Seks, zombie i krew

Ciężko porównać książkę pani Małgorzaty do jakiejkolwiek innej książki z tematyki zombie jakie do tej pory przeczytałem a przeczytałem całkiem ich sporo.
Główna bohaterka wojownicza oraz nieustraszona młoda dziewczyna wraz ze swoim bratem, siostra oraz kilkorgiem znajomych próbuje przetrwać w świecie opanowanym przez krwiożercze istoty - zombie.
Fabuła dość podobna do powstałych księżej o zombie, bohaterowie szukają pożywienia, schronienia oraz powodu by wstać dnia następnego i chcieć dalej walczyć. I tutaj w sumie podobieństwo się kończy bo akcja wchodzi na naprawdę gruby poziom i nasza główna bohaterka wciela się w rolę wybrańca którego celem jest ratowania postapokaliptycznego świata.
Problemy natury ,, życiowej'', miłość oraz wrogie grupy to coś co przewija się co kilka kartek do tego sporo scen walki i erotycznych przygód.
Sama książkę czytało się bardzo przyjemnie, nie jest to dzieło najwyższych lotów ale na pewno warte sprawdzenia.
Polecam

Fabuła dość podobna do...

Nie porwała mnie ta książka. Strasznie się męczyłem, żeby ją skończyć.
Lubię tematykę zombie, apokalipsy, ale tutaj jest tego raczej niewele. Mnóstwo jest natomiast, strasznie dla mnie, niezrozumiałych sytuacji. Bohaterowie potrafią się zachowywać kompletnie irracjonalnie, obrażać o byle pierdołę, potrafią się zakochowiwać w kilka sekund i w tyle samo czasu odkochiwać. Miałem wrażenie, że wszyscy bohaterowie są na poziomie 16 lat albo mniej (choć książka nam wmawia że jest inaczej).
Niska ocena jest dlatego, że mam czerwone czoło od facepalm'ów po kolejnych durnych decycjach bohaterów (no i że przemęczenie się przez tą książkę zajęło mi tydzień)...

Nie porwała mnie ta książka. Strasznie się męczyłem, żeby ją skończyć.

Książka jest napisana w tak słaby literacko sposób, że człowiek się zastanawia na jakim poziomie edukacji autorka zakończyła swoją przygodę. Zachowanie i osobowość niektórych postaci jest skokami od jednej skrajności w drugą na potrzeby sytuacji. Od anioła do demona w 5 sekund. Sama główna bohaterka w kółko klnie, chleje i pali (godny pożałowania zestaw osobowości bad boooiisss),a akcja tego dzieła pędzi jak szalona nie skupiając się zbytnio nad szczegółami. Niektóre rozwiązania akcji są banalne i wywołują uśmiech politowania.

Aczkolwiek, po wielokrotnych i wielogodzinnych przeszukiwaniach internetu raz po raz, naprawdę nie toniemy w niezliczonych książkach przygodowych o lesbijkach w roli głównej, które sobie można wziąć do ręki i w nich zatonąć. Nie mówiąc już o osadzeniu w jednym z najlepszych scenariuszy środowiskowych eVer - apokalipsie zombie :p Dlatego też bezwstydnie przyznam, że pochłonęłam tą lekturę tak łapczywie i z rumieńcem na twarzy, jakbym sama była otoczona post apokaliptycznym światem i nie miała nic w ustach od lat. Nie mogłam przestać myśleć co będzie dalej i jakie to następne idiotyczne rozwinięcia akcji autorka przygotowała. Pożerałam stronice niestrudzonym wzrokiem jak zombie aby się tylko dowiedzieć czy urocza pijaczka w końcu odnajdzie miłość i szczęście.

Sam tytuł może sugerować, że powieść ocieplać będzie krwią i kawałkami mięsa, po które sięgają zarażeni ludzie zmieniający się w potwory po ugruzieniu jednego z nich.
Poniekąd jest to prawdą, ale jej główną bohaterką jest młoda dziewczyna, wychowanka poprawczaka, odważna i silna, stawiająca opór złu, z którym przyjdzie jej walczyć.

