Sportowe Love

Okładka książki Sportowe Love Dakota Arizona, K. Hellishdeer, K.E. December, Agnieszka Kowalska-Bojar, Ewa Maciejczuk, Aleksandra Możejko, Alexandra Mroczkowska, Ewa Pirce, Alicja Wlazło
Okładka książki Sportowe Love
Dakota ArizonaK. Hellishdeer Wydawnictwo: Plectrum literatura obyczajowa, romans
Plectrum
2021-08-30
2021-08-30
9788396212009
sport antologia love romans

Całkiem fajne opowiadanka, które skupiają się i na relacjach damsko-męskich ale także na sportowej otoczce. To jest motyw przewodni każdej opowieści. W przypadku prac wspólnych wiadomo, że nie każde opowiadanie będzie tak samo wciągające, to jest ryzyko. Bo opowiadania mogą być fenomenalne, a trafi się jedno gorsze, które wpłynie na ocenę całej książki. Tutaj podsumuję ogólnie- naprawdę dobra robota.

Książka w ramach BT u @zpasjadoksiazek . Antologia - miałam z taką do czynienia pierwszy raz i stwierdzam, że to nie dla mnie. Nie ze względu, że mi się nie podobały
opowiadania. Absolutnie nie, wręcz przeciwnie. Dlatego, że przeciwnie. Było mi mało... Chyba nie umiałam się nasycić. Rozpoczęłam po części rozeznanie, czy któreś jest kontynuowane/rozbudowane. Nie ujawnię co znalazłam :D A tak serio serio: opowiadania bardzo mi się podobały. Od dziecka przez prawie całe dorastanie miałam styczność bezpośrednią ze sportem i z tego powodu czytało mi się z sentymentem. Każda z Autorek się popisała, a każda z czytelniczek znajdzie coś dla siebie nawet jeśli sport to nie ich konik w życiu. Co do samej wersji podania - JA wolę więcej. Ale to MOJE odczucie. I mam nadzieję, że nie zostanie to źle odebrane

Sportowe love to druga antologia, z którą miałam do czynienia. Na samym początku nie wiedziałam jak to mam ocenić, więc po prostu ocenię całościowo, a nie poszczególne historie. Oczywiście nie wszystkie części przypadły mi do gustu. Niektóre dziewczyny irytowały mnie swoim zachowaniem, ale były dokładnie trzy opowiadania, które zawładnęły moim sercem. Żałowałam, że historia tych bohaterów była zawarta tylko na kilkunastu stronach. Wiem, że autorki takim pomysłem mogłyby stworzyć niesamowita historię. Fakt faktem nie przekonałam się jednak do antologii, bo jednak wolę na dłużej zostać z bohaterami. Kiedy się wczuwałam to już się kończyło. Jednak jeśli ktoś lubi takie nowele to z chęcią polecam przeczytać.

A co do moich ulubionych opowiadań to gratulacje dla K. Hellishdeer, Dakota Arizona i Agnieszka Kowalska-Bajor. Wasze opowiadania zwaliły mnie z nóg. Te historie, emocje, bohaterowie… Pokochałam ich i wiem, że na pewno wrócę do ich historii, żeby ponownie odwiedzić bohaterów.

Książkę miałam możliwość przeczytania dzięki BT zorganizowanego przez @wez_przeczytaj dziękuję 😘

"Ostatnia walka" Aleksandra Możejko
Bardzo mi się podobało to opowiadanie. Po pierwsze kobietka z charakterem, która biję się z facetami. 😉 Po drugie pokazuje ile jesteśmy w stanie poświęcić dla drugiej osoby, którą kochamy. 🙂

"Zdolność manipulacji" Ewa Pirce
Nie wiem o czym było to opowiadanie 🤷‍♀️ i chyba nie chce wiedzieć 🤦‍♀️

"Utracona nadzieja" K.E. December
Ogólny zamysł dobry, przez większość stron mi się podobało. Chociaż zachowanie głównego bohatera Adama, trochę mniej. Zakończenie trochę słabe, może jakbym przeczytała ciąg dalszy to bym zmieniła zdanie 😉

"Waleczne serca" Ewa Maciejczuk
Bardzo mi się podobało. No i pozostaje czekać na ciąg dalszy. 😉

"Ostatnia kwarta" K. Hellishdeer
Podobało mi się. Od przyjaźni do miłości. Przez wyboistą drogę 😊

"Ostatni raz" Alexandra Mroczkowska
Średnie opowiadanie, ale mimo wszystko przeczytałam ciąg dalszy tej historii.

"Król ringu" Dakota Arizona
Oj gorąco 🔥 czekam na dalsze losy bohaterów ☺️

"Odnaleźć sens" Alicja Wlazło
Średnio mi się podobało. Nie mogę napisać nic złego, po prostu mnie nie porwało to opowiadanie 🙂

"Między nami cisza" Agnieszka Kowalska-Bojar
Ciekawe i niespodziewane 😉 trzyma w napięciu do samego końca 😊

Polecam z całego ❤️

"Ostatnia walka" Aleksandra Możejko

"Zdolność manipulacji" Ewa Pirce
Nie wiem o czym...

