Moloch

Eberhard Mock (tom 10)
Znak
2020-10-26
2020-10-26
kryminał retro Breslau śledztwo śmierć okultyzm morderstwo historia
Inne

Wyróżniona opinia i

Moloch

przeczytanych książek 875 napisanych opinii 114

To już 10 spotkanie z radcą kryminalnym Mockiem, ten retro kryminał jest świetny. Oryginalny pomysł na zbrodnie, zaskakujące pomysły Mocka, jak dopaść winnych - wszystko to składa się na mieszankę wybuchową, którą czytam na jednym wdechu. Polecam

M.Krajewski to erudyta bowiem obok akcji kryminalnej wzbogaca naszą wiedzę rzetelnymi informacjami i opisami. W tej książce o ofiarach składanych przez dzieci i dorosłych. Mock dojrzewa i już potrafi doprowadzić sprawy do końca zarówno z kobietą jak i przeciwnikiem- podoba mi się to. Dobra książka. Polecam.

Bardzo lubię książki M.Krajewskiego, ale ta mnie jakoś nie ujęła. Dużo szczegółów niewiele wnoszących do akcji, tematyka okultystyczna, która leży daleko poza kręgiem moich zainteresowań złożyły się na to, że z trudem przebrnęłam przez te 420 stron. Oczywiście E.Mock, którego znam jak wieloletniego sąsiada, w dobrej formie.

Po słabym według mnie "Golemie" bardzo dobra kolejna część serii. Mamy nawiązania do poprzednich historii oraz krótkie "wstawki" powojennych losów Mocka.

Dla mnie jedna z lepszych (jeśli nie najlepsza) odsłona serii o Mocku. Brawo!
Zdecydowanie polecam

Dla mnie jedna z lepszych (jeśli nie najlepsza) odsłona serii o Mocku. Brawo!
Zdecydowanie polecam

Ach ten Krajewski, potrafi wciągnać! Parokrotnie, w trakcie lektury "Molocha", myślałem że bohater już niżej nie upadnie, odbijał się i lądował w jeszcze większych kłopotach niż poprzednio. I tak do samego końca. Esencja dobrego kryminału!

I tak to fascynujaca opowiesc zamyka sie pieknie z petli czasu.

I tak to fascynujaca opowiesc zamyka sie pieknie z petli czasu.

Jako oddany fan Marka Krajewskiego ciężko mi jakkolwiek mocniej skrytykować Molocha. Jest to świetna opowieść od deski do deski. Dla mnie najbardziej fascynujące jest łączenie przedwojennego, brutalnego Breslau z tajemniczymi organizacjami i ich obrzędami. Polecam!

Początek trochę "niemrawy", ale im dalej tym zaczęło się dziać. Oczywiście Ebi bez żadnych skrupułów dąży do wyjaśnienia porwania (śmierci) dzieci, i o mało nie przypłaca to swoim życiem. Ale znów wychodzi na swoje. Tylko szkoda, że to już przedostatni raz.

Krajewski w formie! Super Kryminał.

Krajewski w formie! Super Kryminał.

• Marek Krajewski
  • Kryminał