Zakochana w innej kobiecie do bólu, marząca o wspólnej przyszlosci. Niejednokrotnie pokazuje, że można na niej polegać. Nie toleruje zdrady. Jest waleczna i odważna o czym niejednokrotnie będziecie mogli się przekonać podczas czytania.

Powieść ociekająca krwią i seksem, ale tak w granicach przyzwoitości, żeby nie odrzucić, co autorce w zupełności się udało. I za to ma u mnie plusa.
Książka niby młodzieżówka, ale jak najbardziej może ją przeczytać każdy, do czego zachęcam.
Polecam.

Zakochana w innej kobiecie do bólu,...

Świat, w którym przyszło żyć bohaterom powieści Małgorzaty Wiśniewskiej – Cichowskiej nie należy do łatwych. Opanowany przez zombie łaknących krwi, a także przez ludzi czyhających na każdym kroku, aby odebrać to, co ci pozostało. Przez to bohaterowie zmuszeni są walczyć nie tylko z bestią, ale również z drugim człowiekiem.

Pomimo masakry panującej wokół, Taylor jest silną i przebojową dziewczyną, która nigdy się nie poddaje. Jest szybka, zwinna i buntownicza. Z pewnością żaden zombie ani człowiek nie chciałby spotkać jej na swojej drodze. Lecz to, że bohaterka świetnie radzi sobie w nowym świecie wcale nie oznacza, że pod każdym względem i w każdej sytuacji jest taka silna. Ma bowiem pewną słabość w postaci dziewczyny, która niesamowicie na nią działa.

Czy Taylor dane będzie zaznać trochę uczucia?

Czy z relacji tej będzie miało szansę wyniknąć coś więcej?

Co by się stało, gdyby bohaterkę dopadła macka krwiożerczego zombie? Tutaj na pewno autorka Was zaskoczy.

Z całą pewnością nie można książce odmówić wartkiej akcji. Tak naprawdę na każdym kroku coś się wydarza, a czytelnik nigdy nie ma pewności kiedy nastąpi kolejny zwrot akcji. Mając na uwadze istnienie wielu innych historii stworzonych w podobnej tematyce, trzeba przyznać, że pozytywnie zaskakuje fakt, iż pomimo – wydawałoby się – oklepanej nieco tematyki, udaje się tu znaleźć kilka nowych, świeżych elementów.

Dla niektórych książka może wydawać się nieco kontrowersyjna, ze względu na występujące wulgaryzmy oraz preferencje seksualne głównej bohaterki. Co do pierwszego – mnie raziło to dosyć bardzo, natomiast jeżeli chodzi o opisy uniesień miłosnych – uważam, że opisane zostały ciekawie i całkiem dobrze.

Odnosiłam jednak wrażenie, że czasami za dużo było zbędnych dialogów, które momentami irytowały. Ponadto bywały rozdziały, które były interesujące, a bywały takie, przez które trudno było mi przebrnąć i potrzebowałam większych odstępów czasu pomiędzy ich czytaniem.

Generalnie tematyka zombie nie jest moją ulubioną, więc może też mi być trudniej obiektywnie ocenić całą powieść. Nie powiem, że bardzo mi się podobała, jednak zważywszy na fakt, iż tego typu powieści nie czytam i za takimi nie przepadam, a ta jednak była całkiem znośna – myślę, że fanom tego typu historii może szczególnie przypaść do gustu :).

Pomimo masakry panującej wokół, Taylor jest silną...

Świat opanowały hordy żywych trupów, a większość ocalałych uległa sile martwego napastnika. Wielu nie podołało, lecz Taylor McPherson doskonale radzi sobie w konfrontacji ze zmartwychwstałymi przeciwnikami. Kobieta jest niczym maszyna do zabijania, o wielkiej odwadze i buntowniczych skłonnościach. Mimo ostrego charakteru i doskonałemu przystosowaniu się do panujących na świecie reguł Taylor marzy też o tym, by w końcu zaznać prawdziwej miłości.

