Billie Eilish. Droga do gwiazd. Nieoficjalna biografia

Okładka książki Billie Eilish. Droga do gwiazd. Nieoficjalna biografia Adrian Besley
Okładka książki Billie Eilish. Droga do gwiazd. Nieoficjalna biografia
Adrian Besley Wydawnictwo: Burda Media Polska biografia, autobiografia, pamiętnik
Burda Media Polska
2020-09-30
2020-06-11
Katarzyna Kowalczyk

Okładka książki Wirus. Jak przewidziano pandemię Mark Olshaker, Michael T. Osterholm
Wirus. Jak prz... Mark Olshaker, Mich...
Okładka książki Kurt Cobain. Biografia David Aceituno, David Buisan
Kurt Cobain. B... David Aceituno, Dav...
Okładka książki Harry i Meghan. Chcemy być wolni Carolyn Durand, Omid Scobie
Harry i Meghan... Carolyn Durand, Omi...

Jak wskazuje sam tytuł, książka opowiada o dotychczasowym życiu i twórczości Billie. Rzadko sięgam po tego typu książki, jednak bardzo lubię jej muzykę i byłam jej bardzo ciekawa. Samo wydanie jest świetne i bardzo pasuje do stylu Billie. W książce znajdują się zdjęcia i różne ciekawostki. Czytało się całkiem w porządku, jednak zdecydowanie nie jest to '' mój typ '' książek.

⭐⭐⭐/⭐⭐⭐⭐⭐

Typowo informacyjna książka ale bez jakiejkolwiek głębi

Typowo informacyjna książka ale bez jakiejkolwiek głębi

Przyznaję szczerze, że była to chyba tak naprawdę pierwsza biografia jaką przeczytałam. Postać Bille fascynowała mnie od dawna. Jej kariera, oryginalne piosenki i teledyski wzbudzały mój podziw. Więc jak tylko nadarzyła się okazja by dowiedzieć się nieco więcej o tej szalonej dziewczynie, nie wahałam się i szybko sięgnęłam po jej biografię. Książka ma w sobie wiele ciekawostek, które bardzo mnie zadziwiały. Sprawiła, że do Billie mam jeszcze większy szacunek i podziwiam ją jeszcze bardziej. Świetnie przedstawiona wiedza o Elish, oprawa graficzna, liczne zdjęcia, ciekawostki sprawiają, że książka jest naprawdę wartościowa.
Poznaj kulisy powstania hitów, napisanych i nagranych wspólnie z bratem Finneasem. Odkryj co sprawia, że Billie Elish to najbardziej niezwykła nastolatka na świecie.

wyczerpuje temat muzyczny - mało o samej wokalistce sprzed wielkiej kariery, ale biorąc pod uwagę że Billie ma obecnie 19 lat, a jej kariera trwa od 4, uważam że autor dał radę :)

Dość rzadko sięgam po biografie i osoba, o której jest napisana książka musi mnie ciekawić lub na przykład fascynować. Tak jest w sumie z Billie Eilish. Młodziutka piosenkarka, która furorę robi swoimi dziwnymi teledyskami, mocnymi utworami, a do tego świetną muzyką do Bonda. Nie ciekawi Was jak to wszystko osiągnęła i czego teraz pragnie?

Czy uważam, że to książka, po którą warto sięgnąć? Tak. To historia dziewczyny, która została zauważona, po czym ekstremalnie szybko zrobiła karierę i to nie jest tylko opowieść dla fanów bo jest bardzo, ale to bardzo ciekawa.

Wiedzieliście na przykład, że główna bohaterka tej książki choruje na zespół Touretta? Ja nie i było to dla mnie odkrycie, ciekawostka. Jak widać, nie choroba definiuje człowieka i można zrobić karierę, a nawet nagrywać piosenki do jednych z najpopularniejszych filmów na świecie. Sama Billie mówi, że nagranie do Bonda było jej marzeniem. Sięgnęła po nie i je spełniła.

Dowiecie się również z tej książki, że Eilish miała nauczanie domowe, a więc gdzieś tam ograniczone kontakty z rówieśnikami. Takich ciekawostek jest mnóstwo w tej książce oprawionej w zieloną, rażącą po oczach okładkę.

Ostatnim plusem, ale nie mniej ważnym, przynajmniej dla mnie jest to, że treść nie ciągnie się jak flaki z olejem i nie czytamy o każdym potknięciu, czy pocałunku dziewczyny. Treść nie jest na siłę wyciągana, a przez to czyta się z jeszcze większym zainteresowaniem.

Polecam! To jedna z lepszych biografii, jakie czytałam.

Wydawnictwu Burda bardzo dziękuję za egzemplarz.

Czy uważam, że to książka,...

“Pod wieloma względami to wciąż ta sama Billie, która mówi to, co myśli, jest elokwentna i wojownicza, a jednocześnie wrażliwa”

Billie Eilish jest fenomenem. Przed osiemnastką zdobyła aż pięć statuetek Grammy. Jej utworów nie da się sklasyfikować. Billi to buntowniczka, która czaruje głosem. Teksty jej piosenek są szczere i oparte na jej przeżyciach lub przekonaniach. Billie zaczęła swoją karierę jako nastolatka. Od początku utwory tworzy razem z bratem.

