Niegrzeczne święta

Okładka książki Grzeszne święta Anna Bellon, J.B. Grajda, K.N. Haner, Kinga Litkowiec, Agnieszka Siepielska, Agata Suchocka, Paulina Świst, Anna Szafrańska, Marta W. Staniszewska, Anna Wolf
Ocena 6,8
Grzeszne święta Anna Bellon, J.B. G...
Okładka książki Bardzo cicha noc Ewelina Dobosz, Emilia Szelest
Ocena 6,5
Bardzo cicha noc Ewelina Dobosz, Emi...
Okładka książki PS I życzę Ci dużo miłości Ilona Gołębiewska, Magdalena Knedler, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Katarzyna Misiołek, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Magdalena Witkiewicz
Ocena 7,5
PS I życzę Ci ... Ilona Gołębiewska,&...

Oficjalne recenzje i

Szczypta pikanterii w świątecznym wydaniu

766 373 44

Jest to zbiór erotycznych opowiadań,które dzieją się w okresie świąteczno - sylwestrowym.
Chyba tylko dwa opowiadania mnie ujeły i zaciekawiły. To Beaty Majewskiej " Wigilijny napad " i Agnieszki Lingas - Łoniewskiej " Rozpakuj mnie jak prezent " .
Powiem szczerze, że większości z nich po przeczytaniu nie pamiętałam. Nie wryło mi się w pamięć ani pod względem historii ani erotyzmu.
Jestem trochę rozczarowana bo spodziewałam się czegoś innego. Coś tu poszło nie tak. Może autorzy ze względu na krótką formę nie mogli rozwinąć swoich historii ? A większość miała potencjał. Raczej nie sięgnę już po antologię w tym klimacie. Jako całość nie porwała mnie. Była to moja pierwsza i ostatnia.

Takie sobie czytadełko. Opowiadania dobrze i szybko się czyta. Lektura przyjemna ale jakoś szczególnie nie porywa.

1995

Nie wiem, co mnie podkusiło ostatnio, ale do przeczytania miałam kilka antologii. Dotychczas raczej od nich stroniłam, ale przy świątecznych tytułach nieco zaszalałam. Nadszedł czas na opowiedzenie czy Niegrzeczne święta były dobrym wyborem.

Do książki "Niegrzeczne święta" przymierzałam się już w zeszłym roku, ale ostatecznie nie zdecydowałam się na jej zakup, więc w te święta sięgnęłam po jej wersję audio.

Do tytułu przyciągnęło mnie sporo znanych nazwisk autorów i chęć sprawdzenia czegoś odmiennego.

Niegrzeczne święta to antologia dziesięciu świątecznych opowiadań. Być może to za sprawą krótkiej formy, która nie pozwala zbudować jakiegoś szerszego tła, by dać się wciągnąć w historię bohaterów, ale książka ta nieszczególnie do mnie przemówiła. Miałam odczucie jakby autorzy nie mieli możliwości wykazać się w tak krótkich opowieściach. Książka była poprawna, przeleciała mi szybko, ale nie porwała mnie. Jedno z opowiadań mogłoby stanowić część ciekawszej całości i ono spodobało mi się najbardziej - "Noworoczne wspomnienie" autorstwa @ewelina_dobosz_ .
Ja nie jestem fanką takich antologii, ale jeśli lubicie książki obyczajowe z nutą pikanterii, do tego umiejscowione w tematyce świątecznej, to warto sprawdzić tę książkę właśnie teraz 😉. Jestem pewna, że znajdzie ona swoje grono sympatyków.

Niegrzeczne święta to zbiór kilku niegrzecznych opowiadań. Jedne są bardziej hot inne trochę mniej ale wszystkie przenoszą nas w czas magiczny gdzie zdarzają się cuda.

Bardzo lubię opowiadania świąteczne, czytanie ich w grudniu ma swój urok :) Początek totalnie mnie oczarował, trzy pierwsze opowiadania były wspaniałe i miałam nadzieję, że całość będzie utrzymana na równie wysokim poziomie. Jednak jak to z opowiadaniami bywa, są te lepsze i gorsze. Całościowo jednak bardzo miło czytało mi się "Niegrzeczne Święta" :)

"Nie wszystko było złe i ponure na tym świecie i czasami można było spotkać po prostu bezinteresownie dobrych ludzi"

"Niegrzeczne święta" to kolejna antologia, którą miałam okazję przeczytać w okresie świątecznych przygotowań, z którą spędziłam bardzo przyjemny czas. To dziesięć opowiadań, w których zawiera się ogromna dawka optymizmu, namiętności i dobrego humoru. Autorki i autor wykreowali bohaterów ciekawych, których wątki wciągnęły mnie bez reszty, jak na przykład chłopaka pracującego na internetowych kamerkach, samotnego nauczyciela, włoskiego mafioza lub pary naukowców na księżycowej stacji badawczej. Cześć opowiadań określiłabym jako bardzo gorące, kipiące namiętnością, inne są bardziej romantyczne, słodkie, niektóre są zaskakujące, wszystkie natomiast nadają się idealnie na poprawę humoru, chwilę relaksu, nawet mimo swojej przewidywalności. W mojej ocenie mało było w nich magii świąt, której osobiście bardzo w ich treści wyczekiwałam, wobec czego czuję spory niedosyt. Niemniej jeśli szukacie lektury lekkiej i przyjemnej, ta sprawdzi się idealnie

Rożne, średnie, raczej takie sobie niż wow. Ale w mojej pamięci zostało opowiadanie Roberta Ziębińskiego " Śnieg w jej włosach" Jeśli jest to historia prawdziwa to ok. jeśli wymyślona to szacun. W każdym razie pomysł ok i sam sposób opowiadania - rozliczania się z przeszłością i prowadzenia takiego rachunku z życia czterdziestocztero latka. . Dawno nie przeżyłam takiej spoko przygody. Może dlatego, że jestem z tego pokolenia. Reszta opowiadań niby miła ale nic nowego i nic odkrywczego w nich nie ma. Ot historie doklejone do świąt.

Zbiór opowiadań w teorii w klimacie świątecznym, w praktyce to opowiadania erotyczne z delikatnym wątkiem okołoświątecznym - czasami. Ale święta nie maja tu dużego znaczenia.

Na początku słuchało się całkiem nieźle (słuchałam w audiobooku), ale przede wszystkim nie podpasowali mi lektorzy. Według mnie zabijali cały klimat. Opowiadania były różne, na początku całkiem ciekawie się słuchało, ale im dalej w las tym miałam wrażenie, że wszystko jest na jedno kopyto. Opowiadania w dalszej części tej książki to już nawet nie miały tła, jedynie sama akcja erotyczna i heja.
Dlatego mam mieszane uczucia, nie było to najgorsze, ale też nie uważam, żeby było dobre. O i bardzo nie podobał mi się ten motyw dzielenia punktu widzenia w praktycznie każdym opowiadaniu na "ona"/"on". Autorzy mieli czytelników za głupków, którzy nie wykminią co myśli druga osoba. Męczące to było.

Ogólna ocena to 5,5/10. Można przeczytać/posłuchać jeśli się komuś nudzi.

Brak tej namiastki świąt, hasło "święta " i "sylwester" użyte jedynie jako tło. Całość wypada miernie.

Katarzyna Berenika Miszczuk Niegrzeczne święta Zobacz więcej
Robert Ziębiński Niegrzeczne święta Zobacz więcej