Choć tytuł wydaje się dość specyficzny, treść książki Seks, zombie i krew, autorstwa Małgorzaty Wiśniewskiej-Cichowskiej, mimo silnego zabarwienia erotycznego, skrywa znacznie więcej. Dość prosto ukazana historia, z ciekawymi zwrotami akcji i niestandardowymi pomysłami, oferuje wiele interesujących rozwiązań, których do tej pory żadna inna książka o zombie na polskim rynku nie zagwarantowała. Czy stworzenie tak przedstawionej historii okazał się dobrym pomysłem? Ciężko powiedzieć.

Sam zamysł powieści Seks, zombie i krew może budzić kontrowersje. Nie chodzi tutaj o upodobania seksualne bohaterki, która zainteresowana jest wyłącznie kobietami, ale mowa tutaj o samej treści. Erotyki lub książki poruszające ten wątek, są bardzo skrajnie oceniane i choć sam nie należę do targetu tego typu literatury, cieszę się, że mogłem zapoznać się z powyższym tytułem.

Na plus zasługuje interesująca koncepcja połączenia wątku wirusa i głównej bohaterki. Może się to wydać nieco naciągane, ale mi akurat przypadło to do gustu. Kolejna rzecz to perypetie miłosne bohaterki: kilka rozwiązań mnie zaskoczyło i szczerze, spodziewałem się innego ich zakończenia. Sam przebieg historii jest dość mało skomplikowany, a co za tym idzie, książkę czyta się szybko i przeważnie przyjemnie.

Niestety największym minusem książki jest warsztat autorki, który jest bardzo nierówny. W wielu momentach natkniemy się na sceny, które ciężko przebrnąć i nie mowa tutaj o scenach łóżkowych, które akurat, moim zdaniem, są bardzo dobrze opisane. Losy bohaterów, ich relacje i niektóre zwroty akcji są mało ciekawie przedstawione. Przeszkadza także kreacja bohaterów, którzy praktycznie niczym się od siebie nie różnią, z nielicznymi wyjątkami. W trakcie lektury natknąłem się także na liczne błędy logiczne, które dotyczą głównie stanu fizycznego Taylor, która mimo wielu ran (w tym także postrzałów) w ogóle zdaje się tego nie odczuwać. To jednak trochę przeszkadza i wpływa na końcowy odbiór.

Podsumowując, Seks, zombie i krew to tytuł nie dla wszystkich. Mało tu zombie, sporo seksu, a krwi mamy dość umiarkowaną ilość. Miłośnicy tematyki żywych trupów mogą nie mieć pozytywnych odczuć wobec tytułu zaś osoby, lubujące się w treściach miłosnych, powinny się tutaj odnaleźć. Ciężko mi polecić książkę bowiem sam nie należę do targetu, dla którego została napisana. Warto jednak sięgnąć czasem po coś tak skrajnie innego i nieco poszerzyć swoje horyzonty.

Po więcej, zapraszam na iminfected.pl!

to nie jest książka, która wnosi coś nowego do świata zombie apokalipsy, ale jest tak sprawnie napisana, że nie można się przy niej nudzić. Wartka akcja oprawiona odpowiednią dawką humoru. Ja bawiłam się świetnie :-)

I cóż o niej mogę powiedzieć, z pewnością nie dostałam przyspieszenia serca, ani utraty tchu.😬 Aleee też znowu nie była jakoś tak najgorsza, a może przez tę pogodę człowiek wariuje i ma inne odczucia? 😂

Noo więc to było tak, że w dniu kiedy Taylor McPherson opuszcza poprawczak to wtedy świat wariuje i nic nie jest już takie jakie było. Człowiek zaczyna walczyć z człowiekiem o przetrwanie a do tego mamy zombiaki..czyli dużo się dzieje. Ciągłe gonitwy, szukanie schronienia, żywności i walka z zombiakamii.