“Billie Eilish nieoficjalna biografia” to historia dziewczyny o wielkich marzeniach, która ma przepiękny głos i ogromne wsparcie rodziny. Billi jest osobą, która nie pozwala się ograniczać i zawsze robi to co uważa za najlepsze. Od początku wie jak mają brzmieć jej utwory i jak je zaprezentować. Jest też bardzo wrażliwa. Jej teledyski są minimalistyczne i mroczne. W tej biografii znajdziemy wiele ciekawostek o piosenkarce. Możemy dowiedzieć się np. że od urodzenia jest wegetarianką. Oprócz tego Billie cierpi na zespół Tourette’a. Jest to schorzenie związane z tikami nerwowymi. Piosenkarka otwarcie mówi też o depresji którą przeszła. Miała problemy związane z niepokojem, zagubieniem i irracjonalnym smutkiem.
Dzięki tej biografii trochę inaczej spojrzałam na piosenkarkę. Wcześniej wydawało mi się, że jest zagubioną nastolatką, która przez przypadek stała się sławna. Teraz wiem, że to marzycielka, która krok po kroku realizuję swoje marzenia.

Chcecie poznać historię młodej dziewczyny, która zdobyła aż pięć statuetek Grammy?

Zaznajomić się z opowieścią o artystycznej duszy, która, pomimo sławy, pozostała sobą oraz podbiła serca milionów fanów na całym świecie?

W takim razie koniecznie przeczytajcie książkę Adriana Besleya pt. „Billie Eilish. Nieoficjalna biografia. Droga do gwiazd.”

Historia młodej wokalistki, jednej z najbardziej popularnych nastolatek ostatnich lat, nie zawsze była usłana różami. Dowiadujemy się bowiem, że dziewczyna cierpi na depresję i zespół Tourette'a oraz zmagała się z licznymi kontuzjami. Choć niektórzy, ze względu na pesymistyczne teksty, opisywali jej styl jako gloom pop, to zdecydowana większość dostrzegała, że muzyka i teksty Billie łączą wiele gatunków. Wychowywała się w Highland Park w Los Angeles. Gwiazda nie chodziła do szkoły. Miała nauczanie domowe, dzięki czemu mogła rozwinąć swoje zamiłowanie do muzyki. Billie z początku nie była pewna, czy chce zostać piosenkarką. Interesowała się tańcem, lecz przez kontuzję biodra została zmuszona do rezygnacji z marzeń. Wtedy pojawiły się pierwsze plany o profesjonalnym śpiewaniu. Wraz ze swoim bratem oraz najlepszym przyjacielem Finneasem tworzyli piosenki w domowym zaciszu. Po wrzuceniu na SoundCloud utworu „Ocean eyes” została zauważona, a jej kariera zaczęła rozwijać się w zawrotnym tempie.

Billie Eilish, a właściwie Billie Eilish Pirate Baird O'Connell od urodzenia była wegetarianką, a od 5 lat jest restrykcyjną weganką. Aktywnie wspiera organizacje dotyczące ochrony zwierząt oraz naszej planety. Zwraca uwagę na istotny problem ocieplenia klimatu. Przez swój oryginalny styl, zamiłowanie do mody oraz noszenie „workowatych” ubrań pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych i zarazem charakterystycznych wokalistek. Jest bardzo kontrowersyjną osobą. Ma słabość do pająków, szczególnie tarantuli, które na jednym teledysku wychodzą z jej ust. Po przeczytaniu książki dowiadujemy się, iż scena ta jest autentyczna oraz nagrywana kilka razy dla uzyskania jak najlepszego efektu.

Dziewczyna jest niezwykle wytrwała. Kilka razy schodziła ze sceny ze łzami w oczach z powodu bólu skręconej kostki oraz występowała w bucie ortopedycznym, lecz pomimo przeciwności losu dawała świetne występy. Billie uważa, że najistotniejszą kwestią w jej karierze jest kontakt z fanami. Często po koncertach poznawała ich poprzez rozmowę z każdym z osobna. Gwiazda wiele zawdzięcza swojej rodzinie. Pomimo jej sławy nie można jednak zapomnieć, że jest po prostu nastolatką mającą swoje problemy oraz marzenia.

Książka okazuje się nadzwyczaj interesująca, a zarazem bardzo kontrowersyjna jak sama Billie. Ukazuje nam, że nawet nastolatka może zajść tak daleko, jeśli ma odpowiednie chęci i zamiłowanie do tego, co robi. Historia wokalistki powinna być znakiem dla wszystkich młodych ludzi, że wiek nie jest żadnym ograniczeniem. Mnie osobiście zabrakło życia miłosnego piosenkarki, które barwniej ukazane zostało w związku z jej bratem, Finneasem. Lecz sama książka intrygująco opisuje każdy fragment jej życia od samego początku, urozmaicając historię o liczne ciekawostki. Gorąco zachęcam do lektury.
Queen of Roses
źródło: www.szkolnyklubrecenzenta.pl

Historia młodej wokalistki,...

