W imię zemsty

Okładka książki W imię zemsty Kinga Litkowiec
Okładka książki W imię zemsty
Kinga Litkowiec Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Demony z Los Angeles (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Demony z Los Angeles (tom 3)
W imię zemsty
Wydawnictwo WasPos
2021-10-19
2021-10-19
literatura polska

Ta książka nie przedstawia pięknej historii o miłości. Tak naprawdę to skupia się ona moim zdaniem bardziej na możliwościach zmiany swojego życia i spojrzenia na nie z innego punktu widzenia. Aby dać sobie szansę na zbliżenie się do drugiego człowieka i poznać emocje, które w Tobie siedzą. Czy Kat z Los Angeles będzie potrafił dopuścić do głosu swoje prawdziwe uczucia?

Znajdziesz w tej książce dużo gorących scen, które rozpalą Twoją wyobraźnię do czerwoności 🔥🔥🔥 Polecam🙂

"Joaquin Ferro jest człowiekiem, który nie tylko został skrzywdzony przez los. On się na nim zemścił i mści się do tej pory. Wiem, że nie pozna smaku szczęścia, dopóki nie usunie z ziemi tego, kto mu to szczęście odebrał."
To już trzecia część Demonów z Los Angeles, które bardzo polubiłam i chciałam dowiedzieć się, co wydarzy się u innych bohaterów. Ta historia opowiada o Joaquin i Elenie. Dwójce osób bardzo skrzywdzonych a zemsta na nich wspólnie pozwoli im przetrwać w najgorszych chwilach.

Joaquin Ferro pracował dla Liama O’Dire’a lecz w głębi serca planował od lat zemstę na Cellucim. Kiedy odchodzi od O’Dire’a postanawia jak najszybciej zrealizować swój plan. W jego ręce wpada Elena córka, która została wystawiona na licytację przez własnego ojca. Elena postanawia pomóc mężczyźnie i tym samym zemścić się za śmierć jej matki i to, co przeżywała w jego domu. Wszystko układałoby się po ich myśli gdyby nie namiętność i pożądanie, które ich owładnęło. Elena poddaje się temu gdyż wie, że może pożyć krótko i umrzeć. Tylko, co wydarzy się, gdy dokonają zemsty?

Czy uda mi się wyjść z tego cało?

Bardzo podobało mi się to, iż autorka w swojej powieści zastosowała narrację pierwszoosobową. Rozdziały są podzielone i poznajemy z perspektywy, Joaquina ale i także z punktu widzenia Eleny. Tylko, dlatego możemy dowiedzieć się, co czują i przeżywają główni bohaterowie.

Autorka książki napisała niesamowitą powieść, która wciąga już od pierwszych stron. Styl pisarki jest lekki i przyjemny a książkę czyta się szybko. Zapewniam was, że nie będziecie się nudzić przy tej publikacji a znajdziecie za to niezapomniane chwile. Jest to skomplikowana historia pełna tajemnic, uczuć i emocji.

„W imię zemsty” nie jest to kolejna książka, którą po przeczytaniu odłożycie na półkę i nie zapomnicie o niej. O głównych bohaterach nie a tak łatwo da się zapomnieć. Ci ludzie przezywają prawdziwe rozterki, które mogą namieszać w ich życiu uczuciowym. Książkę polecam i z niecierpliwością czekam na inne powieści autorki.

"Czy będę potrafił być z kobietą, która jest dla mnie narkotykiem?"

