Lalkarz

Dorota Jankowska Wydawnictwo: Ridero kryminał, sensacja, thriller
Ridero
2020-01-01
2020-01-01

Na cmentarzu żałobnicy, znajdują w przygotowanej do pochówku mogile, wystającą ludzką rękę. Wkrótce po tym dochodzi do serii zabójstw, a ofiary ubrane są w teatralne stroje.
Ofiary łączy osoba Mirandy Zygler, która przygotowuje teatralne przedstawienie.
Miranda próbuje uporać się z własnymi problemami, z demonami przeszłości, a do tego policjia robi z niej główną podejrzaną. Jedyną osobą, która chce jej uwierzyć i pomóc, jest były policjant, teraz prywatny detektyw Dawid.
Kim jest Lalkarz i z jakiego powodu morduje?

Kiedy dowiedziałam się, że akcja rozgrywa się w Rybniku, moim rodzinnym mieście, od razu chciałam ją przeczytać. Zupełnie inaczej czyta się o miejscach, które się zna. Niestety, mam wrażenie, że osoby, które nie znają Rybnika, nie znajdą opisów miejsc, nie dowiedzą się jak wygląda, czy gdzie ulokowane są teatr, szpital, ratusz czy muzeum. Szkoda.

Ja czytałam wersję ebook, która zawiera sporo błędów, co znaczy, że korekta była słaba. Trochę mi to przeszkadzało w czytaniu. Moim zdaniem, zupełnie niepotrzebne (a jeśli potrzebne, to niedopracowane),były sceny zazdrości, takie trochę na poziomie nastolatek, a nie dorosłych ludzi.
Co do samej fabuły, to pomysł był ciekawy, wykonanie również dobre. Może nie było wielkiego wow, ale chętnie przeczytam jeszcze jakąś książkę autorki, żeby sprawdzić, co jeszcze ma do zaoferowania.

Jeśli chcecie sprawdzić, czy wam się spodoba, to na legimi jest dostępny fragment.
Polecam.

Ofiary łączy osoba Mirandy Zygler, która przygotowuje teatralne przedstawienie.

• Priorytet 3
  • Chcę przeczytać kryminał