Płatki śniegu

Ridero
2017-10-01
2017-10-01
thriller sci-fi przygoda romans

Można by pomyśleć, że ten tytuł to jakieś wybitne arcydzieło, sądząc po wysokich ocenach wystawionych - najprawdopodobniej - przez jakieś dziwne pseudokonta, którym zachciało się je założyć tylko w celu podbicia tej książce wysokiej noty. Dałam radę przebrnąć TYLKO przez jakieś 120 stron i odpuściłam - dalej już po prostu nie mogłam, choć próbowałam i bardzo starałam się przeczytać całość. Nic z tego. Zamiast ciekawej fabuły, dostałam jakieś nudne i tanie romansidło, (Harlequiny były dużo lepsze niż to, co tutaj) a już totalnym rozczarowaniem był dla mnie drażniąco - patetyczny styl pisania autorki. Lubię kończyć wszystkie książki które zaczynam nawet te, które mnie nudzą ale obawiam się, że do tej książki musiałabym siadać albo z kubkiem melisy, albo z jakimś %, żeby w stanie "spokojności" doczytać książkę do końca. To zasługa tego dziwnego stylu autorki - tak mnie irytował, że nie było siły i musiałam odpuścić.

Kolejne, książkowe rozczarowanie i mam nadzieję, że to już ostatnie w tym roku.

Zapowiadało się dobrze. Czytało również ale czym bliżej końca tym więcej rozczarowań.
W tym tytule mnóstwo rozterek uczuciowych głównych bohaterów, minimalne przejawy elementów fantastyki, bardzo szybkie przeskoki z jednej sytuacji do drugiej niekiedy absolutnie rozpraszając swoim postępem. To tylko kilka najważniejszych argumentów na nie.
Książka z niewykorzystanym potencjałem bo pomysł na historię wydawał się świetny...

Dodam jeszcze że czym bliżej końca tym więcej w tym "serii niefortunnych zdarzeń" z netflixa.

Średnio polecam ten tytuł.

Książka z niewykorzystanym...

Przeczytałam tylko 14-stronicowy darmowy fragment i nieszczególnie mnie to zachęciło do dalszej lektury. Przede wszystkim zdania przeładowane masą zbędnych przymiotników, co sprawia, że styl wydaje się nieco patetyczny, ale przede wszystkim zaciemnia istotną treść i męczy. Jakby autorka lubowała się w wymyślaniu kwiecistych epitetów i była z tego dumna. A poza tym książka wydawała się dosyć smętna i ponura, za czym ja akurat nie przepadam. Jednak to tylko mały fragment, więc całość może się okazać zupełnie inna. Prawdopodobnie musiałabym przeczytać drugie tyle aby stwierdzić, że na pewno nie mam ochoty jej dokończyć. Może więc kiedyś jeszcze dam jej szansę albo zaczekam na więcej opinii, które potwierdzą lub zaprzeczą mojemu pierwszemu wrażeniu

Po opisie spodziewalam sie inteligentnej rozrywkowej ksiazki a dostalam tanie romansidlo ktore jest tak nudne ze przebrnelam tylko przez 60 stron ...

Szokuje i zapada w pamięć na długo! Świetna pozycja dla każdego maniaka książek. Akcja wciąga od samego początku. Historia przeplatana zapiskami bohaterki (przemyślenia, odczucia, nadzieje i lęki),nie zabrakło śmiesznych momentów i dramatycznych scen.

Bardzo gorąco polecam tę książkę! Fabuła jest wciągająca, czyta się ją jednym tchem, a styl w jakim jest napisana wciąga czytelnika usadawiając go w roli głównego bohatera. Jest tempo, akcja i intryga i wiele więcej!

Wciągająca powieść, zabarwiona romansem oraz kryminałem w niedalekiej przyszłości. Polecam serdecznie, świeże podejście do stylu pisania.

• Kindle
  • Posiadam :)