uwielbiam

uwielbiam

2005

Mimo najwyższych ocen z całej serii i prawie samych pozytywnych opinii, ta część niezbyt przypadła mi do gustu, chociaż początek był bardzo interesujący. Niestety im dalej toczyła się fabuła, było coraz mniej ciekawie.
Joaquin od lat planuje zemstę na przywódcy meksykańskiego klanu, który kiedyś zamordował jego matkę. Wyjeżdża do Meksyku na aukcje kobiet przeznaczonych do burdeli. Los sprawia, że udaje mu się wylicytować córkę swojego wroga, która ten chciał ukarać.
I tak ma teraz Elene, która też chce się zemścić na ojcu za wszystkie lata spędzone w ciągłym strachu a także za śmierć swojej matki.
Razem z bohaterami z poprzednich części Joaquin planuje, jak , kiedy i gdzie dokonać zemsty.
Dużo miejsca zajmuje wątek dotyczący relacji między bohaterami. Niestety nie poczułam chemii między nimi. Jest tylko i wyłącznie pożądanie. Zniesmaczyły mnie niektóre sceny dotyczace seksu w trójkacie czy w klubie pełnym ludzi.
Beznadziejne zakończenie. Czekałam na jakąś ciekawą akcję czy emocje związane z zemstą ale autorka nie potrafiła tego zrobić. Było szybko i mało ciekawie.
Rozczarowała mnie trochę ta powieść, bo pomysł był bardzo ciekawy, tylko znając i ceniąc inne książki autorki, uważam, że mogła się bardziej postarać i napisać powieść bardziej wciągającą, bo to potrafi.

[…] Latami odprowadzałem się do stanu, w którym właśnie jestem. Pracowałem nad obojętnością , uciszałem sumienie i zdrowy rozsądek. Karmiłem się adrenaliną i bólem, który sprawiałem innym. Ukształtowałem demona, którego widzę za każdym razem, gdy spojrzę w lustro[…]

Są książki, które na długo zapadają w pamięć. Są książki, które sprawiają, że nie możesz się pozbierać i długo ci zajmuje zanim wrócisz do rzeczywistości, a są książki, które zabierają cie do świata, gdzie Twoje ciało jest rozpalone do granic możliwości, a ty łakniesz tego więcej. Ta książka i ta historia jest właśnie taka.

To historia o Elenie i Joaquinie. Ona pragnie wyrwać się spod władzy psychola, brutala jej ojca. A on dąży do zemsty na nim. Tych dwoje spotykają się wtedy, kiedy Joaquin wykupuje Elenę i wywozi z Meksyku. Od tego momentu pomiędzy nimi zaczyna się gra uczuć, pożądania, władzy, zemsty i ognia. Czy Elena będzie w stanie wygrać z demonami Joquina? Czy Kat z Los Angeles jak go nazywają w końcu się ustatkuje? Czas żebyście się przekonali czytając tą pozycję.

Płonę, płonę i jeszcze raz płonę. Moje ciało jest rozpalone do granic możliwości. Autorka od samego początku wciągnęła mnie do tego świata, gdzie seks, pożądanie i przyspieszony oddech jest na porządku dziennym. Gdzie próbujesz się uspokoić, ale ona na to ci nie pozwala serwując kolejne rozpalenie i zaciskanie ud. A ja Wam powiem szczerze raczej nie chciałam opuścić tego świata i chyba go nie opuściłam. Jeszcze drżę po skończeniu całej historii. Akcja z każdą kartką przyspiesza i nie zwalnia tempa. Emocje, które serwowane są tobie na samym początku, opadają na sam koniec. Oddech przyspiesza a ty łapiesz się na tym,że co chwile sprawdzasz jak się czujesz i czy żyjesz. Momentami czułam się jakbym jechała na jednej wielkiej kolejce górskiej. Do tej pory cała drżę na myśl o tym co się tam działo.

Jestem fanką każdych książek autorki. Ma ona u mnie osobną półkę i każda historia, która wyjdzie spod jej pióra jest genialna, sprawiająca że zawsze masz chęć, aby do niej powrócić. Autorka kocha działać na emocjach czytelnika i wychodzi jej to za każdym razem doskonale. Jestem zauroczona jak i rozpalona ową historią, którą mogłam przeczytać w ramach booktoura . A teraz lecę się uspokoić, a wy czytajcie.

