich ulubionych autorek, uwielbiam, w jaki sposób tworzy fabułę jak buduje relacje, dając nam przy tym pełnych ludzkich cech bohaterów.

Blakely jest rozwódka przed czterdziestką, borykającą się z problemami w pracy. Niemal zmuszona do pójścia do baru by zobaczyć jak bawią się młodzi, poznaje Slade’a. Młodszy od niej, przystojny kardiochirurg w barze pełnym młodych pięknych kobiet podchodzi właśnie do niej i ją podrywa 😉.

Ta historia czyta się sama, jestem w niej, jak i w bohaterach totalnie zakochana. W Blakely widzę wiele z samej siebie, dzięki czemu jest bliska mojemu sercu. To wspaniała kobieta, która została porzucona i ma problemy w pracy. A Slade jest idealny! No i nie da się w nim nie zakochać. To uroczy i pewny siebie facetem, który wie jak wspierać kobietę. On daje całego siebie i nie chce nic w zamian, ale potrafi walczyć o to czego chce. Jest niesamowitym mężczyzna, który nie bez powodu został lekarzem.
Między Blakely i Slade'a szybko wszystko się dzieje, oni już zauroczyli się sobą na pierwszym spotkaniu, więc gdy spędzają ze sobą więcej czasu, to nieciężko jest im się w sobie nie zakochać. Lubię ich chemię, i to jak się wzajemnie uskrzydlają. Ten ogień między nimi, pożądanie.

Przy takich właśnie książkach ja odpoczywam, może i jest przewidywalna, ale fabuła jest tak wciągająca i angażująca, że spędza się z nią przyjemny czas. Ona jest bardzo dobrze napisana, jest lekka, ale też dużo ze sobą przynosi. Pokazuje, jak łatwo jest popaść w kompleksy, przestać walczyć o swoje marzenia i samego siebie. Jak wielki wpływ na naszą psychikę mają ludzie, jakimi się otaczamy. No i ten motyw, że to ona jest starsza.

Jeśli jeszcze nie czytaliście „Flirting with 40” to gorąco Wam polecam to zrobić!

Flirting with 40, jak sama nazwa wskazuję to przede wszystkim romans z różnicą wieku. Blakely zbliża się do czterdziestki, ma za sobą przykry rozwód, a wymarzony awans, wcale nie jest tak blisko jak by chciała. Slade jest po trzydziestce i mimo pozornie udanego życia zwłaszcza pod względem zawodowym, przechodzi dość kiepski moment w swoim życiu. Książka jest lekka, i zabawna ale momentami mnie męczyła i nudziła - brakuje w niej prawdziwej chemii między bohaterami, jest zabawnie, widać ze się lubią, ale prawdziwej miłości, pożądania, jakoś mi tu brak.

Bardzo lubię książki K. Bromberg więc ale ta nie do końca przypadła mi do gustu, może z samego założenia. Może nie jest to książka wybitna i powalająca, ale jednak przyzwoita. Czyta się ją szybko, ale z drugiej strony nie absorbuje ona aż tak jak powinna. To taka typowa jednorazowa historia, która nie zostanie z człowiekiem na długo.

Lata tutaj nie padają, więc równie dobrze ona może mieć 36 lat, a on 33, a to już tylko 3 lata różnicy czyli tak naprawdę nic takiego. Mam wrażenie że różnica wieku jest tu tylko i wyłącznie wyolbrzymiona.

Mimo wszystko książka dość przeciętna więc nie mogę dać więcej niż 6/10.

P.S. Polska okładka jest okropna i nie ma startu do pięknego oryginalnego wydania.

Jestem wielką fanką Bromberg, niewiem jak to się stało że nie odkryłam wcześniej tej książki. Ostatnio czytam tylko na Legimi i Na empiku. Tam jej nie było więc kupiłam książkę i zabrałam ją na urlop. Czytało się bardzo przyjemnie i co najgorsze za szybko.. Nie będę pisała o czym jest książka. Trochę w Blakely znalazłam Siebie.. Ale za walczyła o Siebie, gdy tylko miała przy Sobie faceta który w Nią uwierzył i nie podcinał jej skrzydeł.