Billie Eilish niespełna 19-letnia gwiazda, już teraz zapisała się na kartach bogatej historii muzyki popularnej. Eillish to najmłodsza artystka, która otrzymała nagrody Grammy w czterech najważniejszych kategoriach: „Piosenka roku”, „Album roku”, „Nagranie roku”, „Najlepszy nowy artysta”. Więcej na https://lokalnyfyrtel.pl/billie-eilish-droga-do-gwiazd/

Billie jako młoda dziewczyna zaczęła swoją karierę. Rozwinęła się ona w zawrotnym tempie. Po wrzuceniu na SoundCloudzie piosenki „Ocean eyes” została zauważona. Wraz z swoim bratem Finneasem zaczyna grać jako support na koncertach i tak powoli jej kariera się rozwija. Zaczynają interesować się nią wytwórnie muzyczne.
Dziewczyn jednak z początku nie do końca chciała być piosenkarką. Interesowała się tańcem. Z początku było to stepowanie, jednak później z czasem zaczęła chodzić na balet i taniec jazzowy, a skoczyła na hip-hopie i tańcu współczesnym. Chciała zostać tancerką, jednak przez kontuzje musiała zmienić swoje plany. No i tak zdecydowała się myśleć profesjonalnie o śpiewaniu.
Przyznam się, że część informacji znałam bo lubię Billie i bardzo podobają mi się jej piosenki. Jednak niektórych ciekawostek nie wiedziałam i byłam zaskoczona.
Jedną z tych ciekawostek jest, że Billie ma Zespół Tourette’a. Co prawda nie widać tego po niej jednak sama się przyznaje, że miewała gorsze dni gdzie nie była w stanie opanować swoich tików. Teraz jest jednak dobrze i daje sobie z tą chorobą radę.
Drugą ciekawostką jest to, że dziewczyna nie chodziła do szkoły. Miała nauczanie domowe. Jednak nie była osamotniona bo miała przyjaciół. Właśnie dzięki nauczaniu domowemu Billie zawdzięcza swoją niezależność i kreatywność. Nie miała planu lekcji bo każdy dzień był dopasowany do tego co wtedy akurat ją interesowało. Jak dla mnie to było fajne rozwiązanie.
Podsumowując bardzo się cieszę, że miałam możliwość przeczytać tą książkę. Na pewno dowiedziałam się kilku istotnych rzeczy z niej o których nie miałam pojęcia. Bardzo fajnie napisana chociaż nie podobały mi się te wyróżnione zdania w książce, które były wyciągnięte z tekstu. W niektórych momentach fajnie to brzmiało i wyglądało ale czasami to było niepotrzebne. Takie jest moje zdanie.
Gorąco polecam ją każdemu fanowi Billie Eilish. A wręcz to lektura obowiązkowa!

Dziewczyn jednak z początku nie do końca chciała być...

Już od jakiegoś czasu piosenki Billie – ich ciekawe linie melodyczne, niezwykły sposób wykonywania, no i piękny głos dziewczyny – interesowały mnie i na stałe zagościły na mojej ,,codziennej playliście”. Ale dopiero lektura ,,Billie Eilish. Droga do gwiazd” autorstwa Adriana Besleya pozwoliła mi poznać bliżej zarówno samą artystkę, jak i wydarzenia będące tłem dla powstawania piosenek i jej wielkiego sukcesu.

Autor rozpoczyna od opisania wczesnego dzieciństwa piosenkarki (czy wiedzieliście, że napisała swoją pierwszą piosenkę w wieku czterech lat? Ja byłam w szoku!). Następnie nakreśla nam jej relacje z bratem, Finneasem, i początki ich spektakularnej kariery. Krok po kroku, piosenka po piosence poznajemy kulisy rozwijającej się popularności rodzeństwa O`Connell: od kameralnych wystąpień w najbliższej okolicy po trasy koncertowe z występami na całym świecie. Nie brakuje tu również opisów dotyczących psychiki piosenkarki – autor porusza ważny temat, jakim jest zdrowie psychiczne dziewczyny, o którym nie raz opowiadała ona w różnych wywiadach. Trzeba przyznać, że w pokazywaniu siebie Billie jest bardzo konsekwentna – mówi i robi, to co myśli, nikogo nie udaje… Myślę, że książka ta zawiera wszystko to, co powinno znaleźć się w biografii i idealnie odzwierciedla charakter dziewczyny – ta neonowa, zielona okładka to strzał w dziesiątkę!
Jeżeli jesteście fanami piosenek Billie – to zdecydowanie jest to książka dla was. Gwarantuję wam, że dzięki tej książce poznacie wokalistkę dużo lepiej i poczujecie do niej jeszcze większą sympatię. Ja na pewno zamierzam nadrobić nieznane mi wcześniej piosenki i na bieżąco śledzić rozwój jej kariery – myślę, że Billie jeszcze nie raz pozytywnie nas zaskoczy! Lecąca w tle podczas czytania playlista z utworami Eilish – obowiązkowa!

• Storia 14,07,2016
  • 2021 52 challenge