Erotyk jakich mało – ” Seks, zombie i krew”, Małgorzata Wiśniewska-Cichowska

Świat pochłania zaraza, na każdym kroku zombie a ludzie to rzadkość. Co ciekawego zaprezentuje nam w swojej książce Małgorzata Wiśniewska-Cichowska?

Taylor McPherson w dniu w którym opuszcza mury poprawczaka świat się zmienił. Ogarnęła go zaraza a przeciwnikiem w walce o życie jest zombie oraz drugi człowiek. Wraz z grupą przyjaciół zmierzają przez miasta w poszukiwaniu żywności oraz schronienia. Człowiek dla człowieka stał się wrogiem, muszą walczyć o jedzenie i często niestety walka kończy się dla jednej ze stron śmiercią. Zdarzają się sytuacje, że zatopienie noża w głowie ledwo żywego człowieka, którego ktoś inny pobił, jest dla niego wybawieniem. Lepiej zejść z tego świata jako człowiek niż przemienić się w zombie.

Taylor mimo swojej, niezbyt różowej przeszłości nie potrafi przejść obojętnie obok drugiego człowieka i jeśli wymaga tego sytuacja zabiera go do swoich przyjaciół i daje mu schronienie. Niestety w jednym miejscu nie mogą zabawić zbyt długo, gdyż inni ludzie próbują za każdym razem ich z niego wykurzyć. Postanawiają jechać dalej. Zatrzymują się na stacji benzynowej i mając moment wytchnienia Taylor przeżywa chwile uniesienia ze swoją dziewczyną. W ostatniej chwili odwraca ją i to właśnie ona zostaje ugryziona przez zombie. Obiecali sobie z bratem, że w przypadku, kiedy zostanie któreś z nich ugryzione, drugie zastrzeli zarażonego. Łatwo jest mówić trudniej wykonać, kiedy rzeczywiście pojawia się taka sytuacja. Będąc świadoma tego, iż przemiana to tylko kwestia czasu, nie chcą narażać ich na niebezpieczeństwo, opuszcza wszystkich. Taylor słynie z tego, że jest nieustraszona, odważna, waleczna i oddana swoim przyjaciołom. Ich życie jest dla niej najważniejsze. Jakie życie czeka Taylor jako zombie? Czy będzie jej jeszcze dane zobaczyć kiedyś przyjaciół? Czy świat ma szansę się odrodzić?

Książkę objęłam patronatem medialnym i jestem z tego bardzo zadowolona. Pewne sytuacje są pokazane z punktu widzenia różnych osób. Jest to ciekawy sposób i fajnie rozegrany. Poznajemy myśli i odczucia poszczególnych bohaterów. Chwała autorce, że przedstawiony obraz różni się. Miałam kiedyś okazję czytać książkę, gdzie dana sytuacja przedstawiona z punktu widzenia dziewczyny i chłopaka wyglądała praktycznie tak samo. Jest to lektura, podczas której należy wykazać się dużym dystansem i tolerancją. Mamy tutaj do czynienia ze sporą dawką seksu, krwi i zombiaków. Zresztą jak sam tytuł wskazuje. Z tą tolerancją nie żartowałam, pokazanie motywu dwóch zakochanych w sobie dziewczyn wymaga tego. Jeśli ktoś, nie akceptuje takich rzeczy, nie warto aby sięgał po książkę. Będzie zniesmaczony, a złych opinii jej nie potrzeba, bo książka jest świetna.

www.zaczytanyksiazkoholik.pl

Erotyk jakich mało – ” Seks, zombie i krew”, Małgorzata Wiśniewska-Cichowska

• Książki o zombie
  • Chcę
  • Fantasy Horror SF
  • Do kupienia - książki
  • Stosik wstydu
  • Własne

Dodaj cytat z książki Seks, zombie i krew