Uwielbiam wszystkie książki tej autorki. Ma tak cudowne pióro. Polecam 🙂

Uwielbiam wszystkie książki tej autorki. Ma tak cudowne pióro. Polecam 🙂

Na półkach: , , , , , ,

Blakely jest niemal 40-letnią rozwódką, którą mąż zostawił dla młodszej kochanki, i która boryka się z problemami w pracy wynikającymi z niechęci nowej młodej szefowej. Nawarstwienie bolączek powoduje, że pewnego wieczoru udaje się do baru, gdzie poznaje 31-letniego Slade'a, rezydenta kardiochirurga, który wydaje się być zainteresowany jej osobą.
Ją cechuje brak pewności siebie. Jego otwartość i bezpośredniość.
Ona zraniona, boi się i zamyka na nowe relacje. On się nie angażuje a jego związki są zawsze bez zobowiązań.
Przypadkowe okoliczności popychają ich do tego, że najbliższe dni spdzą razem, udając parę.  Bo przecież, tak naprawdę, taki pociągający młody mężczyzna nie mógłby zainteresować się taką kobietą jak Blakey - prawda?....

Bardzo lubię pióro autorki i jej historie. Jej książki się wręcz chłonie a czytelnik odkrywa, że nagle dotarł do końca.
Moc przyjemnych emocji, wyraziści bohaterowie i wciągająca fabuła. To wszystko gwarantuje nam autorka.
Osobiście uwielbiam wątek różnicy wieku a szczególnie z młodszym mężczyzna i dojrzała kobietą. I ubolewam, że tak mało mamy takich dobrych na naszym rynku. Jeśli też lubicie tego typu lekturę, która jest lekka i bez dram, to gorąco polecam.

Ją cechuje brak pewności...

Okładka "Flirting with 40" K. Bromberg jest... no cóż niezbyt trafiona, ale wdziałam oryginalną graficzną i uważam, że jest zdecydowanie lepsza. Ale do treści to już się nie czepiam.
Blakely ma czterdzieści lat i kiepskie chwilę za sobą. Po wielu latach małżonek wymienił ją na "młodszy model", w pracy wredna szefowa daje w kość. By odreagować stresy Blakely udaje się do modnego pubu. I tam poznaje Slade'a, młodszego przystojniaka. Jak potoczy się ta znajomość? Przekonajcie się sami...
Lubię styl Autorki I po jej książki sięgam w ciemno. Tym razem też się nie zawiodłam. Jest to lekki romans z różnicą wieku ( to ona jest starsza) I udawanym związkiem. Podoba mi się, że bohaterka jest dojrzałą kobietą, piękną, ale nie wierzącą w siebie z zaniżoną oceną i nieufną wobec mężczyzn. Na drugim biegunie jest Slade - przystojniak, czaruś, działający na kobiety, a przy tym naprawdę dobry człowiek. Taki trochę nierealny... Ale bohaterowie są sympatyczni i jest między nimi chemia. Sama historia jest może i przewidywalna, ale czyta się ją lekko I przyjemnie, jest zabawnie, nieco pikantnie. Doskonała lektura na poprawę humoru.

