Niegrzeczne święta

Okładka książki Bardzo cicha noc Ewelina Dobosz, Emilia Szelest
Bardzo cicha noc Ewelina Dobosz, Emi...
Okładka książki PS I życzę Ci dużo miłości Ilona Gołębiewska, Magdalena Knedler, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Katarzyna Misiołek, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Magdalena Witkiewicz
PS I życzę Ci ... Ilona Gołębiewska,&...
Okładka książki Świąteczny układ. Opowiadania Vi Keeland, Penelope Ward
Świąteczny ukł... Vi Keeland, Penelop...

Szczypta pikanterii w świątecznym wydaniu

Takie antologia sa niestety nie dla mnie. Czytajac ma sie wrazenie ze niektore z nich sa pisane na sile.
No i jak zwykle wszyscy piekni i bogaci ble

No i jak zwykle wszyscy piekni i bogaci ble

Myślałam, że będzie lepsze. Czytałam jedną książkę z tej serii i miałam nadzieję, że ta pozycja będzie podobna do tamtej. Niestety nie. Nie przepadam za opowiadaniami, a te tutaj... brak im iskry, pasji, a bohaterom chemii. Gdzieś w pamięci utknęło może pierwsze i przedostatnie opowiadanie. A nie, ostatnie, autora zdecydowanie poniosło z tą bazą na Księżycu. Magii Świąt również nie czuć. Dałam 6 chyba tylko za poświęcony czas... nie polecam. Jeśli ktoś chce łóżkowe sceny, to lepiej niech przeczyta "Greya" albo romanse historyczne od wydawnictwa Amber.

🎄NIEGRZECZNE ŚWIĘTA🎄

Tytuł mnie kupił, czy jestem zadowolona? Zdecydowanie nie!
Książka składa się z dziesięciu świątecznych opowieści, gdzie główny wątek to niegrzeczne święta.
Z dziesięciu opowiadań tylko jedno zapadło mi w pamięć.
"Nim skończy się rok" autorstwa Emilii Szelest. Zuza spóźnia się na lot do Londynu, gdzie miała spędzać sylwestra z przyjaciółmi. Nie tylko ona ma takiego pecha. Doriana również spotyka ten sam lot, dodatkowo ma okropnego kaca i ani złamanego grosza przy duszy. Bohaterowie postanawiają spędzić tą sylwestrową noc wspólnie w centrum miasta. Co może stać się w jedną magiczną noc? A no baaardzo dużo!
Cała książka nie zachwyciła mnie, często gubiłam wątki i momentami już nawet nie wiedziałam o czym czytam.
Ogólnie lubię książki, które składają się z kilku opowiadań, ale ostatnio po takich pozycjach czuję zawód. Fakt, z niektórych można było wydusić coś więcej jeśli by je w odpowiedni, dłuższy sposób poprowadzić.
Liczyłam na dużo klimatu świątecznego, jednak nie poczułam go.
Była to ostatnia świąteczna pozycja, czyli koniec roku jeśli chodzi o książki wypadł kiepsko.

🎄NIEGRZECZNE ŚWIĘTA🎄

Tytuł mnie kupił, czy jestem zadowolona? Zdecydowanie nie!
Z dziesięciu opowiadań tylko jedno zapadło mi w pamięć.

W grudniu postanowiłam wyczytać wszystkie książki świąteczne jakie miałam w biblioteczce. I tym sposobem w końcu sięgnęłam po antologię "Niegrzeczne Święta". Książka składa się z 10 opowiadań polskich autorek i autora.

Jak sam tytuł wskazuje są tu same niegrzeczne historie. Ale nie poczujecie tu zbytnio świąt. Trzy opowiadania uratowały tę książkę, która ogólnie okazała się być trochę kiepska.

Najbardziej urzekło mnie opowiadanie autorstwa @emiliaszelest "Nim skończy się rok". Akcja toczy się w noc sylwestrową, podczas której bohaterowie utknęli na lotnisku. Skoro są dwoje obcych ludzi zostało na siebie skazanych postanowili to wykorzystać i dobrze się zabawić. W tą historię tak się wciągnęłam, że chętnie bym ją przeczytała w trochę dłuższej wersji.