Joaquina pokochałam już od pierwszego spotkania z nim. Świetny facet, ale że taka zemstę szykuje byłam w szoku. Chcę zabić mordercę swojej matki, lata planował ta zemstę i nie potrafi zrezygnować z planu, nawet gdy kupuje na licytacji córkę swojego wroga. Wtedy mężczyzna staje się jeszcze bardziej zdeterminowany, a Elena chce razem z nim zemścić się na ojcu. Między nimi tworzy się nić, której oboje się tak naprawdę boją aby nie pękła. Bohaterowie tej części mają w sobie dużo haryzmy, obaw czy też chęci zemsty. Głównym tematem i wątkiem tej książki jest właśnie zemsta, która się spełni i Joaqiun może czuć się wolny a razem z nim Elena, ale czy to że pozbawili śmierci swojego wroga zmieni to co między nimi się dzieje? Czy oboje dadzą sobie szansę? Kat z Los Angeles jak jest nazywany Joaqiun skruszy swoje skamieniałe serce dla Eleny. Książka idealnie przedstawia plan działania co do zemsty zaplanowanej przez głównego bohatera, jego wyborów, które są trudne i nie zawsze pewne, lecz dodają szczyptę niepewności w historii. Seks, adrenalina, zemsta , pożądanie główne cechy tej książki, czyta się ją szybko i chce się przejść do kolejnych rozdziałów, aby poznać co będzie dalej.

W imie zemsty to trzeci tom cyklu Demony z Los Angeles autorki Kingi Litkowiec piszącej niebanalne i odważne historię.

Ta część opowiada o nikim innym jak o Joaquinie Ferro zwanym Kątem z Los Angeles.
Wyjeżdżając do Meksyku ma w planach zemstę na mężczyznie przez którego stał się kim jest. Jednak nie może działać w pojedynkę. Dlatego postanawia pojawić się na aukcji kobiet która zorganizował jego obiekt zemsty.
Chcąc kupić jedną z wystawionych kobiet która znudziła się mężczyznie Joaquin pojawił się na aukcji. Lecz coś poszło nie tak i zamiast z wybraną kobieta wyjechał z miasta z sama córka swojego wroga.

Elena Van Celluci nienawidzi swojego ojca przez to że zabrał jej wszystkie osoby które kochała, za to że pozwalał na gnębienie jej przez jego ludzi i za to że on sam traktował ją jak śmiecia. Postanowiła uciec leć na daremno. Złapana na gorącym uczynku została wystawiona na akucje kobiet gdzie wiedziała że nic dobrego jej nie czeka.
Gdy dowiaduje się kto ją kupił jest przerażona.

Ale czy na pewno?
Jak myślicie jak skończy się ta historia?
Czy córka wroga może zmiękczyć serce samego Kata?

Znajdziecie tu również bohaterów z poprzednich części chodź za dużo ich tu nie ma Jess i Liam też odegrają tu ważną rolę.

Ta część podobała mi się najbardziej.
Pełna magnetyzmu,erotyzmu od którego pojawiała się gęsią skórka.
Niektóre akcję mnie zaskoczyły nie spodziewałam się tego po Elenie.
Uwierzcie mi naprawdę warto sięgnąć po tę książkę pomimo że jak we wszystkich częściach akcja zemsty szybko się zaczęła i równie szybko skończyła.

Kolejne spotkanie z cyklem #demonyzlosangeles uważam za udane. Nie braknie tu Liama i Jessici, ale główne skrzypce zdecydowanie gra Joaquin.

Ferro zwany Katem z Los Angeles opuszcza ukochane miasto i wyjeżdża do Meksyku. Ma w planach zemstę, na mężczyźnie, który przyczynił się do wielkiego zła i zatracenia samego Ferro. Jednak nie może działać w pojedynkę. Na pomoc przychodzi mu córka przyszłej ofiary Elena van Celluci. Piękna, mądra i gotowa na wyrwanie się z domowego piekła.
Dwoje różnych ludzi, wspólny cel.