𝓕𝓵𝓲𝓻𝓽𝓲𝓷𝓰 𝔀𝓲𝓽𝓱 40 - 𝓚. 𝓑𝓻𝓸𝓶𝓫𝓮𝓻𝓰

Bardzo długo zbierałam się, żeby sięgnąć po tę pozycje. I wiadomo, nie należy oceniać książki po okładce i wierzcie mi, ale okładka w ogóle nie pasuje do treści. Może to nie jest najlepsza książka autorki, ale idealnie nadaje się na ponure i zimne wieczory.
Blakely zaraz stuknie czterdziestka, jest po rozwodzie i walczy o awans. Kobieta zatrzymała się w miejscu i nie wie jaką drogę wybrać w swoim życiu. W dodatku jej młodsza szefowa, za wszelką cene podważa każde jej słowo i doświadczenie.
Kiedy w pubie poznaje przystojnego Slade’a na początku próbuje go spławić. Jest w szoku, że mężczyzna okazuje jej zainteresowanie.
Po jakimś czasie ta dwójka niespodziewanie spotyka się ponownie i wchodzą w fake-dating i wyjeżdżają razem na wyjazd integracyjny Blakely. To był pierwszy motyw przewodni, a drugim jest różnica wieku, ale to ona jest starsza. Dokładnie tak, bo Slade ma trzydzieści jeden lat. I szaleje na punkcie kobiety.
Historia może i jest schematyczna, fabuła przewidywalna, ale bardzo przyjemnie się czyta. To nie tylko komedia romantyczna, ale też walka z niską samooceną, zaufaniem i pewnością siebie.
Sceny erotyczne? Napisane bardzo fajnie i ze smakiem, było gorąco i pikantnie. Chemia między bohaterami jest ogromna i mega do siebie pasują. Dlatego nie zrażajcie się okładką i dajcie szansę tej historii.
Dziękuję za egzemplarz
@editio.red

#bookstagrampl #bookstagram #booksbooksbooks #bookstagrampolska #books #booklover #bookholic #bookporn #spicybooks #spicybookstagram #kbromberg #przezjednoem

𝓕𝓵𝓲𝓻𝓽𝓲𝓷𝓰 𝔀𝓲𝓽𝓱 40 - 𝓚. 𝓑𝓻𝓸𝓶𝓫𝓮𝓻𝓰

𝗙𝗲𝗲𝗹𝗶𝗻𝗴 𝗶𝘀 𝘀𝗼𝗺𝗲𝘁𝗵𝗶𝗻𝗴 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝗶𝘀 𝗳𝗲𝗱 𝗯𝘆 𝗶𝗻𝘀𝗲𝗰𝘂𝗿𝗶𝘁𝗶𝗲𝘀, 𝗸𝗻𝗼𝘄𝗶𝗻𝗴 𝗶𝘀 𝘀𝗼𝗺𝗲𝘁𝗵𝗶𝗻𝗴 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝗶𝘀 𝗯𝗮𝗰𝗸𝗲𝗱 𝗯𝘆 𝗳𝗮𝗰𝘁𝘀.

💖 Życie Blakely Foxx nie należy do najłatwiejszych. Były mąż zdążył się już zaręczyć z kobietą, która mogłaby być jej córką. Młodsza szefowa robi wszystko by Blakely nie dostała awansu, a co gorsza, czterdziestka depcze jej po piętach. Na całym świecie nie ma tyle wina i lodów, aby ją przekonać, że jeszcze wszystko będzie przepięknie... Dopóki w jej życiu nie pojawia się Slade.

💖 To jest ten typ romansu, o którym nie można za wiele powiedzieć, oprócz tego, że dobrze spędziło się z nim czas, ponieważ lektura nie była wymagająca. Było słodko i uroczo, nic poza tym.

💖 Slade jest początkującym kardiochirurgiem. Miałam nadzieję na fabułę trochę przypominającą jakiś odcinek Grey's Anatomy, House'a, The Good Doctor... *mogłabym wymieniać dalej, uwielbiam seriale medyczne - młody Clooney w 'Ostrym dyżurze'🤭*. Jednak autorka nie wykorzystała potencjału młodego chirurga tworząc wątek uniemożliwiający mu pracę. Mój zawód można było liczyć na dobrze obładowane taczki.

💖 Całe 'załamanie akcji' było tak bardzo na siłę, że aż przewróciłam oczami. Było można się go spodziewać po zachowaniu głównej bohaterki. Blakely nie wierzy w siebie, ma niskie poczucie własnej wartości i lekiem na całe zło jest 'facet idealny', choć jemu kobieta też nie wierzy🤡

💖 Ciężko było mi zabrać się za tę historię i podsłuchiwałam audiobooka. Fragmenty poznane w tej formie lepiej mi 'podeszły'.

• Romans

Dodaj cytat z książki Flirting with 40