Drugie opowiadanie, które przypadło mi do gustu było autorstwa @ewelinadoboszpisarka "Noworoczne wspomnienie". Dobrze mi się je czytało. I to zakończenie 🤭

Trzecie opowiadanie, które mi się podobało było od @rhythm_of_my_life_ "Nieproszony gość". Historii autorki są dla mnie takimi pewniakami, wiem, że będę się przy nich dobrze bawić. 😈

Czytaliście tę antologię? Które opowiadanie Wam się podobało?

Jak dla mnie, to jedno opowiadanie było słabe, a dwa bardzo słabe. Reszta boska. Jak chcecie się erotycznie nastroić na intymnie spędzony czas we dwoje, to polecam wspólne słuchanie audiobooka, lub aby osoba słuchająca inspirowała się treścią hihi
Było bardzo niegrzecznie i 1000 razy lepiej niż u Grey`a

Było bardzo niegrzecznie i 1000 razy lepiej niż u Grey`a

Macie ochotę na świąteczne a zarazem niegrzeczne opowiadania?
Jeśli tak, to ta książka jest dla Was!

W książce znajdziemy 10 rożnych niegrzecznych opowiadań, które są osadzone w okresie świąteczno-noworocznym.

Uwielbiam okres świąteczny i jak dla mnie mógłby trwać cały rok, chociaż pewnie wówczas nie było by tej tak zwanej MAGII.
Każde z tych opowiadań to inna historia. Jedne lepsze, inne trochę gorsze. Wszystko zależy od tego, kto co lubi. Ta antologia, to dla mnie taka odskocznia od codzienności, miło spędziłam z nią czas, jednak nie zostanie ze mną na dłużej. Trafiłam tutaj na kilka historii, które jak dla mnie nie mają prawa bytu w rzeczywistości, są po prostu nierealne, ale w końcu to tylko książka i wyobraźnia danego autora.

Jeśli potrzebujesz czegoś świątecznego, romantycznego, erotycznego to w tym zbiorze opowiadań na pewno coś dla siebie znajdziesz :)

Macie ochotę na świąteczne a zarazem niegrzeczne opowiadania?
Jeśli tak, to ta książka jest dla Was!

Każde z tych opowiadań to inna...

ŚWIĄTECZNE KRÓTKIE OPOWIADANIA Z KSIĄŻKI
SERII "NIEGRZECZNE ŚWIĘTA"
"ŚWIĄTECZNA UCIECZKA" - MEG ADAMS
OCENA 9/10 ( skończone 13.11.2023 - 2)
"ŚNIEG W JEJ WŁOSACH" - ROBERT ZIĘBIŃSKI
OCENA 7/10 ( skończone 14.11.2023 - 5)
"DZIEWCZYNA POD CHOINKĘ" - ANNA LANGNER
OCENA 9/10 (skończone 13.11.2023 - 1)
"NIM SKOŃCZY SIĘ ROK" - EMILIA SZELEST
OCENA 7/10 (skończone 13.11.20233 - 3)
"NIEPROSOZNY GOŚĆ" - KINGA LITKOWIEC
OCENA 8/10 (skończone 14.11.2023 - 9)
"WIGILIJNY NAPAD" - BEATA MAJEWSKA
OCENA 10/10 ( skończone 13.11.2023 - 4)
"ROZPAKUJ MNIE JAK PREZENT" - AGNIESZKA LINGAS - ŁONIEWSKA
OCENA 7/10 ( skończone 14.11.2023 - 7)
"SYLWESTER W RYTMIE KIZIOMBY" - JUSTYNA CHROBOK
OCENA 7/10 ( skończone 14.11.2023 - 6)
"NOWOROCZNE WSPOMNIENIA" - EWELINA DOBOSZ
OCENA 7/10 ( skończone 14.11.2023- 8)
10.
"POCAŁUNEK POD JEMIOŁĄ" - KATARZYNA BERENIKA MISZCZUK
OCENA 9/10 ( skończone 14.11.2023 - 10)