Głupstwem byłoby uważać, że kogoś takiego jak Joaquina z Eleną połączą tylko interesy. Ta dwójka od początku czuła przyciąganie, ale dopiero po pewnym czasie pokazała sobie nawzajem na co ich stać. Kinga Litkowiec po raz kolejny szokuje i napawa nadzieją. Mamy tu bezwzględnego mordercę i katowaną przez lata dziewczynę. Czy taki związek ma w ogóle rację bytu? Autorka pokazuje, że nie jednym może jeszcze zaskoczyć czytelników i dla niej nie ma żadnych granic. Wszystko jest możliwe, każdy ma szansę na szczęście, a uczucia często pojawiają się tam, gdzie zupełnie się ich nie spodziewamy. "W imię zemsty" to doprawdy świetna lektura dla tych, którzy rozpoczęli swoją przygodę z tym cyklem i ciekawa tak ogólnie, zwłaszcza dla wielbicieli romansów mafijnych.

Dwoje różnych ludzi, wspólny cel.

Kurczę mam mieszane uczucia. Ten tom na pewno był najlepszy ze wszystkich 3 tomów.troche za dużo zamieszania było. Ogólnie lubię jej książki. Jednak tą seria była taka sobie. Jakoś bez woow ale 7 mogę dac bo napisana jest w porządku.

„ - A teraz masz szansę się zemścić - mówi wolno. - Nie udawaj, że ci na tym nie zależy. Nie kłam, że nie marzysz o dniu, w którym zobaczysz, jak jego martwe ciało pada na ziemię. Wiem, że pragniesz tego tak bardzo jak ja, więc zrobisz wszystko, co ci każę, by doszło do tego na co oboje czekamy od wielu lat.”

Czy Joaquin dokona swojej zemsty na ojcu Eleny?
Jaka relacja połączy tę dwójkę?

Kolejne moje spotkanie z twórczością Kingi i tak średnio udane, ponieważ mam troszkę zastrzeżeń... Uwielbiam styl pisania autorki, który jest lekki i przyjemny, a jej książki zawsze mnie zaskakują przemyślaną fabułą, namiętnym i gorącym seksem, który pobudza wyobraźnię, mroczną, tajemniczą i dynamiczną akcją, w której nie ma zbędnego pitu, pitu, tylko zawsze jest mocne pierdo... walnięcie, które zawsze wyrywało mnie z butów i miałam ochotę Kingę ukatrupić. Teraz w moje ręce trafił trzeci tom Demonów z Los Angeles, miałam co do tego tomu ogromne oczekiwania, ponieważ pierwsze dwa tomy, były po prostu genialne, fabuła zapierała dech w piersi, a serce waliło jak szalone. Z ogromnym zapałem się za nią zabrałam i nie wiem, co tu się stało, ale powiem szczerze, że zabrakło mi tu paru rzeczy. Momentami odnosiłam wrażenie, że książka była pisana na szybko, chwilami zbyt okrojona i troszkę się zawiodłam, bo miałam ogromną nadzieję, że to będą dalsze losy Liama. No ale, skoro Liama nie było, to zmieniłam tok myślenia i nastawiłam się nowych bohaterów, tym bardziej, że Joaquin zaintrygował mnie już wcześniej, a Elenę chętnie chciałam poznać, co za dziewucha i przez co musiała przejść w rodzinnym domu, no i było tak średnio. Początek był obiecujący, handel ludźmi, wykupienie córki potwora, aby dowiedzieć się o nim jak najwięcej, no przecież wiadomo, że brzmi to co najmniej intrygująco. Myślałam, że dostanę niezłe porachunki i porządną zemstę, dobrnęłam do ostatniej strony i tej zemsty, takiej z łupnięciem mi tu zabrakło. Nie było tu kompletnie widać pazurów królowej mafijnych romansów, z których Kinga jest znana.

Książkę ogólnie czytało się fajnie, bo nie było tak, że na niej się nudziłam, czy coś. Zabrakło mi tu jednak tak dobrze mi znanej w jej książkach zaskakującej akcji, która pozostawiłaby mnie z walącym sercem i stanem przedzawałowym. Czy warto przeczytać tę powieść? Uważam, że tak, chociaż nie nastawiajcie się na jakieś ogromne zaskoczenie. Ja daję jej 6/10.

Paula

Czy Joaquin dokona swojej zemsty na ojcu Eleny?
Jaka relacja...

• Mafia