"Sportowe love" to zbiór opowiadań miłosnych, których wspólnym wątkiem jest sport.

Znajdziemy w niej dziewięć opowiadań, których akcja toczy się w różnych miejscach, od Tajlandii po Australię a główne postacie uprawiają różne dziedziny sportu: piłkę nożną, koszykówkę, boks, tenis, jazdę konną.

Wszystkie opowieści są przesycone silnymi emocjami i mogę powiedzieć, że to najlepsza antologia tego typu jaką dotąd czytałam.

Zakończeń nie da się z góry przewidzieć, nie wszystkie historie kończą się happy endem. Chris i Mia, Patricia i Harvey, Adam i Nikola, Dominik i Malwina, Fabian i Łucja, Adam i Melania, Harper j Ezra, Jade i Quentin oraz Karolina i Arek wciągają czytelnika w swój świat. To doskonała lektura na oderwanie się od cięższych tematów. Zaczęło się od kobiety petardy a zakończyło na porwaniu nieuważnej dziewczyny, która wkopała się nie tylko w błoto. Brzmi dobrze?

Najbardziej spodobały mi się opowiadania "Utracona nadzieja" oraz "Waleczne serca". Zaskoczyło mnie zakończenie opowieści "Ostatni raz", aczkolwiek głupota Mel była wręcz porażająca i dziewczyna dostała to, na co zasłużyła. "Zdolność manipulacji" niestety zupełnie mnie nie przekonała, chociaż oczarował mnie opis jego oczu. Nawet historie, które nie do końca przypadły mi do gustu, miały w sobie coś intrygującego.

Dwie spośród dziewięciu autorek obiecało ciąg dalszy swoich historii. Czekam❣️

Wszystkie opowieści są przesycone silnymi emocjami i mogę powiedzieć, że to...

Polecam

Polecam

Jest to zbiór opowiadań ze sportową nutką która jest bliska memu sercu jako byłej zawodniczce. Serdecznie polecam

[…] Kobieta może być twarda, może się bronić i skopać tyłek każdemu facetowi, ale kobieta ma być też kobietą[..]

Dokładniej w tym cytacie chodzi, że kobieta nie powinna przeklinać. A wy jak uważacie? Czy przeklinanie przez płeć piękna jest w jakiś sposób wulgarne?

Cytat powyżej pochodzi z antologii „Sportowe Love” którą miałam okazję przeczytać w booktourze zorganizowanym przez @ za co bardzo dziękuję.

Przyznam się Wam szczerze, że książka zachwyciła mnie różnorodnością opowiadań, w których moje serce biło przyspieszonym rytmem, adrenalina rosła do niebotycznych rozmiarów, a rozszalałe motyle w podbrzuszu pragnęły wylecieć na wolność oraz za każdym razem policzki były gorące. Opowiadania, które tam znalazłam, oprócz dawania rozliczonych emocji, miały jedną cechę wspólną. Łączył je sport. Sport, który wymagał poświęcenia, potu, łez, kilkugodzinnych treningów, emocji, ale też radości z wygranych i wyrażania głęboko ukrytych pragnień. Pragnień dzięki którym czasem udawało się przekroczyć barierę;)

Jedne opowiadania zachwyciły, jedne sprawiły, że serce rozpadło się na milion tysięcy kawałków, a inne zmroziły krew w żyłach i spowodowały potok łez. A jeszcze inne chęć przeczytania kontynuacji, bo zostały urwane w takim momencie, że miałam ochotę dowiedzieć się co dalej. Wszystkie mi się mega podobały przez co bardzo ciężko wybrać te jedyne, te,dzięki któremu w moim ciele płynęła adrenalina i umysł pracował na najwyższych obrotach, bo wszystkie miały w sobie to coś.

Ja jednak chce podziękować przewspaniałym autorkom, które przelały swoje myśli i swą wenę na papier i stworzyły to dzieło. Dzieło, które wcale nie było takie proste, bo to są krótkie opowiadania i trzeba nieźle się postarać, aby nasza powieść była tak skonstruowana, żeby pasowała. Dostarczyłyście mi niesamowitych emocji i uczuć za co również dziękuję.

A ja wam polecam, aby przeczytać i sami ocenicie, czy każde jest warte czy jednak macie swe ulubione.

Super antalogia polecam 💖

Super antalogia polecam 💖

Ogólnie książka w mojej opinii dramat. Opowiadanie bez ciekawej fabuły, nie trzymały się kupy. Gdyby nie opowiadanie pierwsze - Aleksandry Możejko "Ostatnia walka" to dałabym 0/10. Jedynie to jedno opowiadanie mnie wciągnęło i było ciekawe...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Antologia
  • Polscy autorzy