Seria opowiadań, można je znaleźć na empik go
w osobnych audiobookach, a można w jednej antologii pt "Niegrzeczna święta".
Każde opowiadanie jest dla siebie opowiada o czym innym choć zarys jest za każdym razem podobny. ON i Ona spotykają się w dość nieoczekiwanych okolicznościach, On nie wierzy w to co go spotyka, albo ona, jest erotyzm, seks, zafascynowanie, ale też jakaś magia świąt albo nowego roku.
Szczególnie moją uwagę przykuły opowiadania "Dziewczyna pod choinkę" ; " Wigilijny napad" ; "Świąteczna ucieczka" oraz "Pocałunek pod Jemiołą" Są inne od pozostałych, Poza magią świąt, mają głębszą moim zdaniem fabułą, dlatego moje oceny będą osobne co do każdego oraz zbiorowa.

Czasem spotyka się kogoś bardzo wartościowego
w dość nietypowych i nieoczekiwanych okolicznościach. Nigdy nie wie się kiedy mężczyzna spotka kobietę. Kiedy nagle okaże się, że głupi kawał przerodzi się w coś prawdziwego i wartościowego. Czy tak będzie i tym razem, przeczytajcie albo posłuchajcie

całość

OCENA 08/10
126/23 (11/11) (12/23 świąteczna)
ilość stron: 432
data wyd: 12.11.2020
czas przewidziany czytania: 7 h 12 min.
Czas słuchania: 11 h 32 min
lektorzy empik:
Baranowska Agnieszka,
Madziej Antoni
Anastazja
Skończona
13.11.2023 (słuch) oraz 14.11.2023 (słuch)

ŚWIĄTECZNE KRÓTKIE OPOWIADANIA Z KSIĄŻKI
SERII "NIEGRZECZNE ŚWIĘTA"
"ŚWIĄTECZNA UCIECZKA" - MEG ADAMS
OCENA 9/10 ( skończone 13.11.2023 - 2)
"ŚNIEG W JEJ WŁOSACH" - ROBERT ZIĘBIŃSKI
OCENA 7/10 ( skończone 14.11.2023 - 5)
"DZIEWCZYNA POD CHOINKĘ" - ANNA LANGNER
OCENA 9/10 (skończone 13.11.2023 - 1)
"NIM SKOŃCZY SIĘ ROK" - EMILIA SZELEST
OCENA 7/10...

Historie tak niedorzeczne, że naprawdę żałuję tego czasu spędzonego z tym zbiorem.

Większość opowiadań z tego zbioru jest niestety bardzo słaba, żeby nie powiedzieć beznadziejna. Tak naprawdę podobało mi się tylko ostatnie opowiadanie - K.B. Miszczuk - tutaj był jakiś pomysł, coś oryginalnego. A reszta - bez komentarza...

Kolejna antologia za mną. Ciekawym zbiór opowiadań gdzie główną rolę gra Wigilia bądź sylwester i dzien przed tymi okazjonalnymi imprezami.
Każdy z autorów przedstawił swojej wyobrażenie niegrzecznych świąt.
Nuta erotyzmu, rozmów i spotkań górują w tej antologii. Idealna dla fanek świątecznych cudów i erotyki w jednym.
Nie ma co się więcej rozpisywać nad tą antologia, jeśli chcesz poczuć magię przed świętami i poczuć doznania erotyczne tak jak bohaterowie opowiadań to dobrze się składa bo ta książka na pewno ci zapewni dobra zabawę i nie zapomniany seks 😁
Dzięki tej książce poznacie inne święta oraz imprezy sylwestrowe bohaterów, bo przecież święta i nowy rok to czas cudów i zmian na lepsze...

Każdy z autorów przedstawił swojej wyobrażenie niegrzecznych świąt.
Nie ma co się więcej rozpisywać nad tą antologia, jeśli...

• Świąteczne

Katarzyna Berenika Miszczuk Niegrzeczne święta Zobacz więcej